وزن ایده آل شما

در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد – می خواهید تا پایان عمر چقدر وزن داشته باشید؟ در حال حاضر من معمولاً در مورد برنامه های تغییر وزن کمی بدبین هستم، زیرا ترجیح می دهم خودم را با لباس هایم اندازه بگیرم، اما همسرم قهرمان برنامه های مبتنی بر وزن است و این هیجان انگیزترین برنامه من است. مواجه شده ام

اجازه دهید برخی از دستورالعمل‌ها را برای انتخاب وزن ایده‌آل و برنامه تغییر وزن که توسط دکتر لارنس مورهاوس، فیزیولوژیست ورزشی ایجاد شده است، با شما به اشتراک بگذارم که دایره‌المعارف بریتانیکا از او خواسته است که مدخل‌های خود را در مورد ورزش و تناسب اندام بنویسد. مردی که ماشین‌آلات، رژیم غذایی و برنامه‌های ورزشی مورد استفاده فضانوردان را هم روی زمین و هم برای حفظ تناسب عضلات و تناسب اندام در فضا توسعه داد.

1. وزنی را انتخاب کنید که می دانید می توانید به آن برسید.

2. وزنه ای را انتخاب کنید که احساس می کنید می توانید نسبتاً راحت آن را حفظ کنید.

3. وزنی را انتخاب کنید که در آن نسبتاً لاغر باشید، نه لاغر.

اکنون این برنامه روزانه شماست. شما به یک خودکار، مقداری کاغذ نمودار و مجموعه ای از ترازو نیاز دارید. هدف این برنامه این است که به شما کمک کند هفته ای بیش از یک پوند وزن کم یا اضافه کنید. این سرعت به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بدن شما از حالت عادی خارج نمی شود. اگر می خواهید پانزده پوند اضافه یا کم کنید، برنامه باید پانزده هفته طول بکشد! :

1. برنامه خود را تا جمعه شروع نکنید. برای چند روز آینده هر چه می خواهی بخور!

(این متابولیسم شما را به هم می ریزد و در واقع تغییر رژیم غذایی تان را بعدا آسان تر و کمتر مختل می کند.)

2. روز جمعه وزن کنید، صبح برهنه! این وزن اولیه شما خواهد بود.

3. این عدد را در گوشه سمت چپ بالای کاغذ خود بنویسید. بیش از هفت خط در عرض و دو خط بالا یا پایین بشمارید (بسته به اینکه می خواهید وزنتان بالا یا پایین شود!) و در عدد بعدی بنویسید. ادامه دهید تا به وزن ایده آل خود برسید (ممکن است به کاغذ بیشتری نیاز داشته باشید :-)!

مثال: اگر از 150 شروع کرده باشید، عدد بعدی شما 151 یا 149 خواهد بود.

4. روزها را در پایین شماره گذاری کنید، با شماره یک شروع کنید. یک خط عمودی = یک روز.

5. خطی رسم کنید که اعداد را به هم متصل می کند. این نمودار تغییر وزن ایده آل شماست.

6. هر روز صبح، برهنه خود را وزن کنید. وزن خود را بر روی نمودار ترسیم کنید.

7. اگر وزن شما بالاتر از خط است، امروز با سس پنیر راحت باشید. به آن دسر نه بگویید. 5 دقیقه (نه 15!) اضافی با دوچرخه ورزشی خود انجام دهید. اگر زیر خط است، بخور!

8. لذت ببرید! به یاد داشته باشید، برنامه شما از روز به روز متفاوت خواهد بود.

(برای اطلاعات بیشتر، به کتاب «تمام تناسب اندام در 30 دقیقه در هفته» نوشته Laurence E. Morehouse، PhD و Leonard Gross مراجعه کنید.)