پنیر و رژیم غذایی کاندیدا

پنیر بخش بزرگی از رژیم غذایی آمریکایی است. ما روی همه چیز مانند ساندویچ، همبرگر، سالاد، تخم مرغ و فلفل چیلی پنیر می خوریم. بشقاب های پنیر ظرافت و پیچیدگی را به رویدادهای خاص ما می بخشد. پنیر به ما کمک می کند تا کاسرول های شگفت انگیز درست کنیم، و آیا می توانید بسیاری از غذاهای ایتالیایی مورد علاقه خود را بدون پنیر تصور کنید؟ انواع مختلفی از پنیر وجود دارد. من متوجه شدم که یک وب سایت بسیار محبوب که به پنیر اختصاص داده شده است، در واقع 670 نوع پنیر را در پایگاه داده خود فهرست می کند. این مقدار زیادی پنیر است و مطمئناً آیا همه آنها برای رژیم کاندیدا ممنوع نیستند؟

رژیم کاندیدا رژیمی است که برای درمان بیماری به نام کاندیدیاز استفاده می شود. کاندیدیازیس رشد بیش از حد مخمر (کاندیدا) در سیستم روده است که سموم را آزاد می کند و بر سلامتی تأثیر می گذارد. کاندیدا در واقع سیستم روده را بیش از حد بارگذاری می کند و باعث عدم تعادل در عملکرد آن می شود. رژیم کاندیدا سعی می کند این عدم تعادل را با قطع مصرف غذا اصلاح کند تا به کاندیدا اجازه رشد دهد. شکر و کربوهیدرات های سریع الاثر بزرگترین منابع غذایی برای کاندیدا هستند، اما چیزهایی مانند پنیر نیز می توانند به تغذیه کاندیدا کمک کنند.

ماده اصلی پنیر شیر گاو است. شیر گاو که در رژیم غذایی نیز ممنوع است، قند زیادی دارد و حاوی لاکتوز است. هضم لاکتوز برای بسیاری از افراد دشوار است و بنابراین برای مبارزه با کاندیدیازیس ایده آل نیست. همچنین مواد زیادی مانند سرکه و نمک به پنیر اضافه می شود. اینها نیز مواد ممنوعه هستند و می توانند علائم کاندیدیازیس را بدتر کنند. بسیاری از پنیرها نیز حاوی کپک هستند و برخی از آنها حتی از طریق فرآیند تخمیر ساخته می شوند که مخمر را اضافه می کند. همه این عوامل خوردن پنیر را برای افرادی که رژیم کاندیدا دارند به یک تجارت پرخطر تبدیل می کند. بدتر از همه، اطلاعات متناقض زیادی در مورد پنیر و رژیم غذایی کاندیدا در اینترنت وجود دارد.

بسیاری از منابع می گویند خوردن انواع خاصی از پنیر اشکالی ندارد، اما به رژیم گیرندگان هشدار ندهید که به احتمال زیاد از افزودنی های ممنوعه در رژیم غذایی استفاده می کنند. به نظر من پنیر برای رژیم کاندیدا خوب نیست. هر بار که آن را مصرف می کنم علائمم برمی گردد. با این حال، این همان چیزی است که بر من تأثیر می گذارد و ممکن است برای دیگران اینطور نباشد. اگر تازه وارد این رژیم شده اید، متوجه خواهید شد که چیزی که برای برخی کار نمی کند ممکن است برای برخی دیگر نیز موثر باشد. اگر می‌خواهید آزمایش کنید و ببینید آیا پنیر چیزی است که می‌توانید در رژیم کاندیدا به میزان متعادل از آن لذت ببرید، در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد.

از پنیر کپک زده، کهنه یا فرآوری شده دوری کنید. برخی از نمونه های پنیرهای کپک زده یا کهنه عبارتند از بری، روکفور، استیلتون و گورگونزولا. پنیرهای فرآوری شده مانند پنیر برش خورده، دیپ پنیر و هیس پنیر نیز ناسالم و تابو هستند. در عوض پنیرهایی که باید امتحان کنید شامل موزارلا، پروولون و/یا سوئیسی است. سعی کنید این پنیرها را با کمترین افزودنی به خصوص بدون سرکه پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی کاندیدا، به Yeast Free Living مراجعه کنید.