پرستار نوجوان در منزل – استخدام پرستار در منزل


نوجوانی دوره مهمی از زندگی است که نیازمند توجه و مراقبت ویژه است. یکی پرستار نوجوان در خانه او می تواند نیازها و علل رفتار نوجوان را بشناسد و راه درست ارتباط با او را انتخاب کند.

آنچه در این راهنما خواهید خواند:

فهرست عناوین:

 • نوجوانی و ویژگی های این دوران
 • پرستار نوجوان چه ویژگی هایی دارد؟
 • چرا باید یک پرستار نوجوان استخدام کنم؟
 • نکاتی برای استخدام پرستار نوجوان در منزل
 • حرف پایانی

نوجوانی و ویژگی های این دوران

نوجوانی مرز بین کودکی و بزرگسالی است. شروع و پایان نوجوانی دقیقاً مشخص نیست و بر اساس افراد و جوامع مختلف متفاوت است. اما تعیین سن نوجوانی را می توان با تغییرات ظاهری، ظاهری، اخلاقی و رفتاری تشخیص داد. به طور کلی سن شروع نوجوانی بین 11 تا 13 سالگی و سن پایانی این دوره حدود 18 تا 20 سالگی است.

در این دوران فرد بسیار حساس و خودمحور می شود به همین دلیل باید با هوشیاری و آرامش بیشتری با نوجوان برخورد کرد و مراقب بود عواطف و احساسات او جریحه دار نشود. جالب است بدانید که دوره نوجوانی در جوامع پیشرفته و صنعتی بیشتر از جوامع ساده است.

مشغله های زیاد، اضطراب و نگرانی مداوم نوجوان را تحریک پذیر و پرخاشگر می کند. پرستار نوجوان در خانه می تواند تا حد زیادی از این چالش ها جلوگیری کند. این حساسیت ها و احساسات ناشی از تغییرات غدد و ترشح هورمون هاست که تاثیر زیادی بر زندگی عاطفی نوجوانان دارد.

همچنین بخوانید : پرستاری در منزل

پرستار نوجوان چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به حساسیت بالای دوران نوجوانی، انتخاب ضروری است پرستار نوجوان در خانه خیلی مراقب باش. یک پرستار شایسته دارای ویژگی های زیر است:

 • تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات جامعی در زمینه کاری خود داشته باشد.
 • با تجربه و تسلط کامل بر روش های آموزشی و آموزشی صحیح.
 • روش و اصول تعلیم و تربیت پرستار باید مطابق با اصول والدین بوده و در این راستا بکوشند.
 • پرستار باید بتواند ارتباط صحیح و سالمی با نوجوان برقرار کند. از آنجایی که برقراری ارتباط با نوجوان دشوارتر از برقراری ارتباط با کودک است، توانایی پرستار در جلب اعتماد نوجوان و برقراری ارتباط دوستانه با او بسیار مهم است.
 • یک پرستار خوب دلسوز و مهربان است و به تغذیه و سلامت فردی که از او مراقبت می کند اهمیت می دهد.
 • در نهایت مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنید خوش اخلاقی و اشتیاق به زندگی در پرستار است که به نوجوان منتقل می شود.
ویژگی های پرستاران نوجوان

ویژگی های پرستاران نوجوان

چرا باید یک پرستار نوجوان استخدام کنم؟

برخی از والدین برای ایجاد ارتباط نزدیکتر با کودک و کاهش مسائلی که ذهن نوجوان را به خود مشغول می کند، پرستار کودک را استخدام می کنند. نوجوانان می توانند راحت تر با پرستار در مورد سلامتی، مراقبت، مسائل عاطفی، مشکلات و درگیری های مدرسه و بسیاری موارد دیگر صحبت کنند.

به این ترتیب یک پرستار آگاه و تحصیلکرده با توصیه های صحیح به نوجوان، او را به رفتار صحیح تشویق می کند و او را به راه درست هدایت می کند.

همانطور که گفته شد با توجه به اینکه دوران نوجوانی دوران حساس و ویژه ای در زندگی است، توجه به دو نکته مهم در انتخاب پرستار ضروری است:

 1. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که یک انتخاب دقیق و آگاهانه داشته باشید. صحیح ترین راه برای انتخاب پرستار نوجوان در خانه برای کمک به شما به مراکز معتبر و دارای مجوز رسمی مراجعه کنید. موسسات پرستاری با توجه به شرایط و نیاز شما پرستاران را اعزام می کنند.

نکته مثبتی که این موسسات دارند این است که در صورت بروز مشکل برای پرستار اعزامی می توانید پرستار را عوض کنید.

 1. برای استخدام پرستار لازم است با توجه به نیاز خود پرستاری را انتخاب کنید که در زمینه مورد نظر شما دارای تخصص و تجربه باشد. مثلاً سلامت و وضعیت جسمانی فرزند شما، جنسیت، تحصیلات و… در انتخاب پرستار مؤثر است.

حرف پایانی

در دنیای امروز که نوجوانان زمان زیادی را در فضاهای مجازی می گذرانند، رفتار آگاهانه والدین می تواند از بسیاری از آسیب ها جلوگیری کند. به یاد داشته باشید هر چه فرزندتان بیشتر از شما فاصله بگیرد، زمان بیشتری را در فضای مجازی و در جمع دوستانش می گذراند. خواندن و کسب اطلاعات جدید در مورد دوران نوجوانی بسیار مفید است.

گفتن خاطرات نوجوانی می تواند راه خوبی برای برقراری ارتباط دوستانه با او باشد. همچنین برای دریافت خدمات مطمئن می توانید از خدمات پرستاری موسسه اول سلامت استفاده کنید.