هزینه مجسمه سازی


هزینه مجسمه سازی امروزه جراحی های زیبایی از جمله پیکرتراشی متقاضیان زیادی دارد. در گذشته، تنها افرادی که توانایی مالی داشتند، هزینه چنین اقداماتی را پرداخت می کردند. اما امروزه شاهد هستیم که افراد طبقات پایین جامعه نیز به این اعمال زیبایی روی می آورند. یکی از این عمل های زیبایی مجسمه سازی است که به دلیل افزایش چاقی، متقاضیان بیشتری را به خود اختصاص می دهد. بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی دارند می خواهند در مورد هزینه مجسمه سازی و اینکه آیا هزینه روش های مختلف مجسمه سازی متفاوت است یا خیر، بدانند.

هزینه مجسمه سازی در سال 1401 چقدر است؟

با توجه به تورمی که در کشور ما وجود دارد، هر ساله شاهد افزایش قیمت ها در تمامی زمینه ها از جمله پزشکی و شاخه های مختلف آن هستیم. مجسمه سازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. درست است که قبل از انجام مجسمه سازی باید هزینه آن را در نظر بگیریم و به عنوان یک پیش پزشک عمل کنیم که قیمت مناسبی را دریافت می کند، اما به دلیل هزینه زیاد نباید از سایر شرایط غافل شد.

هزینه مجسمه سازی

چه عواملی هزینه مجسمه سازی را تعیین می کند؟

نمی توان قیمت دقیق مجسمه را تخمین زد. زیرا در تعیین این قیمت عوامل مختلفی تاثیرگذار است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• میزان مهارت و تخصص پزشک مورد نظر
• تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده
• منطقه جغرافیایی
• روش مورد نظر برای مجسمه سازی
• ناحیه ای از بدن که حجاری شده است
• مقدار چربی که از هر ناحیه خارج می شود
• داروها و لوازم مورد نیاز برای مجسمه سازی بدن

بنابراین می بینیم که میزان این هزینه به موارد مختلف و با توجه به تعداد اعضایی که مجسمه بر روی آنها اجرا می شود بستگی دارد. در افراد مختلف متفاوت است.

هزینه مجسمه سازی به روش مورد نظر

بسته به مدل چاقی و میزان چربی اضافی در افراد مختلف، هزینه مجسمه سازی آنها نیز متفاوت است. بنابراین برای همه این افراد نمی توان از یک روش استفاده کرد. عوامل زیادی بر انتخاب روش مجسمه سازی تأثیر می گذارد. مانند هزینه، مساحت بدن که قرار است مجسمه سازی شود و … اما تصمیم نهایی در مورد انتخاب روش با پزشک است. زیرا پزشک قبل از عمل بیمار را به طور کامل معاینه می کند، آزمایشات لازم را برای بیمار تجویز می کند و سابقه پزشکی او را در نظر می گیرد و در نهایت روشی را انتخاب می کند که از همه لحاظ و میزان عوارض به نفع بیمار باشد. برای بیمار به حداقل برسانید و در نهایت بهترین نتیجه ممکن را از نظر زیبایی داشته باشید. در اینجا هزینه های مجسمه سازی به روش های مختلف آورده شده است:

هزینه لیپوساکشن

این روش زمانی استفاده می شود که چربی اضافی بدن بیمار در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاومت بالایی داشته باشد و بیمار چاره ای جز خلاصی از این چربی ها نداشته باشد. لیپوساکشن که به آن لیپوساکشن نیز می گویند، چربی های اضافی را از نواحی مختلف بدن برداشته و ناحیه مورد نظر را تشکیل می دهد. نواحی زیر از بدن را می توان با لیپوساکشن درمان کرد:
شکمی
• برنج
• بودن
بازو
• ران
• گردن
• قفسه سینه
• بازگشت
• پستان

بسته به اینکه بیمار در کدام یک از این مناطق می خواهد لیپوساکشن کند، هزینه ها متفاوت است.

هزینه پیکرتراشی با لیپوماتیک

هزینه این روش ممکن است بیشتر از سایر روش های مجسمه سازی باشد. از آنجایی که این عمل نیاز به مراقبت و حساسیت بیشتری دارد، به سلول های چربی آسیب نمی رساند و بنابراین می توان از این چربی های حذف شده برای تزریق به سایر نواحی بدن بیمار استفاده کرد. هزینه لیپوماتیک برای کدام ناحیه از بدن و چه مقدار چربی باید برداشته شود، هزینه آن در افراد متفاوت است.

هزینه ماموپلاستی

ماموپلاستی یک عمل مجسمه‌سازی است که روی سینه‌های خانم‌ها و گاهی آقایان انجام می‌شود و طی آن چربی اضافی سینه‌ها برای کوچک‌تر کردن سینه‌ها برداشته می‌شود. اینکه بیمار چقدر می‌خواهد سینه‌هایش کوچک باشد بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد. البته ماموپلاستی دو نوع کاهش و افزایش دارد که منظور ما در اینجا ماموپلاستی کاهشی است. افزایش ماموپلاستی با تزریق چربی به سینه برای افزایش سایز سینه ها انجام می شود.

هزینه ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی روشی شبیه لیپوساکشن است که چربی های اضافی شکم را از بین می برد، اما با این تفاوت که علاوه بر تخلیه چربی، پوست اضافی شکم را نیز از بین می برد. برداشتن پوست اضافی شکم در حین جراحی باعث صاف، صاف و سفت شدن شکم بیمار می شود. لیپوساکشن ربطی به پوست شکم ندارد و بعد از انجام این کار ممکن است پوست به خوبی جمع نشود و افتادگی بیشتری پیدا کند. نتیجه ابدومینوپلاستی شکم باریک و زیبا با پوست نازک. با توجه به این موارد مشخص است که هزینه ابدومینوپلاستی نسبت به روش هایی مانند لیپوساکشن بیشتر است.

هزینه مجسمه سازی آقایان

بدن مردان و زنان بسیار متفاوت است. چربی انباشته شده بدن در مردان نسبت به زنان در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم تر است، بنابراین ممکن است مردانی که تصمیم به مجسمه سازی بدن دارند بیشتر از زنان باشد. اما روش استخراج چربی در خانم ها و آقایان یکسان است و جنسیت تاثیری در هزینه پیکرتراشی ندارد. در آقایان، بسته به ناحیه ای که قرار است چربی از آنجا برداشته شود و مقدار چربی که قرار است استخراج شود، هزینه مجسمه سازی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، مقدار چربی در شکم با مقدار چربی در چانه یا بازو قابل مقایسه نیست. پس طبیعی است که اختلاف قیمت زیادی داشته باشند.

تا اینجا متوجه شدیم که هزینه مجسمه سازی به چه چیزی بستگی دارد و نمی توان قیمت کلی برای آن تعیین کرد. درست است، این را می توان دور زد، اما نه مگر اینکه شما یک متخصص فنی باشید که بدانید او چه می کند. حتما قبل از عمل در مورد مهارت و تجربه پزشک تحقیقات کافی انجام دهید.بازدید پست:
69