پوست درخت بید سفید – دستیار مهم کاهش وزن (رژیم غذایی).

بقراط احتمالاً اولین کسی بود که فواید پوست بید سفید را ثبت کرد. او این کار را در قرن پنجم قبل از میلاد انجام داد. در سال 1828 یک داروساز فرانسوی به نام هانری لرو و یک شیمیدان ایتالیایی به نام رافائل پیریا توانستیم ترکیبی را در پوست قهوه ای مایل به خاکستری از درخت بید سفید (Salix alba) که به نام سالیسین شناخته می شود، جدا کنیم. از آن زمان، سالیسیلیک اسید، مشتق فعال سالیسین بیشتر جدا شد و به عنوان یکی از مواد اولیه آسپرین جایگاهی پیدا کرد.

در تلاش برای بزرگتر شدن، بهتر شدن و سریعتر شدن، صنعت بدنسازی مفهوم “انباشته کردن” یا ترکیب برخی از مواد برای استفاده از اثر هم افزایی آنها را رایج کرد. سینرژی زمانی اتفاق می افتد که ترکیبات با هم ترکیب شوند و ترکیب خاص آن مواد فواید بیشتری نسبت به فواید فردی دارد که اگر هر یک از آن مواد مستقل از یکدیگر مصرف شوند، می توان به آن دست یافت.

برای چندین دهه، پشته ECA به دلیل محبوبیت خود در صنعت بدنسازی سلطنت کرد. این یک “پشته” بود که افدرا، کافئین و آسپرین را ترکیب می کرد. اگرچه نسبت این ترکیب متفاوت بود، اما معمولاً 25 میلی گرم افدرا با 200 میلی گرم کافئین و 325 میلی گرم آسپرین ترکیب می شد. متأسفانه، زمانی که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) فروش تمام مکمل های غذایی حاوی افدرا را در 6 فوریه 2004 ممنوع کرد، ترکیب این ترکیب بسیار سخت شد. به این نتیجه رسیدند که افدرا “خطر غیرمنطقی بیماری یا آسیب” دارد. در 17 آگوست 2006، پس از اعتراض در دادگاه تجدیدنظر فدرال، FDA ممنوعیت افدرا را با گزارشی 133000 صفحه ای با ذکر 19000 واکنش نامطلوب فردی تایید کرد. در پی این معضل، جایگزین های افدرا به سرعت یافت شدند تا با کافئین و آسپرین ترکیب شوند.

از نظر مفهومی، پشته ECA به طور موثر به کاهش وزن و افزایش انرژی کمک می کند. برخی از محرک‌ها مانند افدرا به عنوان «آگونیست‌های بتا» شناخته می‌شوند، به این معنی که به عنوان کلیدهای ژن خاصی در بدن (با هدف قرار دادن «گیرنده بتا-2 آدرنرژیک» یا «ADRB2») برای باز کردن پاسخ ژنتیکی عمل می‌کنند. سه پاسخی که اعتقاد بر این است که باز می شوند عبارتند از افزایش سطح نوراپی نفرین، افزایش سطح اپی نفرین و افزایش سطح آدنوزین مونوفسفات حلقوی (cAMP).

نوراپی نفرین و اپی نفرین کاملا مشابه هستند. هر دو انتقال دهنده های عصبی رایج در مغز هستند که به عنوان هورمون در بدن نیز عمل می کنند. با افزایش سطح نوراپی نفرین و سطوح cAMP، ضربان قلب افزایش می یابد و ترشح گلوکز از انرژی ذخیره شده در بدن آغاز می شود. هنگامی که در یک پشته با کافئین و آسپرین مصرف شود، این زنجیره رویدادها جریان خون را در بافت عضلانی افزایش می‌دهد و دمای بدن را افزایش می‌دهد و یک اثر ترموژنیک روی بدن ایجاد می‌کند. همچنین اعتقاد بر این است که در طی این فرآیند، بدن شروع به سوزاندن بافت چربی سفید می کند، اشتها سرکوب می شود و با افزایش سطح انرژی، خستگی کاهش می یابد.

وقتی مجموعه ای از محرک ها و آسپرین (یا پوست درخت بید سفید) وارد بدن می شود، نور کمی خاموش می شود (نه به معنای واقعی کلمه) و به بدن می گوید که با شروع افزایش متابولیسم تحریک شده است. در پاسخ، بدن شروع به تولید فسفودی استراز در داخل سلول ها و پروستاگلاندین ها در خارج از سلول های بدن شما می کند. هر دوی این واکنش ها سطوح cAMP را کاهش می دهند و افزایش متابولیسم را از پشته ECA کاهش می دهند.

کافئین با مسدود کردن تولید فسفودی استراز در داخل سلول ها از کاهش سطح cAMP جلوگیری می کند، در حالی که تولید اپی نفرین در بدن را افزایش می دهد، که دوباره به افزایش سطح cAMP کمک می کند. آسپرین (یا پوست درخت بید سفید) با مسدود کردن تولید پروستاگلاندین ها در خارج از سلول های بدن، از کاهش سطح cAMP جلوگیری می کند. از طریق این اعمال خاص کافئین و آسپرین (یا پوست درخت بید سفید)، گرمازایی برای مدت طولانی‌تری ادامه می‌یابد در حالی که متابولیسم با سرعت بالاتری حفظ می‌شود و به بدن اجازه می‌دهد کالری بیشتری بسوزاند.

مصرف این ترکیب از مواد قبل از ورزش نیز باید به تمرین بهتر کمک کند، زیرا بدن به سرعت خسته نمی‌شود و ماهیچه‌ها سریع‌تر بهبود می‌یابند و احساس شادابی بیشتری می‌کنند. تمام آنچه گفته شد، لطفاً به یاد داشته باشید که بدن شما برای سوزاندن چربی های ذخیره شده به عنوان سوخت طراحی نشده است، اگر روزانه کالری بیشتری نسبت به کالری می خورید که بدن به عنوان سوخت می سوزاند. مصرف یک مکمل غذایی ممکن است به بدن شما کمک کند کالری بیشتری بسوزاند، اما انتظار تغییرات چشمگیر و طولانی مدت در شکل بدن خود را بدون ایجاد تغییراتی در سبک زندگی در عادات غذایی و ورزش خود نداشته باشید.