پیشگیری و کنترل سرطان پوست با تغذیه مناسب


راه های پیشگیری و کنترل سرطان پوست با تغذیه مناسب

همانطور که قبلا ذکر شد، تغذیه و مواد مغذی نقش بسیار موثری در میزان بروز، شدت وقوع و حتی میزان تضعیف انواع سرطان ها دارند. در سال های گذشته اعتقاد بر این بود که یک سوم انواع سرطان ها را می توان با رفتار تغذیه ای ما کنترل کرد. امروزه مشخص شده است که دو سوم از تعداد مرگ و میرهای منتسب به سرطان را می توان با تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی کنترل کرد. قصد داریم در مقاله امروز سایت دکتر رضا زسطی متخصص تغذیه اصفهان پیشگیری و کنترل سرطان پوست را با تغذیه مناسب بررسی خواهیم کرد.

پوست در تماس ترین بافت بدن با محیط خارجی است و پوششی برای محافظت از اندام های داخلی در برابر آسیب های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی ایجاد می کند. این سطح بیش از یک متر مربع با ضخامت حدود 2 میلی متر را پوشش می دهد. در تنظیم دمای بدن، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید، عملکرد حس لامسه نقش دارد و همچنین مسئول است و نشان دهنده برخی تغییرات مربوط به سن، سطح سلامتی و همچنین احساسات یک فرد است. شخص

اشعه ماوراء بنفش که اغلب در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به پوست می تابد. علت بسیاری از مشکلات و بیماری های پوستی است. البته این اشعه برای تولید ویتامین D در پوست لازم است. اما زمانی که تشعشع و نفوذ این اشعه به لایه های داخلی پوست بیش از حد تحمل بدن باشد. باعث تغییرات نامطلوب یا آسیب در ژنوم (DNA) سلول می شود و این تغییرات و آسیب ها نقطه مرکزی بروز سرطان در بافت پوست محسوب می شود.

مطالب پیشنهادی: عوارض و خطرات مصرف تخم مرغ خام

علاوه بر نور خورشید، قرار گرفتن پوست در معرض مواد شیمیایی (به ویژه آرسنیک در معدنچیان یا هیدروکربن های موجود در قیر و فرآورده های نفتی) باعث افزایش رادیکال های آزاد در بافت پوست می شود و این تغییرات در شرایط مزمن و طولانی مدت می تواند باعث ایجاد تغییراتی در تولید مثل شود. یا ژنوم سلول های پوست را ایجاد می کند که این تغییرات اغلب باعث سرطان می شود.

بر این اساس در مقایسه با سایر انواع سرطان، بروز سرطان پوست بیشتر به مداخله یا عوامل خارجی (به ویژه نور مستقیم و شدید خورشید و همچنین مواد شیمیایی) مرتبط است. به همین دلیل از نظر مواد مغذی موثر در این نوع سرطان، تمرکز بر مواد مغذی است که از آسیب های ناشی از نور خورشید یا تغییرات ناشی از مواد شیمیایی جلوگیری می کند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مواد مغذی موثر برای پیشگیری یا کنترل علائم سرطان پوست

ویتامین دی

جالب است بدانید بر اساس مطالعات موجود، ویتامین دی در غلظت مناسب و مصرف ایمن، بروز انواع سرطان ها را تا 16 درصد کاهش می دهد. در مورد سرطان پوست همانطور که در جدول یک مشاهده می کنید. ویتامین D و گیرنده اختصاصی آن از بروز سرطان ملانوما (یکی از خطرناک ترین انواع سرطان پوست) جلوگیری می کند و اگر غلظت ویتامین D در خون محدود و کم باشد. میزان تضعیف سرطان ملانوما به شدت افزایش می یابد.

با توجه به اینکه کمبود ویتامین D در کشور عزیزمان بسیار شایع است و روند سرطان پوست نیز در کشور رو به افزایش است. یک بار دیگر اکیدا توصیه می کنیم با نظر متخصص تغذیه مصرف مکمل های ویتامین D را فراموش نکنید.

بررسی بهترین منابع ویتامین B3 یا نیاسین متخصص تغذیه اصفهان

اسید فولیک، فولات یا ویتامین B9

اسید فولیک یکی از مهم ترین ویتامین هایی است که بر تکثیر سلولی تأثیر می گذارد. و به همین دلیل بر نقش آن در پیشگیری از سرطان هایی که با تغییر در ژنوم یا ساختار ژنتیکی به وجود می آیند بسیار تاکید می شود.

امروزه می دانیم که این ویتامین با تولید پیش سازهای مورد نیاز برای ترمیم و رونویسی DNA و همچنین حفظ یکپارچگی و ساختار ژنوم با تولید گروه های متیل که برای کنترل بیان ژن مورد نیاز هستند، در پیشگیری از سرطان موثر است. متأسفانه، مطالعات با جمعیت زیادی نشان داده است که کاهش سطح اسید فولیک از طریق مصرف ناکافی با افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها، که یکی از آنها سرطان پوست است، مرتبط است. طبق مطالعه ای در سال 2000، کمبود اسید فولیک باعث کاهش پایداری DNA در سطح مولکولی و کروموزومی می شود.

همانطور که گفته شد، اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست باعث ایجاد تغییرات ناخواسته و نامناسب در ساختار ژنتیکی سلول ها می شود و این در افرادی که به مدت طولانی در معرض نور شدید خورشید قرار می گیرند. می تواند یک عامل بالقوه در بروز یا افزایش خطر سرطان پوست باشد.

زیرا اسید فولیک در بسیاری از سبزیجات و غذاها وجود دارد. کمبود آن پیش بینی نمی شود. اما به دلیل حساسیت این ویتامین به نور، گرما و اکسیژن موجود در هوا، قسمت قابل توجهی از اسید فولیک موجود در غذا در فرآیندهای پخت از بین می رود. به همین دلیل در سال های اخیر مصرف مکمل آن بیش از گذشته توصیه می شود.

رژیم غذایی مدیترانه ای

در یک مطالعه بزرگ روی نزدیک به 100000 زن فرانسوی 40 تا 65 ساله، نتایج نشان داد افرادی که از رژیم غذایی مشابه رژیم مدیترانه ای پیروی می کردند. آنها کمتر در معرض سرطان پوست قرار داشتند. همانطور که احتمالا می دانید، رژیم غذایی مدیترانه ای شامل رژیم غذایی سرشار از غذاهای دریایی، روغن های سالم (به خصوص زیتون)، سبزیجات و میوه های فراوان، غلات کامل و لبنیات است.

فیتوکمیکال ها

سرطان پوست هر روز در حال گسترش است و راه های زیادی برای کنترل شدت و علائم آن در حال آزمایش است. یکی از این راه ها مصرف مواد غذایی کاربردی است که دارای ترکیباتی برای پیشگیری یا کنترل این بیماری هستند. مطالعات قبلی نشان داده است افرادی که میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند کمتر در معرض ابتلا به انواع سرطان هستند.

سال ها بعد مشخص شد که فیتوکمیکال های موجود در میوه ها و سبزیجات به عنوان ترکیبات فعال نقش موثر و مهمی در این امر ایفا می کنند و به طرق مختلف – به ویژه مهار التهاب و خواص آنتی اکسیدانی – علائم یا پیشگیری را کنترل می کنند.

دکتر رضا زاتی را در اینستاگرام دنبال کنید

موارد خاص

مطالعات نشان می دهد که دریافت کنندگان پیوند عضو 100 برابر بیشتر از افراد عادی مستعد ابتلا به سرطان پوست هستند. در یک مطالعه، نتایج نشان داد که در بین حدود 450 بیمار پیوند عضو، افرادی که اسیدهای چرب غیراشباع بیشتری (به ویژه انواع امگا 3 مانند آلفا لینولنیک اسید) دریافت کرده بودند، بیشتر بودند. آنها در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سرطان پوست بودند.

بهترین منبع غذایی آلفا لینولنیک اسیدروغن بذر کتان است. حدود 45-55 درصد روغن آن را اسید لینولنیک تشکیل می دهد. به جز روغن بذر کتان، سویا، روغن کلزا، روغن آفتابگردان و دانه های سویا غنی ترین منابع آن هستند. همچنین 5-10 درصد اسیدهای چرب گردو را اسید آلفالینولنیک تشکیل می دهد.

مرکبات سرشار از ترکیبی به نام فوروکومارین هستند که مصرف زیاد آنها همراه با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، خطر ابتلا به سرطان های پوست غیر ملانومایی را افزایش می دهد. با این حال، این اثر هنوز تحت بررسی است و تنها در چند مطالعه مشاهده ای گزارش شده است. اما به نظر می رسد افرادی که در معرض نور زیادی هستند. (مانند کارگران و سربازان در فضای باز) یا افرادی که از مراکز پرتو فرابنفش بازدید می کنند. (چه برای زیبایی و چه برای اهداف درمانی) بهتر است در مصرف مرکبات اعتدال را رعایت کرده و از مصرف زیاد این میوه ها خودداری کنید. امیدواریم مطالعات آتی تاثیر رابطه این میوه های ارزشمند بر سرطان پوست را تایید نکند.


بیشتر بخوانید:

آشنایی با رژیم های کم کربوهیدرات

نکات تغذیه ای برای کنترل فشار خون

کنترل چربی خون با تغذیه مناسب