پرستار بیمار مبتلا به وسواس ocd 0


پرستار بیمار وسواس فکری: همانطور که می دانید اختلال تفکر ocd یا عملی به نوعی از افکار اطلاق می شود که فرد دچار افکار غیر قابل کنترل و ناخواسته می شود. این افکار یا احساسات می تواند شامل اضطراب در مورد کلیه یا بخشی از فعالیت های روزانه باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب پرستار مناسب برای بیمار مبتلا به OCD را با شما در میان بگذاریم.

علائم اختلال وسواس فکری

لیست عناوین:

این اختلال روزانه فردی را با افکار وسواسی و اجباری درگیر می کند. برای این بیماری می توان مثال های زیادی زد. برخی از نمونه های آن به شرح زیر است:

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

  • شستن زیاد دست ها علیرغم اینکه می دانید کثیف نیستند

  • قفل درب را چندین بار چک کنید

  • علائم اضطراب مداوم

  • شمارش اعداد به روشی خاص (اعداد زوج یا فرد)

  • خرید افراطی

در واقع هر کار یا عملی که به صورت افراطی انجام شود، یک زیر مجموعه است اختلال وسواسی OCD است. در ادامه به توضیح بیشتر پیشنهاد پرستار برای بیمار مبتلا به اختلال وسواس فکری- جبری می پردازیم.

فردی که این اختلال را دارد ممکن است از آن آگاه نباشد، اما بدتر از آن زمانی است که فرد از این موضوع آگاه باشد و اکنون به درمان این بیماری یا اختلال نیاز دارد. برای بهبود این اختلال در مراحل اولیه بهتر است به پزشک مراجعه کنید. اما چگونه از ابتلا به این اختلال آگاه شویم؟

تصور کنید چه گفته شد. هر یک از اینها می تواند زندگی یک فرد را مختل کند. فرد مبتلا به اختلال فکری و عملی لزوماً همه این موارد را تجربه نمی کند، اما ممکن است برخی از آنها را تجربه کند.

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

اختلال وسواس فکری اجباری چیست؟

اگرچه برخی از نمونه‌های ocd مشابه اختلال وسواس فکری عملی است. اما اختلال وسواس فکری اجباری چیست؟ این افراد معمولاً از زندگی خود راضی نیستند و به دلیل وسواسی که دارند معمولاً در زندگی خود دچار اختلال می شوند.

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

اولین سوالی که مطرح می شود این است که آیا افراد مبتلا به اختلال وسواس فکری واقعاً به پرستار نیاز دارند؟ پاسخ باید خیر باشد. در ابتدا می توان وضعیت آنها را کنترل کرد، اما اگر از کنترل خارج شد، بهتر است از پرستار کمک بگیرید.

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

پرستار چگونه می تواند به بیمار مبتلا به اختلال وسواس فکری کمک کند؟

داشتن پرستار به فرد کمک می کند تا در تصمیم گیری و مسئولیت های شخصی بهتر عمل کند. بیمارانی که دارای اختلال فکر عملی هستند نیز با مشکلات تصمیم گیری روبرو هستند. حضور پرستار متخصص به آنها کمک می کند تا وابستگی خود را به دیگران قطع کنند و زندگی خود را بدون کمک دیگران سامان دهند.

این بیماران باید جنبه های مثبت شخصیت خود را بشناسند. و پرستار به آنها کمک می کند تا آن را بهتر بشناسند و این صفات خوب را تقویت کنند. همچنین بیماران مبتلا به اختلال وسواس فکری جبری کاوش های عاطفی زیادی انجام می دهند. در حالی که با کمک کارشناسان می توانند این کاوش ها را کنترل کرده و اوضاع را سامان دهند.

یکی از مهم ترین کمک ها پرستار بیمار ocd وسواسی بیمار را ترغیب می کند تا با ترس از شکست و سایر فعالیت ها مقابله کند. همچنین می تواند احساس ترس از رها شدن را در بیمار به حداقل برساند. و با کاهش اضطراب ناشی از ترس، شرایط را برای بیمار آسانتر کند.

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

از دیگر مشکلاتی که برای بیماران مبتلا به وسواس وجود دارد، می توان به از دست دادن عزت نفس آنها اشاره کرد. این بدان معنا نیست که افراد مبتلا به OCD اعتماد به نفس پایینی دارند. بلکه زمانی که این بیماران به شیوه خود رفتار نمی کنند و یا نگران از دست دادن روش زندگی خود هستند، در مرحله اول باعث آسیب به عزت نفس آنها می شود. که یک پرستار متخصص می تواند این آسیب را به حداقل برساند.

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

پرستار یک بیمار مبتلا به وسواس ocd

بیشتر بخوانید: پرستار کودک

درمان اختلال وسواس فکری جبری

آیا درمان عملی برای وسواس وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت که این بیماری شایع قابل درمان است و بیمار می تواند به سرعت به زندگی عادی خود بازگردد. کافی است از یک پرستار یا پزشک متخصص کمک بگیرید. پرستار بیمار وسواسی قطعا به وضعیت او کمک می کند و بیمار را به سرعت و به راحتی از این بیماری نجات می دهد.