پنکیک کتو – فقط 5 ماده!


این پنکیک های کم کربوهیدرات به طور مخفیانه سبک، پف دار و کاملاً خوشمزه هستند، چه رژیم کتو داشته باشید چه نباشید!

بهترین دستور تهیه پنکیک کتو کم کربوهیدرات

بهترین دستور پخت پنکیک کتو

بهترین بخش در مورد این دستور پخت این است که پایه آن بسیار ساده است که می توانید به راحتی آن را برای تهیه طعم های مختلف پای سفارشی کنید.

این دستور پخت به اندازه کافی پنکیک خانگی برای یک یا دو نفر به دست می دهد. یا می توان آن را به راحتی دو برابر کرد تا به یک خانواده، مهمانان صبحانه یا جمعیت بزرگتری خدمت کند.

سعی کنید شربت کتو افرا را به پنکیک، مینی چیپس شکلات بدون شکر، توت تازه و پودر اریتریتول یا خامه نارگیل اضافه کنید.

یکی از خوانندگان حتی نظری در Pinterest گذاشت و گفت که با قرار دادن این مخلوط در وافل ساز آن را به وافل کتو تبدیل کرده است. اگر ایده او را قبل از من امتحان کنید، لطفاً به من بگویید که چگونه پیش می رود!

ممکن است کتو براونی را نیز دوست داشته باشید

طرز تهیه پنکیک کتو با آرد بادام

پنکیک آرد بادام

این دستور پخت پنکیک سالم با پنج ماده به سرعت به یک غذای اصلی صبحانه در خانه شما در روز یکشنبه تبدیل خواهد شد.

و درست کردن پنکیک نمی تواند ساده تر باشد: به سادگی همه مواد را با هم مخلوط کنید، خمیر پنکیک را در یک تابه بریزید و ببینید که چگونه به طرز جادویی به پنکیک های پف دار و به سبک شام تبدیل می شوند.

پنکیک های کره ای آنقدر لطیف و شیرین هستند که هرگز حدس نمی زنید که بدون آرد سفید یا شکر درست شوند.

این شکلات را هم امتحان کنید دستور پخت کیک کتو

پنکیک آرد بادام

طعم های پای کتو

طعم پای رویایی شما چیست؟ گزینه های بسیاری وجود دارد! از ایده های زیر انتخاب کنید، یا با خیال راحت دستور العمل اصلی را سفارشی کنید تا خودتان درست کنید.

پنکیک کتو خامه ای: اگر دستور تهیه پای پنیر خامه ای می خواهید، به سادگی روغن یا آب موجود در دستور پای بدون شکر زیر را با 2 قاشق غذاخوری پنیر خامه ای یا پنیر گیاهی جایگزین کنید.

پنکیک بلوبری کتو: در صورت تمایل مقداری دارچین را به مخلوط اضافه کنید. بلافاصله پس از ریختن خمیر در تابه، روی هر پنکیک چند عدد زغال اخته قرار دهید. یا توت فرنگی یا تمشک ورقه شده نیز موثر است.

پنکیک کتو وگان: پنکیک ها به طور طبیعی بدون لبنیات هستند و شیر یا کره ندارند. و برای پنکیک کتو بدون تخم مرغ، فقط از دو عدد تخم کتان استفاده کنید.

پای لیمو: قبل از پختن پنکیک، 2 قاشق چایخوری آب لیمو و پوست یک لیمو را به مخلوط اضافه کنید. در صورت تمایل پودر قند بدون قند اضافه کنید.

پنکیک نارگیل: یک مشت نارگیل رنده شده را در مخلوط مخلوط کنید. اگر می خواهید مقداری چیپس شکلات به آن اضافه کنید، طعم آن شبیه نوار Mounds خواهد بود!

این دستور پنکیک می تواند بدون سویا، بدون گلوتن، بدون شکر، بدون آرد (با آرد بادام به جای آرد گندم تهیه شود)، پالئو، و نیازی به آرد نارگیل نیست.

طرز تهیه صبحانه پنکیک بدون شکر کتو

طرز تهیه پنکیک کتو

با جمع کردن همه مواد شروع کنید و یک تابه نچسب یا تابه پای و کاردک را بیرون بیاورید.

همه مواد پنکیک را با هم مخلوط کنید تا مخلوطی به دست آید. اگر می خواهید مخلوط رقیق تری از خمیر پنکیک داشته باشید، به آرامی مایع بیشتری اضافه کنید.

یک تابه نچسب را با روغن (یا اگر پنکیک بدون روغن می خواهید اسپری روغن) چرب کنید و حرارت را کم کنید.

پس از داغ شدن تابه، قاشق های کوچکی از مخلوط را بریزید و فشار دهید. من عاشق درست کردن این کیک های دلاری نقره ای هستم.

نکته: با اضافه کردن یک قطره آب به سطح، می توانید تست کنید که آیا تابه داغ است یا خیر. اگر یک قطره آب وز کرد، سینی فر آماده است.

طرز تهیه پنکیک کتو آسان بدون آرد

نکاتی برای درست کردن پای کم کربوهیدرات

من متوجه شده ام که درست کردن کیک های کوچک به جای پای های بزرگ تضمین می کند که قبل از پختن کامل مرکزها در اطراف لبه ها انجام نمی شود.

پنکیک های کوچک در پخت و پز ارزش بیشتری دارند و لبه های سوخته یا وسط نیم پز ندارند. به علاوه، به این معنی است که پنکیک های بیشتری برای لذت بردن خواهید داشت!

برای جلوگیری از چسبندگی، من دوست دارم بعد از هر بسته پنکیک ماهیتابه را دوباره چرب کنم. آن را به صورت گرم با مواد پنکیک مورد علاقه خود سرو کنید.

از آنجایی که هیچ گلوتنی در دستور غذا وجود ندارد (آرد بادام بدون دانه و بدون گلوتن است)، لازم نیست نگران مخلوط کردن بیش از حد خمیر باشید.

مطمئن شوید که بیکینگ پودر شما خوب است، زیرا استفاده از بکینگ پودر قدیمی یا تاریخ مصرف گذشته می تواند مافین های صافی داشته باشد.

ذخیره سازی پنکیک کتو

هر پنکیک کتو باقی مانده را می توان با یک لایه کاغذ روغنی بین هر پنکیک چیده و در یک ظرف در بسته در یخچال برای حدود سه تا چهار روز نگهداری کرد.

یا می‌توانید باقیمانده‌ها را تا دو ماه در ظرف درب دار در فریزر قرار دهید و بین پتی‌ها یک لایه کاغذ روغنی یا کاغذ مومی قرار دهید تا به هم نچسبند.

در بالا، ویدیوی دستور پنکیک کتو را تماشا کنید.

بهترین دستور پخت پنکیک کتو
  • 1 فنجان آرد بادام
  • 2 قاشق سوپخوری نوشیدنی یا آب کتو (شربت افرا خالص یا شیر دلخواه نیز موثر است)
  • 1 1/2 قاشق سوپخوری روغن یا آب
  • 1/4 قاشق چایخوری نمک
  • 2 تخم مرغ (از جمله گزینه های گیاهخواری که قبلاً در این پست ذکر شد)
  • 1 قاشق چایخوری پودر خمیرمایه
  • شکلات چیپسی اختیاری یا شکلات چیپسی بدون شکر
  • اگر به جای شربت از آب استفاده می کنید اختیاری است، در صورت تمایل کمی استویا یا اریتریتول اضافه کنید یا از پنکیک های مرزه صرف نظر کنید.
  • همه مواد را با هم ترکیب کنید تا خمیر پنکیک درست شود. در صورت نیاز مایع بیشتری اضافه کنید تا مخلوط رقیق شود. ماهیتابه نچسب را با روغن یا اسپری چرب کنید و روی حرارت ملایم چرب کنید. وقتی تابه داغ شد (با اضافه کردن یک قطره آب به تابه آن را تست کنید – اگر سیخ کرد، تابه آماده است)، آن را روی ملاقه های کوچک خمیر بیندازید و فشار دهید. آن را خیلی بزرگ نکنید وگرنه قبل از اینکه مراکز فرصت پخت و پز پیدا کنند تا لبه ها درست می شود. (برای جلوگیری از چسبندگی، ممکن است لازم باشد بعد از هر بسته پنکیک، ظرف را دوباره چرب کنید.) مشاهده حقایق تغذیه
اگر فردی بصری هستید، حتما ویدیوی دستور پخت بالا را ببینید! یک آرد دیگر برای بادام به مسئولیت خود بریزید. دستور پخت پنکیک از این پنکیک های کتو اقتباس شده است.

دستور العمل های بیشتر صبحانه کتو

بهترین مافین کتو بلوبری کم کربوهیدرات

مافین بلوبری کتو

این کلوچه های صبحانه بلوبری کتوژنیک که به جای آرد با غذای بادام درست شده اند ترک خوردن غیرممکن است.

دستور تهیه آسان فراپوچینو

دستور پخت فراپوچینو

دوستداران قهوه به راحتی می توانند نوشیدنی های یخ زده صبحانه کتو را در خانه، تنها در 5 دقیقه و یک مخلوط کن تهیه کنند.

دستور العمل های پودینگ چیا

این پودینگ چیا که برای صبحانه یا یک میان وعده سالم عالی است، در پنج طعم مختلف وجود دارد و می‌تواند کاملاً بدون شکر باشد.

دم کرده قهوه 3 ماده ای (قهوه دالگونا)

دستور تهیه قهوه زده شده

این دم نوش قهوه (یا قهوه دالگونا) که در رسانه های اجتماعی محبوب است، فقط با 3 ماده قابل تهیه است.

اسموتی آووکادوی سبز سالم (وگان، کتو)

پوره آووکادو

چگونه یک اسموتی صبحانه سالم و کم کربوهیدرات درست کنیم که طعمی شبیه میلک شیک وانیلی دارد!

دستور العمل های پای سالم

بهترین دستور پخت پنکیک وگان

پنکیک سبزیجات

پنکیک بدون آرد (3 ماده)

پنکیک بدون آرد – 3 ماده