هزینه کاشت مو


هزینه کاشت مو مو یکی از مهم ترین عواملی است که بر زیبایی چهره افراد تاثیر می گذارد. به همین دلیل افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش مو می شوند به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستند. کاشت مو یکی از بهترین راه ها برای مقابله با طاسی و ریزش مو است. اما باید بدانید که این روش نیز مانند هر روش دیگری هزینه های خاص خود را دارد که قبل از هر اقدامی باید با آن آشنا شوند. در این مقاله می خواهیم به طور کامل در مورد تعرفه کاشت مو و هزینه کاشت مو صحبت کنیم.

کاشت مو راهی برای رسیدن به زیبایی است

بدون شک دلایل زیادی وجود دارد که باعث ریزش مو در سر افراد می شود. از مهمترین این عوامل می توان به ژنتیک، استرس و اضطراب، بیماری، افزایش سن، عوامل محیطی و… اشاره کرد. مثلا برای جلوگیری از ریزش مو انواع قرص ها، داروها و شربت ها را امتحان می کنند. اما باید بدانید که هیچ یک از این روش ها نمی توانند صد در صد جواب دهند.

در عوض، کاشت مو بهترین و کوتاه ترین راه برای جلوگیری از طاسی است. با کمک کاشت مو می توانید تنها در یک جلسه تمام نقاط خالی سر خود را پر از مو کنید!

همچنین باید بگویم که این روش نسبت به روش های دیگر مقرون به صرفه تر است. اگرچه بسیاری از افراد فکر می کنند که هزینه کاشت مو بسیار بالاست، اما باید بدانید که نتیجه کار و بازگشت موهای خود به این شکل ارزش پرداخت چنین هزینه هایی را دارد.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد رشد مو دارند این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید بگویم که هیچ قیمت مشخصی به عنوان هزینه کاشت مو وجود ندارد. در واقع عواملی که می توانند تاثیر گذار باشند قیمت کاشت مو آنقدر موثر باشید که با طیف وسیعی از هزینه ها و تعرفه ها مواجه شوید.
از طرفی کاشت مو به دلیل اینکه یکی از عمل های زیبایی است تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. بنابراین، هزینه های انجام این کار برای همه افراد قابل توجه است. برای اینکه بدانید قبل از شروع کاشت مو چقدر هزینه دارد، باید به مهم ترین عوامل موثر در کاشت مو نگاهی بیندازید. این عوامل عبارتند از:

• درجه طاسی سر

اولین و شاید مهم ترین نکته ای که می تواند بر هزینه نهایی کاشت مو تاثیر بگذارد این است که چه میزان طاسی روی سر شماست؟ به طور طبیعی، هرچه پوست سر شما طاسی تر باشد، موهای بیشتری برای از بین بردن آن نیاز دارید. موهای بیشتر به معنای پول بیشتر است. از آنجایی که هزینه کاشت مو بر اساس تعداد کاشت مو محاسبه می شود، میزان طاسی روی سر نیز بسیار مهم است.
علاوه بر تعداد موها، عامل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای برخی افراد مهم باشد. این میزان تراکم مو روی سر است.

اگر می‌خواهید موهایتان متراکم‌تر روی سرتان باشد، باید از موهای بیشتری در کنار سرتان استفاده کنید. البته ممکن است برخی بخوانند که تراکم یک قسمت بیشتر یا تراکم یک قسمت کمتر است. به طور خلاصه، همه اینها می تواند مستقیماً بر هزینه کاشت مو تأثیر بگذارد.

• روش کاشت مو

امروزه روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام با دیگری متفاوت است. این تفاوت هزینه های آنها را متفاوت می کند. به عنوان مثال، تعداد موهای استفاده شده در یک روش ممکن است بیشتر یا کمتر از روش دیگر باشد. یا می توان از یک دستگاه خصوصی برای انجام یک روش استفاده کرد، اما روش دیگر را می توان راحت تر انجام داد. به همین دلیل روش های کاشت مو نیز می تواند بر تعرفه کاشت مو تاثیر بگذارد.

• ناحیه جغرافیایی

شاید در نگاه اول وجود عاملی به نام منطقه جغرافیایی در عوامل موثر بر قیمت کاشت مو کمی عجیب به نظر برسد. اما باید بدانید که این عامل نیز می تواند تاثیر خود را داشته باشد. برای مثال شهرهای مختلف کشور از نظر دسترسی به متخصص یا دستگاه های حرفه ای و پیشرفته با هم تفاوت دارند. ممکن است کلینیک های زیبایی واقع در شهری مانند تهران تجهیزات و دستگاه های پیشرفته تری داشته باشند که البته نه در همه شهرها.
از طرفی هزینه های نگهداری این دستگاه ها، کلینیک ها، مواد مصرفی و غیره در شهرهای بزرگ بیشتر است. به همین دلیل به طور کلی هزینه کاشت مو در شهرهای مختلف متفاوت است.

• کلینیک کاشت مو

در کنار تمام عواملی که می توانید تعرفه کاشت مو برای تاثیرگذاری باید کلینیک زیبایی که این وظیفه را بر عهده دارد را نیز اضافه کنیم. تعرفه های کاشت مو در کلینیک های مختلف متفاوت است. دلایل زیادی وجود دارد که تعرفه ارائه شده توسط یک کلینیک با تعرفه ارائه شده توسط کلینیک دیگر متفاوت است.

دلایل تفاوت تعرفه کلینیک کاشت مو چیست؟

خب در قسمت قبل گفتیم که یکی از عواملی که در قیمت کاشت مو موثر است کلینیکی است که برای کاشت مو به آن مراجعه می کنید. اما شاید بپرسید که چگونه یک کلینیک در یک شهر تعرفه کاشت مو متفاوت از کلینیک دیگر دارد؟ خب دلایل زیادی برای این تغییر تعرفه وجود دارد. به عنوان مثال، یک کلینیک واقع در یک منطقه گران قیمت یک شهر باید هزینه بیشتری برای نگهداری یا اجاره بپردازد. به همین دلیل تعرفه های کاشت مو را افزایش می دهد.
علاوه بر این موارد دیگری نیز وجود دارد که هزینه کاشت مو را از کلینیکی به کلینیک دیگر تغییر می دهد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• پزشکان و متخصصان
• دستگاه ها و فن آوری ها
• امکانات یا تجهیزات
• خدمات ارائه شده به مشتریان، قبل و بعد از کاشت مو
• سابقه و تجربه
• روش های مختلف کاشت موبازدید پست:
6