پوست سیب برای درد مزمن مفاصل آزمایش شده است


آیا مزایای سلامتی مرتبط با مصرف سیب صرفاً به دلیل سایر رفتارهای سالم در میان سیب خواران است؟

به طور منظم سیب بخورید مرتبط با انواع فواید، مانند زندگی طولانی تر و به طور خاص، کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان. در ویدیوی من ساعت 0:17 است پوست سیب برای درد مزمن مفاصل آزمایش شده است، می توانید منحنی بقای زنان مسن را ببینید. از بین کسانی که روزی یک سیب نمی‌خورند، تقریباً یک چهارم آن‌ها بعد از 10 سال مردند و تقریباً نیمی از آنها پس از 15 سال از بین رفتند. در مقایسه، آنهایی که به طور متوسط ​​حدود نصف سیب در روز می‌خوردند، در سنین جوانی نمی‌مردند، و کسانی که یک سیب در روز می‌خوردند – بیش از سه و نیم اونس در روز، که تقریباً یک فنجان برش‌های سیب است. طولانی تر زندگی کرد آیا ممکن است افرادی که هر روز سیب می خورند، رفتارهای سالم دیگری نیز داشته باشند، مانند ورزش کردن یا ترک سیگار، و این چرا آنها بیشتر عمر می کنند؟ این مطالعه برای چاقی، وضعیت سیگار، فقر، بیماری، ورزش و موارد دیگر تنظیم شد، بنابراین محققان واقعاً توانستند سیب را با سیب مقایسه کنند (به اصطلاح).

اما چیزی که آنها کنترل نکردند یک رژیم غذایی سالم تر بود. همانطور که می بینید در 1:04 در کشور من ویدئومطالعات نشان می دهد کسانی که به طور منظم او می خورد سیب نه تنها حاوی مقادیر بالاتری از مواد مغذی مانند فیبر موجود در میوه است، بلکه قند افزوده کمتر و چربی اشباع کمتری مصرف می کند. به عبارت دیگر، آنها به طور کلی وعده های غذایی سالم تری می خورند، بنابراین جای تعجب نیست که سیب خواران عمر طولانی تری داشته باشند. اما، آیا خوردن سیب فقط نشانه تغذیه سالم است یا چیزی در مورد خود سیب وجود دارد؟ شما نمی دانید، تا زمانی که آن را تست کنید.

با توجه به اینکه «ورزشکاران استفاده کنید انواع راهبردهای رایج برای تحریک برانگیختگی، شناخت و عملکرد قبل از تمرین صبحگاهی، آزمودنی ها به طور تصادفی به متهم صبح ها یک نوشیدنی انرژی زا، قهوه سیاه، یک سیب یا هیچ چیز کافئین دار مصرف کنید. آیا سیب وزن خود را تحمل کرد؟ بله، به نظر می رسد درست مانند نوشیدنی های کافئین دار عمل می کند. اما مشکل این نوع مطالعات کور نبودن آنهاست. آنهایی که در گروه سیب بودند می دانستند که دارند یک سیب می خورند، بنابراین ممکن است یک سوگیری مورد انتظار – اثر دارونما – وجود داشته باشد که باعث شد آنها تلاش بیشتری برای آزمایش انجام دهند و ناخودآگاه نتایج را منحرف کنند. شما نمی توانید یک سیب کامل را در یک مهره قرار دهید.

در عوض این دلیل پشت سر محققان است تست ترکیبات خاص سیب استخراج شده، به آنها اجازه می دهد یک مطالعه دوسوکور و کنترل شده با دارونما انجام دهند که در آن نیمی از آزمودنی ها اقلام میوه و نیمی دیگر یک قرص قند دریافت می کنند، و شما حتی نمی دانید چه کسی آنها را دریافت کرده است. اما مشکل اینجاست که شما دیگر با یک غذای کامل سروکار ندارید و سمفونی تعامل بین هزاران ماده مغذی گیاهی در کل سیب را از بین می‌برید.

بیشتر این مواد مغذی خاص در پوست غلیظ می شوند. به جای فقط دامپینگ میلیون‌ها پوند مواد مغذی در سطل زباله هستند، پس چرا محققان نمی‌توانند پوست‌ها را خشک کرده و آن‌ها را به صورت کپسول‌های مات درآورند تا آن‌ها را پنهان کنند و سپس مطالعات کوری روی آن‌ها انجام دهند؟ حتی “مقدار کم می تواند به میزان قابل توجهی محتوای فیتوشیمیایی و فعالیت آنتی اکسیدان ها را افزایش دهد…”

صنعت گوشت این یادداشت را دریافت کرد. یک مطالعه نشان داد که «پودر خشک پوست سیب نزول کردن گسترش میکروبی” در گوشت و از تولید مواد سرطان زا هنگام پخته شدن محافظت می کند. یکی از مواد سرطان زا که هنگام کباب کردن گوشت ایجاد می شود، آلکالوئید بتا-کربولین است – یک نوروتوکسین که ممکن است “یک عامل بالقوه در ایجاد بیماری های عصبی از جمله بیماری پارکینسون باشد.” گوشت نپخته حاوی چیزی نیست. هنگامی که گوشت پخته می شود، یک نوروتوکسین تشکیل می شود، اما می توانید با خیس کردن آن با پودر پوست خشک سیب، سطح آن را به نصف کاهش دهید، همانطور که در ساعت 3:27 در کشور من مشاهده می کنید. ویدئو.

پوست سیب هم برش می دهد کاهش میزان باکتری های آلوده کننده مدفوع در گوشت. در کشور من ساعت 3:36 است ویدئودر این مقاله نموداری را مشاهده می کنید که رشد باکتری های مدفوع را در گوشت خوک، گاو و بوقلمون نشان می دهد. پس از اضافه کردن پودر پوست خشک سیب، مقدار باکتری های مدفوع کاهش یافته. پوست سیب نیز می تواند مانع تشکیل آمین های ژنوتوکسیک، آسیب زننده به DNA و آمین های هتروسیکلیک (HCAs). همانطور که در ساعت 3:55 در کشورم نشان می دهم ویدئوپوست سیب پخته شده سطح مواد سرطان زا را بیش از نصف کاهش می دهد. با توجه به خطرات مرتبط با مصرف HCA ها، این ترکیبات سرطان زا در گوشت، نیاز به کاهش مواجهه با جلوگیری از تشکیل HCA وجود دارد، مانند افزودن یک ماده در حین پختن گوشت برای جلوگیری از تولید آن. پودر پوست (البته نپختن گوشت به عنوان پیش غذا راه دیگری برای کاهش تماس است…).

چه در مورد مصرف کردن سیب مستقیما پوست می کند؟ او دریافت که پودر پوست خشک شده سیب “اثر آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی را نشان می دهد”، اما این در موش ها بود. آیا آنها خاصیت ضد التهابی در انسان دارند؟ شما نمی دانید، تا زمانی که آن را تست کنید.

ده ها نفر با از دست دادن متوسط ​​دامنه حرکتی مفاصل و درد مزمن مرتبط وجود داشتند داده شده روزانه یک قاشق غذاخوری پوست سیب خشک به مدت 12 هفته. همانطور که می بینید در ساعت 4:45 در کشور من ویدئوماه به ماه، نمرات درد آنها کاهش می‌یابد و دامنه حرکتی آنها در گردن، شانه‌ها، پشت و باسن بهبود می‌یابد. نتایج مطالعه چیست؟ «مصرف DAPP [dried apple peel powder] با بهبود عملکرد مفاصل و… کاهش درد…چرا فقط “مرتبط” همراه بود؟ هیچ گروه کنترلی وجود نداشت، بنابراین شاید افراد به خودی خود بهتر می شدند، یا ممکن است اثر دارونما در بازی باشد. صرف نظر از، چرا پوست سیب را با خوردن سیب بیشتر امتحان نکنید؟

اگر می خواهید در مورد گوشت سرطان زا بیشتر بدانید، ویدیوی من را تماشا کنید لرزش اولیه و رژیم غذایی، وارسی کاهش خطر ابتلا به سرطان در میان گوشت خواران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد HCAs.

سوکت اصلی

  • پس از کنترل عواملی مانند چاقی، وضعیت سیگار کشیدن و ورزش، محققانی که روی زنان مسن‌تر مطالعه کردند، دریافتند کسانی که روزانه یک سیب می‌خورند (بیش از 3.5 اونس در روز، تقریباً یک فنجان تکه‌های سیب) بیشتر از کسانی که فقط حدوداً می‌خورند، عمر می‌کنند. به طور متوسط ​​نصف سیب، کسانی که عمر طولانی تری دارند نسبت به کسانی که روزی یک سیب نمی خورند.
  • مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم سیب می خورند، فیبر بیشتری در میوه دارند، در حالی که قند اضافه شده و چربی اشباع شده کمتری مصرف می کنند.
  • مشخص شد که یک سیب در صبح و همچنین یک نوشیدنی انرژی‌زای کافئین‌دار یا قهوه سیاه مؤثر است، اما این مطالعه تعمیم داده نشد، بنابراین احتمال سوگیری پیش‌بینی، اثر دارونما، را نمی‌توان رد کرد.
  • بسیاری از مواد مغذی خاص در پوست سیب متمرکز شده‌اند و پودر پوست خشک سیب باعث کاهش “انبساط میکروبی” در گوشت و محافظت در برابر تولید مواد سرطان‌زا در طول فرآیند پخت و پز می‌شود.
  • آلکالوئید بتا-کربولین، یک نوروتوکسین که ممکن است در ایجاد بیماری پارکینسون و سایر بیماری های عصبی نقش داشته باشد، یکی از مواد سرطان زا است که در حین کباب کردن گوشت ایجاد می شود و می توان سطح آن را با خیس کردن گوشت با پودر پوست خشک شده سیب قبل از پخت به نصف کاهش داد. .
  • پوست سیب همچنین میزان باکتری های آلوده کننده مدفوع را در گوشت کاهش می دهد و می تواند از تشکیل آمین های هتروسیکلیک (HCAs) آسیب رسان به DNA جلوگیری کند.
  • روزانه یک قاشق از پوست سیب خشک به مدت 12 هفته باعث از دست دادن متوسط ​​دامنه حرکتی در مفاصل و درد مزمن همراه با بهبودی در گردن، شانه ها، پشت و کشاله ران و همچنین کاهش نمره درد شد.

از این ویدیوهای اپل شانس بگیرید:

برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان های طبیعی مفاصل، نگاه کنید به:

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: