هزینه یا قیمت فیزیوتراپی در منزل


هزینه فیزیوتراپی در منزلبرای اینکه بتوانید از برنامه های فیزیوتراپی استفاده کنید لازم نیست که به شدت بیمار باشید. یک فیزیوتراپیست مجرب در مورد اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت بدن به شما توصیه می کند. با این حال، در اکثریت قریب به اتفاق موارد، از آن برای افرادی استفاده می‌شود که به حمایت نیاز دارند، به خصوص در مورد تحرک، حتی اگر در حال حاضر قادر به ترک خانه نباشند.

فیزیوتراپی چه می کند؟

فیزیوتراپی یک درمان خارجی است به این معنا که با کمک و تمرینات خاص بدن باید عملکرد بیشتری را به دست آورد. تحرک حرف اول را می زند.

اینها نیاز به بهبود، نگهداری و یا حتی بازسازی دارند. کاربردهای دارویی برای تسکین درد و فعال کردن گردش خون و متابولیسم مفید است. فیزیوتراپی به مشکلات هماهنگی کمک می کند و می تواند قدرت و استقامت بدن را افزایش دهد.

اکثر فیزیوتراپیست ها در مطب خود، در مراکز توانبخشی یا در بیمارستان ها کار می کنند و کسانی که قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند می توانند درخواست دهند. فیزیوتراپی در منزل با تعرفه و قیمت مشخص نمودن.

چگونه درمان کنم؟

اساس همیشه تشخیص پزشکی است. به این معنی که اگر می خواهید علائم شما توسط فیزیوتراپ شناسایی و سپس درمان شود، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید.

پزشک شما بر اساس علائم شما تشخیص می دهد و توصیه هایی را برای فیزیوتراپی خانگی توسط فیزیوتراپیست ارائه می کند.

در عمل فیزیوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

مشکلات خود را دوباره در مطب فیزیوتراپ شرح می دهید. متخصص ممکن است بتواند گزینه های درمانی جدید و موثری را که از طریق آموزش مداوم آموخته است، تجویز کند. درمانگر با شما همکاری می کند تا یک برنامه درمانی فردی ایجاد کند که اهداف کوتاه مدت و بلندمدت را تعریف می کند تا به شما کمک کند از طریق تمرینات فیزیوتراپی خاص که درد را بهبود می بخشد، اشتیاق بیشتری به زندگی داشته باشید.

باید توجه داشته باشید که فیزیوتراپی شکل خاصی از درمان است زیرا بیمار باید فعالانه شرکت کند.

دانستن این نکته ضروری است که بدون کمک بیمار، تمام دانش تخصصی فیزیوتراپیست بی فایده است.

آیا فیزیوتراپیست به خانه می آید؟

اگر به دلیل وضعیت سلامتی خود نمی توانید آپارتمان یا خانه خود را ترک کنید، مثلاً به این دلیل که باید مدت کوتاهی پس از عمل دراز بکشید، درمانگر نیز نزد شما خواهد آمد. این ویزیت ها در منزل تنها در صورتی امکان پذیر است که جراحی شما به گونه ای باشد که نتوانید حرکت کنید، فقط توجه داشته باشید که هزینه فیزیوتراپی در منزل بسته به تعداد جلسات و نوع جراحی متفاوت است.

هزینه فیزیوتراپی در منزل چقدر است؟

قیمت یا تعرفه فیزیوتراپی در منزل با توجه به نرخ های داده شده در سال 1401، با توجه به مناطق انجام شده و تعداد جلسات، هر جلسه از 350 هزار تومان شروع می شود.

در حالی که قیمت فیزیوتراپی در منزل تقریبا 1.5 برابر هزینه فیزیوتراپی در مراکز خصوصی و کلینیک وجود دارد. مزیت انجام این کار در خانه این است که کسانی که قادر به حرکت نیستند به دلایل مختلفی مانند سکته مغزی، کلیه جراحی های ارتوپدی و همچنین کلیه آسیب های ورزشی و حرکتی می توانند این کار را انجام دهند.

آیا هزینه فیزیوتراپی در منزل توسط بیمه پرداخت می شود؟

اغلب مشخص نیست که شرکت های بیمه درمانی چه چیزی را پوشش خواهند داد. بنابراین باید با شرکت بیمه درمانی خود تماس بگیرید تا در مورد پرداخت هزینه فیزیوتراپی در منزل صحبت کنید. بعد از جلسات فیزیوتراپی در منزل، فاکتوری در اختیار شما قرار می دهیم که می توانید برای دریافت بخشی از آن به شرکت بیمه ببرید. هزینه های فیزیوتراپی خود را ارائه دهید.

هزینه های فیزیوتراپی در منزل چقدر است؟

هزینه فیزیوتراپی در منزل شامل چندین بخش است که با هم بررسی خواهیم کرد:

  • تعداد جلسات فیزیوتراپی
  • دستگاهی که این کار را انجام می داد
  • موقعیت جغرافیایی تهران یا کرج
  • مدت زمان هر جلسه

چه چیزی را می توان با فیزیوتراپی درمان کرد؟

فیزیوتراپی شامل پیشگیری، درمان مشکلات حاد و توانبخشی است. تقریباً همه رشته های پزشکی درمان های خود را با کاربردهای فیزیوتراپی تکمیل می کنند.

همانطور که انتظار می رود، پس از جراحی های ارتوپدی مانند درمان درد زانو یا کمر یا مچ دست را می توان با فیزیوتراپی درمان کرد. همچنین بیماری های عصبی پس از سکته، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، مشکلات قلبی عروقی و یا در ناحیه دستگاه تنفسی درمان می شود. همانطور که کاربردهای متنوعی در کودکان امکان پذیر است. از پزشک خود به طور خاص در مورد گزینه های موجود برای شما یا خانواده تان سوال کنید.

نتیجه گیری در مورد فیزیوتراپی

اگر در استفاده از دامنه کامل حرکت خود مشکل دارید، فیزیوتراپی می تواند حمایت موثری را ارائه دهد. دلایل این امر می تواند به اندازه داروهایی که فیزیوتراپیست برای تسکین آن استفاده می کند متفاوت باشد. مشارکت فعال بیمار الزامی است.

درمان معمولاً در مطب خود بیمار انجام می شود، اما در صورت موافقت شرکت بیمه سلامت با تامین هزینه ها و موافقت پزشک با ضروری بودن، می توان آن را در منزل نیز انجام داد.

فیزیوتراپی نه تنها در ارتوپدی استفاده می شود، بلکه نشان داده شده است که در بیماری های عصبی مانند فیزیوتراپی سکته مغزی در خانه یا در طب داخلی نیز مفید است.بازدید پست:
11