پنیر Pecorino – یک غذای ایتالیایی است

توسکانی به خاطر شراب و روغن زیتونش شهرت جهانی دارد، اما مردم توسکانی غذاهای زیادی برای افتخار کردن دارند. یکی از بهترین چیزهایی که در توسکانی درست می شود پنیر پکورینو است. Pecorino از شیر گوسفند (pecora به معنای گوسفند در ایتالیایی) تهیه می شود و همچنین نمونه ای از مناطق جنوبی ایتالیا است.

پکورینو یک غذای ساده کشاورزان محسوب می شد و به عنوان میان وعده همراه با مقداری نان و شراب مصرف می شد. اکنون به بخشی از بهترین آشپزخانه های ایتالیا تبدیل شده است.

انواع Pecorino بسته به منطقه رشد، درجه رسیدگی و روش درمان متفاوت است. Pecorino جدید حدود 2-4 هفته بالغ می شود. ملایم است و خیلی خشن نیست. وسط آن می تواند کرمی باشد. محیط پس از دو ماه بلوغ فروخته می شود. همانطور که بالغ می شود، طعم آن تندتر و پنیر سفت تر می شود. پکورینوی بسیار بالغ، که به مدت شش ماه سن دارد، معمولاً مانند پارمزان برای رنده کردن روی غذا استفاده می شود.

رنگ های مختلف پنیر به نحوه برخورد پوسته در طول بلوغ بستگی دارد. برخی از تولیدکنندگان از کنسانتره گوجه فرنگی استفاده می کنند، بنابراین رنگ آن قرمز می شود. این معمولاً نشانه ای از پنیرهای منطقه Siena است. برخی دیگر از زغال چوب خوراکی برای دادن رنگ خاکستری مایل به سیاه به پنیر استفاده می کنند. اگر پنیر را در هنگام رسیدن در برگ های گردو قرار دهند، قهوه ای می شود.

در سایر مناطق ایتالیا روش های دیگری برای درمان پنیر وجود دارد، مانند ب- دفن در گودال های پر از خاکستر مخصوص.

Pecorino توسکانی توسط شورای DOP محافظت می شود – چیزی مانند DOC برای شراب. او مطمئن می شود که فقط پنیر از منطقه مناسب و فرآیند مناسب به عنوان Pecorino Toscano فروخته می شود.

طعم Pecorino به شدت تحت تأثیر رژیم غذایی گوسفند است، بنابراین گله ها مجاز به تغذیه مناطق بزرگ پر از گیاهان هستند که بسته به منطقه طعم خاصی به پنیر می دهد.

پنیر پکورینو از دسامبر تا آگوست در توسکانی تهیه می شود. بهترین مناطق در توسکانی برای پکورینو در نزدیکی Siena، در Maremma و در Chianti در نزدیکی Cortona و Casentino هستند.

بنابراین – کدام پکورینو بهترین است؟ همه کارشناسان اتفاق نظر دارند که بهترین پکورینو از توسکانی نمی آید، بلکه از لاتزیو (منطقه اطراف رم) به آن Pecorino Romano می گویند. Pecorino Romano نوعی پنیر پخت و پز است که حداقل 8 ماه بالغ می شود و حاوی 36 درصد چربی است. طعم شوری قوی دارد و پنیر سفت است.

این مقاله بدون دستور کامل نیست:

تره فرنگی با پکورینو و روغن زیتون

عناصر:

8 تره فرنگی، روغن زیتون، 5 قاشق غذاخوری. پکورینوی رنده شده

آماده سازی:

تره فرنگی را تمیز کنید و فقط قسمت سفید آن را بگذارید. تره فرنگی ها را در تابه ای با روغن زیتون بپوشانید و روی حرارت بسیار ملایم بدون اینکه بجوشد بپزید. بعد از حدود یک ساعت، تره فرنگی ها را از قابلمه خارج کرده و بگذارید خنک شوند. هر تره فرنگی را از طول به 4 چوب برش دهید. برگ ها را جدا کنید، در بشقاب بگذارید و با پنیر بپاشید.