پیشگیری از بارداری طبیعی با استفاده از تقویم تخمک گذاری

تخمک گذاری در طول چرخه قاعدگی یک ماده، در همه گونه ها رخ می دهد. این اتفاق بین 12 تا 45 سالگی (سن ممکن است متفاوت باشد) در انسان رخ می دهد. در طی این فرآیند فولیکول های بالغی که توسط تخمدان ها آزاد می شوند پاره می شوند. اینها یک تخمک یا تخمک را تخلیه می کنند. این تخم در فرآیند تولید مثل شرکت می کند. در زنان انسان حدوداً در روز چهاردهم سیکل بیست و هشت روزه اتفاق می افتد. این زمانی است که زن بیشترین باروری را دارد و هنگام آمیزش جنسی در این مدت معمولاً منجر به بارداری می شود. در صورتی که نمی خواهید بارداری اتفاق بیفتد، باید یک دستگاه ضد بارداری بدون نسخه یا روش طبیعی یعنی استفاده از تقویم تخمک گذاری را در نظر بگیرید.

روش های مختلفی برای پیشگیری از بارداری طبیعی وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از تقویم تخمک گذاری است. هیچ روش پیشگیری از بارداری کاملاً اثبات نشده و 100٪ ایمن نیست، بنابراین باید بدانید که همیشه 1٪ احتمال شکست وجود دارد. ردیابی تخمک گذاری همراه با هر روش دیگری راه بهتری برای جلوگیری از بارداری است. این روش در صورتی موثرتر است که زن سیکل قاعدگی منظمی داشته باشد و تخمک گذاری در روز درست انجام شود.

با استفاده از این فرآیند نه تنها می توانید زمان بارداری را تعیین کنید، بلکه از آن نیز جلوگیری می کنید. این تقویم را می توان به صورت آنلاین مانند سایت هایی مانند ما دریافت کرد. فقط جزئیات صحیح را پر کنید و روزهای تخمک گذاری شما در ماه های آینده را پیش بینی می کند. انواع مختلفی از تقویم تخمک گذاری وجود دارد. برخی از تقویم‌ها روزهای بارور «ممکن» و «بارورترین» روزهای بارور را نشان می‌دهند. این روزهای بارور با رنگ‌های مختلف مشخص می‌شوند. این یک روش کاملا طبیعی برای دانستن زمان تخمک گذاری است. نام دیگر این روش “روش ریتم” است. این یکی از قدیمی ترین اشکال پیشگیری از بارداری شناخته شده برای انسان است.

این تقویم تخمک گذاری تغییرات احتمالی در چرخه قاعدگی را در نظر می گیرد، اما مانند هر نوع پیشگیری از بارداری، هیچ تضمینی 100٪ وجود ندارد. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند باعث تغییر در چرخه قاعدگی شود. طول چرخه و زمان تخمک گذاری می تواند هر ماه در نوسان باشد. برخی از عوامل اصلی که باعث این اتفاق می شود عبارتند از استرس، بیماری یا رژیم غذایی نادرست و غیره. در صورت بروز مشکل پزشکی، بهتر است آن را توسط یک متخصص درمان کنید و سپس از این روش پیروی کنید.

اگر می خواهید نمودار باروری که تقویم ایجاد می کند دقیق باشد، باید برنامه را با آخرین اطلاعات مربوط به آن چرخه قاعدگی به روز نگه دارید. می توان با ترکیب هر روش دیگر پیشگیری از بارداری همراه با تقویم، شانس بارداری را کاهش داد. روش هایی مانند استفاده از کاندوم، ژله اسپرم کش یا فوم، یا استفاده از دیافراگم نیز به پیشگیری از بارداری کمک می کند.

این روش برای استفاده از تقویم تخمک گذاری برای زنان متاهل یا کسانی که در یک رابطه طولانی مدت متعهد هستند مناسب است. اگرچه اثبات کامل نیست، اما کاملا قابل اعتماد است و رایگان است و هیچ عارضه جانبی نخواهد داشت! زمانی که فهمیدید چگونه می توانید روز تخمک گذاری را بشمارید، می توانید این تقویم را برای شما مناسب کنید.