نمک و رژیم کاندیدا

نمک مادر همه ادویه هاست. تا به حال اسم فلفل دان نشنیده اید، درست است؟ آنقدر معروف و پرکاربرد است که حتی سزاوار صفت خودش است. شور. نمک، زمانی که در حد اعتدال استفاده شود، مزه غذای شما را بهبود می بخشد. با این حال، نمک اغلب مورد حمله قرار می گیرد زیرا اگر بیش از حد استفاده شود، می تواند منجر به فشار خون بالا شود که به نوبه خود می تواند منجر به سایر مشکلات سلامتی جدی شود. در حالی که من معتقدم که مقدار متوسط ​​نمک در رژیم غذایی شما مضر نیست و خوردن را بسیار لذت بخش تر می کند، استفاده از نمک می تواند برای کسانی که رژیم کاندیدا دارند مشکل ساز باشد.

رژیم غذایی کاندیدا برای درمان بیماری به نام کاندیدیازیس استفاده می شود. این وضعیت با رشد بیش از حد مخمر (کاندیدا) در سیستم روده مشخص می شود. کاندیدا معمولا یک میکروارگانیسم خوش خیم است که بخشی جدایی ناپذیر از یک سیستم روده سالم است، اما عوامل خارجی به تبدیل این میکروارگانیسم خوش خیم به یک میکروارگانیسم فرصت طلب کمک می کند. زمانی که کاندیدا فرصت طلب می شود باعث ایجاد انواع مشکلات سلامتی به ظاهر نامرتبط در سراسر بدن می شود. عوامل خارجی متعددی مانند مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک، کنترل بارداری، رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده / شیرین و استرس، همگی در ایجاد کاندیدیاز نقش دارند. در واقع، عدم تعادل توسط این عوامل خارجی ایجاد می‌شود که اغلب باکتری‌های دوستی را در سیستم روده که کاندیدا را تحت کنترل نگه می‌دارند، از بین می‌برد. به طور تصادفی، در حالی که باکتری های دوست در حال از بین رفتن هستند، کاندیدا با عادات غذایی نادرست تغذیه می شود و به رشد خود ادامه می دهد. هدف رژیم کاندیدا بازگرداندن تعادل ظریف روده ای بدن با کاهش قابل توجه رژیم کاندیدا است. در نتیجه، کاندیدا می میرد و باکتری های دوست می توانند از طریق پروبیوتیک ها دوباره وارد بدن شوند. رژیم کاندیدا در ابتدا از غذاهای فرآوری شده / شیرین، همه اشکال قند، غلات چسبنده و حتی میوه ها اجتناب می کند. نمک به دلیل مواد افزودنی که معمولاً در آن وجود دارد باعث ایجاد مشکلاتی در رژیم غذایی می شود.

وقتی می گویم نمک، منظورم نمک خوراکی معمولی است. من همیشه به ظرف نمک مورتون فکر می کنم که در کودکی همیشه در کمد داشتیم. این نمک می تواند برای رژیم های غذایی کاندیدا مشکل ساز باشد زیرا حاوی دکستروز است که نوعی قند است. علاوه بر این، دکستروز معمولا از ذرت تهیه می شود. در حالی که ذرت در رژیم غذایی مجاز است، بسیاری از افراد مبتلا به کاندیدیازیس نیز دارای آلرژی/حساسیت غذایی هستند و اگر ذرت یکی از آنها باشد، استفاده مداوم از نمک فایده ای ندارد. بنابراین آیا تمام نمک در رژیم غذایی کاندیدا تابو است؟ پاسخ منفی است. رژیم غذایی استفاده از نمک دریا را بدون افزودنی توصیه می کند. خواندن برچسب هنگام انتخاب نمک دریایی ضروری است، زیرا بسیاری از انواع آن حاوی مواد ممنوعه مشابه نمک خوراکی معمولی هستند. شما به دنبال برندی هستید که تنها ترکیب آن نمک دریا باشد. من فکر نمی‌کنم نمک دریا لزوماً برای شما بهتر از نمک معمولی باشد، اما این واقعیت که حاوی مواد افزودنی نیست، آن را انتخاب بهتری برای رژیم غذایی کاندیدا می‌کند. حتی نمک دریا باید در حد اعتدال مصرف شود. بنابراین به یاد داشته باشید، فقط به دلیل اینکه این یک جایگزین مناسب رژیم غذایی کاندیدا برای نمک معمولی است، به این معنی نیست که باید بیش از حد از آن استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی کاندیدا، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.