نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


.  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است.

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از افراد عادت دارند به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی آنهاست. تلاش برای نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن از خواب می تواند به یک عادت بد برای بدن تبدیل شود، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل، رفلاکس و التهاب، مصرف آن در صبح می تواند بر سطح ایمنی نیز تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی در صبح با معده خالی مصرف شود، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه باعث افزایش ترشح اسید معده (اسید هیدروکلریک) می شود. معمولاً در حین هضم اتفاق می افتد. بنابراین با توجه به اینکه صبح ها غذایی برای هضم وجود ندارد، این ترشحات اثر خود را روی مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع را تا حد رفلاکس، ورم معده و زخم ایجاد می کند. خواهد بود

تاثیر قهوه با معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب نتایج معکوس دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع زمانی از روز است که کورتیزول، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد که می تواند به سیستم ایمنی آسیب برساند. و مشکلاتی ایجاد کند. بنابراین برای سلامتی خود باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از خواب با قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را چند ساعتی که برای اولین بار کورتیزول به اوج خود می رسد به تاخیر بیاندازیم.

برای همه کسانی که قادر به انجام این کار نیستند، بهتر است فنجان قهوه صبح خود را با صبحانه ای سرشار از غلات کامل و فیبر میل کنند تا جذب محرک کاهش یابد.

به گفته دانشمندان، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه حاصل می شود.