پای شکلاتی کتو – دستور غذای غنی، خامه ای و بدون شکر!


این دستور تهیه کیتو پای شکلاتی بدون آرد فوق العاده غنی و ابریشمی مانند یک رویا با پوشش شکلاتی است که به حقیقت پیوسته است.

بهترین دسر چیزکیک شکلاتی کتو

هم یک نسخه کتو و هم غیر کتو از این دستور پای شکلاتی وجود دارد.

اساساً، می تواند هر چیزی که شما می خواهید باشد.

وگان؟ بدون گلوتن؟ بدون قند؟

بله، بله، و بله.

فقط همه چیز را داخل مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا یکدست شود. دسر شکلاتی کم کربوهیدرات خامه ای خوشمزه تقریبا خودش را درست می کند!

این کوکی‌های کتو را نیز امتحان کنید – 8 ماده

چیزکیک شکلاتی بدون آرد

سالها قبل از اینکه شکلات خوردن شغل تمام وقت من باشد، به یاد دارم که یک شب در یک رستوران با یک تصمیم غیرممکن روبرو شدم.

در منو دو دسر مورد علاقه من نوشته شده بود: کیک پنیر به سبک نیویورک و پای موس شکلاتی.

چطوری میتونن از یه نفر توقع داشته باشن که بین این دوتا یکی رو انتخاب کنه؟؟؟

بنابراین من کاری را انجام دادم که هر کودک هشت ساله عملی در چنین موقعیتی انجام می دهد: من به گارسون اعلام کردم که می خواهم هر دو دسر را سفارش دهم.

مادرم به نوعی این ایده را رد نکرد. فکر می‌کنم او احتمالاً نمی‌توانست انتخاب کند و از شانس امتحان هر دوی آنها خوشحال بود.

در همین حال، مطمئنم که پدر و خواهرم در آن سوی میز بودند و می‌پرسیدند که موضوع مهم چیست، زیرا آنها واقعاً آدم‌های دسر نیستند و فقط با قهوه کاملاً خوب می‌شدند.

گاهی اوقات فکر می کنم که ما چه نسبتی داریم…

هنوز هوس شکلات دارید؟ کتو براونی درست کنید

طرز تهیه چیزکیک شکلاتی کتو آسان

گزینه های پوسته پای کتو

به راحتی می توانید از پوسته پای کم کربوهیدرات خریداری شده در فروشگاه یا دستور پخت کراست مورد علاقه خود استفاده کنید. یا این پای کتو شکلاتی سفت است که حتی اگر می‌خواهید پای بدون پوسته داشته باشید، می‌توانید از پوسته آن صرف نظر کنید.

برای کیک شکلاتی در تصاویر از دستور زیر استفاده کردم:

2 فنجان بادام آرد، 1/4 فنجان پودر کاکائو، 1/4 قاشق چایخوری نمک، روغن نارگیل ذوب شده یا آب به میزان لازم تا خمیر پوسته پای کمی چسبناک شود.

همه مواد کراست را با هم ترکیب کنید، در یک قالب فنری 8 یا 9 اینچی بریزید، به طور یکنواخت فشار دهید، سپس آن را کنار بگذارید تا کیک واقعی کیک را درست کنید (دستور العمل زیر).

*برای یک پای کتو وانیلی، دستور اصلی کیک پنیر کتو را امتحان کنید

دستور تهیه پای شکلاتی کتو

طرز تهیه کیک شکلاتی کتو

با اجازه دادن به پنیر خامه ای به دمای اتاق شروع کنید و فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید.

یک تابه بزرگ را تا نیمه با آب پر کنید و آن را در پایین ترین طبقه فر قرار دهید. این کار باعث می‌شود که فر رطوبت بیشتری پیدا کند تا پای خشک نشود و در هنگام پختن ترک نخورد.

در یک مخلوط کن یا غذاساز با کیفیت خوب، همه مواد کیتو پای را تا زمانی که یکدست شود، بزنید. کوبیدن بیش از حد باعث ایجاد حباب‌های هوا به خمیر می‌شود که می‌توانند در فر بترکند، بنابراین سعی کنید زمانی که مخلوط به طور یکنواخت مخلوط شد از هم زدن بیشتر خودداری کنید.

فیل را در پوسته دلخواه خود یا کف یک تابه فنری صاف کنید و روی قفسه وسط فر قرار دهید (قفسه بالای صفحه ای که ظرف آب دارد).

اگر از قالب 9 اینچی یا 38 دقیقه در قالب 8 اینچی استفاده می کنید، 30 دقیقه بپزید. بدون اینکه هیچ وقت در فر را باز کنید، حرارت را کاملا خاموش کنید و اجازه دهید پای 5 دقیقه دیگر در فر در بسته بماند.

بعد از این مدت، تابه ها را بردارید و اجازه دهید دسر کم پخته به مدت 20 دقیقه روی پیشخوان خنک شود و سپس آن را به یخچال منتقل کنید. 8 ساعت یا یک شبه خنک کنید، در این مدت به میزان قابل توجهی سفت می شود.

خنک شدن تدریجی کیک کیک باعث می شود که در معرض تغییرات دمایی ناگهانی قرار نگیرد که می تواند به پای ضربه وارد کند و باعث ایجاد ترک شود.

کیتو پای شکلاتی

مواد تشکیل دهنده پای بدون شکر

برای این دستور به پنیر خامه‌ای پر چرب معمولی یا پنیر خامه‌ای وگان، ماست ساده یا خامه نارگیل، عصاره وانیل خالص، پودر اریتریتول، پودر کاکائو شیرین نشده و پودر کاکائو هلندی اختیاری نیاز دارید.

برای اینکه دستور غذا را کم کربوهیدرات و کتو نگه دارید، به دنبال ماست بدون شکر یا شیرین نشده باشید. برای یک پای کتو وگان، استفاده از ماست غیرلبنی یا خامه نارگیل مناسب است.

فیلینگ آسان پای کتو را می توان تنها با پنج یا شش ماده تهیه کرد.

در بالا – ویدیوی دستور پخت پای شکلاتی را به صورت گام به گام تماشا کنید

دستور العمل پای شکلاتی بدون شکر
  • 24 اونس پنیر خامه ای یا پنیر خامه ای وگان
  • 2 فنجان ها ماست ساده یا خامه نارگیل
  • 2 1/2 قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص
  • 3/4 فنجان اریتریتول یا پودر قند
  • 1/2 فنجان + 1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو معمولی
  • 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو هلندی، یا زیر منظم اضافی
  • به راحتی می توانید از یک کراست خریداری شده از فروشگاه استفاده کنید یا دستور پخت بدون پوسته را درست کنید، یا می توانید از دستور پخت پوسته شکلاتی مناسب کتو که در زیر عکس سوم در این پست نوشته شده است استفاده کنید.پنیر خامه ای را به دمای اتاق برسانید. فر را از قبل با دمای 350 فارنهایت گرم کنید. هر تابه بزرگی را تا نیمه با آب پر کنید و آن را در طبقه پایینی فر قرار دهید (این کار فقط به فر رطوبت می‌افزاید). در مخلوط کن یا غذاساز، تمام مواد کیتو پای را تا زمانی که یکدست شود، بزنید. (زیاد نزنید، که باعث ایجاد حباب‌های هوا می‌شود که بعداً می‌توانند ترکیده و در نتیجه باعث ترک خوردن شوند.) آن را به شکل فنری 8 یا 9 اینچی صاف کنید و در صورت تمایل با پوسته‌تان آسوده کنید. روی قفسه وسط بالای ظرف آب قرار دهید. 30 دقیقه (یا 38 دقیقه اگر از قالب 8 اینچی استفاده می کنید) بپزید – در این مدت به هیچ وجه در فر را باز نکنید. پس از اتمام زمان، در فر را بسته بگذارید و حرارت را خاموش کنید. بگذارید چیزکیک 5 دقیقه دیگر در فر بسته بماند. سپس آن را بردارید – باید به نظر نرسیده باشد – و اجازه دهید 20 دقیقه خنک شود قبل از اینکه چیزکیک را که هنوز پخته نشده در یخچال قرار دهید. حداقل 8 ساعت سرد کنید و در این مدت به میزان قابل توجهی سفت می شود! مشاهده حقایق تغذیه

ایده های شکلاتی کتو

دستور تهیه میله های فاج نارگیل شکلات کتو کم کربوهیدرات

میله های فاج نارگیل شکلاتی

میله های کره براونی

میله های کره براونی

موس شکلاتی آووکادو

موس شکلاتی آووکادو

بمب های چربی کتو شکلاتی

بمب های چربی

(کتو، وگان، بدون پخت)

کیک لیوانی کتو

طرز تهیه کیک لیوان کتو

پودینگ چیا شکلاتی

دستور العمل پودینگ چیا

بهترین دستور العمل کیک کتو شکلاتی

کیک کتو

(ساختن فوق العاده آسان!)