نقش رژیم غذایی پر نمک در بیماری کبد چرب غیر الکلی


نقش رژیم غذایی پر نمک در بیماری کبد چرب غیر الکلی

بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) شایع ترین اختلال کبدی است که 24/25 درصد از جمعیت بزرگسال و 67/59 درصد از بیماران دیابتی در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. NAFLD نشان دهنده رسوب بیش از حد چربی داخل کبدی (بیش از 5 درصد وزن کبد) در غیاب علل ثانویه استئاتوز، از جمله سوء مصرف الکل، کاهش وزن سریع، تغذیه کامل تزریقی، داروها، عفونت ویروسی یا سایر بیماری های مزمن کبدی است. پاتوژنز NAFLD شامل عدم تعادل بین هجوم اسیدهای چرب کبدی، لیپولیز بافت چربی و لیپوژنز de novo در مقابل اکسیداسیون اسیدهای چرب بتا کبد و ترشح لیپوپروتئین با چگالی بسیار پایین است. به عنوان تظاهرات کبدی سندرم متابولیک شناخته می شود و با چاقی، دیابت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است. در کنار استعداد ژنتیکی، چاقی مرکزی و مقاومت به انسولین، عوامل غذایی نقش مهمی در ایجاد NAFLD دارند.

نمک یا کلرید سدیم یکی از پرمصرف ترین افزودنی های غذایی در صنایع خانگی و غذایی است. متوسط ​​مصرف جهانی نمک 10.06 گرم در روز (معادل 3.95 گرم در روز سدیم) تخمین زده می شود که دو برابر توصیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) کمتر از 5 گرم در روز است. سازمان بهداشت جهانی (WHO).

مصرف زیاد سدیم با افزایش خطر چاقی، دیس لیپیدمی، فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، مقاومت به انسولین، دیابت، سکته مغزی و سرطان مرتبط است. مطالعه ای روی موش ها نشان داد که رژیم غذایی پر نمک با تحریک التهاب و استرس اکسیداتیو NAFLD و استئاتوهپاتیت غیر الکلی (NASH) را تشدید می کند. علاوه بر این، برخی از مطالعات اپیدمیولوژیک ارتباط مثبتی بین مصرف سدیم یا نمک در رژیم غذایی و خطر ابتلا به NAFLD را گزارش کرده‌اند و متعاقباً توصیه می‌کنند که رژیم غذایی کم نمک برای پیشگیری یا سرکوب NAFLD در افراد و بیماران سالم. .

خلاصه:

با افزایش شیوع چاقی و دیابت، بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) به شایع ترین بیماری مزمن کبد در سراسر جهان تبدیل شده است. با این حال، مداخله در سبک زندگی به دلیل عدم درمان دارویی، یک رویکرد موثر برای NAFLD باقی مانده است. اخیراً نمک، یک ریزمغذی غیر کالری ضروری، به دلیل ارتباط گسترده آن با سلامتی، به نگرانی جهانی تبدیل شده است. شواهد نشان می دهد که یک رژیم غذایی طولانی مدت با نمک بالا به طور مستقل خطر ابتلا به NAFLD را افزایش می دهد. در دهه های گذشته، تعدادی از مطالعات در مورد مکانیسم گزارش شده است، تحقیقات زیادی در مورد NAFLD ناشی از رژیم غذایی پر نمک.