پودر پروتئین آب پنیر: نه فقط برای بدنسازان

اگر به “پودر پروتئین” فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند بدنه های طلایی برنزی است که آهن را در باشگاه پمپاژ می کنند. مطمئنا، پودر پروتئین آب پنیر واقعا برای بدنسازان حرفه ای و آماتور به بازار عرضه می شود. این شکل خالص پروتئین به طور موثر توسط بدن پردازش می شود و پروتئین را به اسیدهای آمینه تبدیل می کند که به بدن سازی کمک می کند. به ندرت حاوی لاکتوز، کربوهیدرات، چربی و روغن است که با مصرف یک وعده غذایی با گوشت قرمز همراه باشد، که آن را برای عضله سازی سریع و بدون عواقب خوردن کالری زیاد ایده آل می کند. با این حال، بسیاری از پزشکان یا پزشکان از پودر آب پنیر پروتئین برای مصارف دیگر استفاده می کنند. بیایید به چند نمونه نگاهی بیندازیم.

بیماران سرطانی و افرادی که پزشکان آن را “بیماری های هدر دهنده” مانند ایدز می نامند، می توانند از پروتئین ها به شکل پودر بهره مند شوند. برای مثال، افرادی که تحت شیمی‌درمانی قرار می‌گیرند، قبل از درمان باید بدن خود را بسازند و بسیاری از انکولوژیست‌ها پروتئین آب پنیر را تجویز می‌کنند. شیمی درمانی مستلزم آن است که بیماران قبل از انجام درمان به یک سطح شمارش سفید خون و سطح گلوتاتیون برسند. تقویت اضافی پروتئین به آنها کمک می کند تا به این سطوح برسند، حتی زمانی که آنها خیلی مریض یا حالت تهوع برای خوردن دارند.

تغذیه با شیر مادر هنوز برای نوزادان بهترین است، اما در مواردی که این یک گزینه نیست، پروتئین Nutrition جایگزین خوبی است زیرا حاوی برخی از مواد مغذی مشابه شیر انسان است. همچنین می توان به نوزادان نارس برخی از انواع پودر پروتئین آب پنیر را که با شیر خشک آنها مخلوط می شود، داد تا به رشد سریع آنها کمک کند و به رشد خود ادامه دهند. همچنین، مادران باردار می توانند پودر پروتئین (با راهنمایی متخصص زنان و زایمان خود) در دوران بارداری مصرف کنند که می تواند به تحریک تولید شیر بعدا کمک کند.

افرادی که تصادفات بزرگی را تجربه کرده اند یا دچار آسیب های تروماتیک شده اند می توانند از پودر پروتئین آب پنیر بهره مند شوند. اول از همه، چون به صورت مایع است، به راحتی می توان آن را به بیمار داد که ممکن است به او اجازه غذای جامد داده نشود. در طول فرآیند التیام، این آمینو اسیدهای موجود در پروتئین هستند که به بهبود و رشد پوست جدید کمک می کنند.

به افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی عروقی و دیابت نوع 2 پروتئین آب پنیر داده می‌شود تا به مدیریت رژیم غذایی خود کمک کند. پودر پروتئین آب پنیر را می توان به راحتی با آب یا به صورت شیک مصرف کرد و پروتئین مورد نیاز بدن را بدون نیاز به دریافت کالری، چربی یا کلسترول اضافی در روز به بدن می رساند. همچنین نشان داده شده است که سطح گلوکز را کنترل می کند، که علاوه بر این برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.

راه های زیادی برای استفاده از پروتئین آب پنیر وجود دارد، بنابراین، اگر فکر می کنید می توانید از پودر پروتئین آب پنیر بهره مند شوید، از پزشک یا متخصص تغذیه خود بپرسید و می توانید از همین امروز شروع به سالم شدن کنید.