هیپوگلیسمی – امید به بهبودی با روغن های ضروری

هیپوگلیسمی، وضعیتی است که در آن قند خون به زیر سطح طبیعی می‌رسد و منجر به خستگی، افسردگی و ضعف جسمانی می‌شود. بسته به شدت، این می تواند یک وضعیت ناتوان کننده باشد. اقدامات عملی برای کنترل و احتمالاً کاهش هیپوگلیسمی وجود دارد. روغن‌های ضروری می‌توانند نقش مهمی در تلاش‌های شما برای بهبودی از این بیماری داشته باشند.

خوردن پروتئین در فواصل منظم، تقریباً هر چهار ساعت، می تواند به تثبیت سطح قند خون کمک کند. ورزش منظم نیز یک کلید است. اجتناب از انواع قند ضروری است. گاهی اوقات هیپوگلیسمی می تواند با آلرژی غذایی پیچیده شود. گندم مظنون اولیه است. ممکن است بخواهید گندم را از رژیم غذایی خود حذف کنید. بهبود معمولاً دو تا سه هفته پس از انجام این مرحله رخ می دهد.

همچنین ممکن است لازم باشد با پزشک خود احتمال سایر شرایط مرتبط مانند رشد بیش از حد کاندیدا یا مخمر را بررسی کنید. برخی از متخصصان بر این باورند که تیروئید در سندرم هیپوگلیسمی نقش دارد. با توجه به رفلکسولوژی، استفاده از روغن های ضروری در نواحی مربوط به تیروئید پا ممکن است مفید باشد. روغن نعناع و علف لیمو روی نواحی تیروئید پاهای من گزارش شده است که در مدت زمان بسیار کوتاهی اپیزودهای هیپوگلیسمی فردی را معکوس می کند. روغن های ضروری ممکن است با عادی سازی هوس قند و تثبیت متابولیسم قند در بدن علائم هیپوگلیسمی را کاهش دهند.

اسانس های پیشنهادی دیگر عبارتند از: اسطوخودوس، دزد، اندوفلکس، دارچین، زیره، میخک، آویشن، گشنیز، گیلاس لیمو، شوید. جایگزین های طبیعی قند مانند آگاو نیز می تواند کمک کننده باشد. در نهایت، آب گرگ‌بری که به صورت تجاری به‌عنوان Ningxia Red بسته‌بندی می‌شود، می‌تواند برای افراد مبتلا به هیپوگلیسمی و سایر سندرم‌های مرتبط با خستگی تسکین‌دهنده و شفابخش باشد.