چاقی یک حالت ذهنی است

اگر به شما بگویم چاقی یک حالت روحی است، چه می گویید؟ اجازه بدهید من آن را در این راه. چاقی به همان اندازه که با تصورات شما از خود و دنیای اطرافتان مرتبط است، با ذخیره چربی نیز مرتبط است. این یک پیوند حیاتی – شاید حیاتی ترین پیوند – است که طب معمولی از قلم افتاده است. بسیاری از مردم سبک زندگی سمی دارند، نه تنها افرادی که چاق هستند، بلکه بدن های مختلف به طرق مختلف نسبت به سمیت واکنش نشان می دهند. افرادی که چاق هستند تمایل دارند سموم فیزیکی و همچنین احساسی را در سلول های چربی خود ذخیره کنند.

آنچه شما فکر می کنید، اینکه چگونه خود و دیگران را درک می کنید، و فرضیات اساسی و مقدماتی که بر اساس آنها زندگی می کنید تأثیر عمیقی بر وزن شما دارد. من در مورد این موضوع توضیح داده ام و درباره الگوهای فکری مخرب، حمل بار آسیب های عاطفی، پاسخ استرس و باورهای منفی فرد در مورد اضافه وزن بحث کرده ام.

برای انجام هر نوع شفای واقعی فیزیکی، ذهنی یا معنوی، باید تصمیم مهمی بگیرید، شاید یکی از مهم ترین تصمیم هایی که تا به حال می گیرید. بسته به اینکه از چه جهتی به آن نگاه کنید، می‌تواند یکی از ساده‌ترین یا یکی از سخت‌ترین تصمیم‌هایی باشد که می‌گیرید. این تصمیمی است برای کامل شدن از نظر عاطفی، یا به سادگی، تصمیمی برای درمان خود.

این یک واقعیت ثابت شده است که تکنیک های شفای جسمی، ذهنی و معنوی باعث تغییرات فیزیولوژیکی در مغز و سایر اندام ها می شود. به این دلیل که افکار، باورها و احساسات ما نه تنها در قشر مغز بلکه در سلول‌ها و بافت‌های ما از طریق مسیرهای عصبی پیچیده که توسط پیام‌رسان‌های شیمیایی به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی تغذیه می‌شوند، ذخیره می‌شوند.

اگرچه تکنیک‌های درمانی طبیعی بر این حافظه سلولی تأثیر می‌گذارند، به یاد داشته باشید که این سفر در ذهن شروع می‌شود – با تصمیمی که برای درمان خود گرفته‌اید، به وضوح ارتباط ذهن و بدن را در کار ببینید و برای درمان خود به خرد ذاتی خود تکیه کنید.

اگر ترجیح می دهید با قدم های کودک شروع کنید، با ایجاد زمان و مکان برای دسترسی به نیروی شفابخش خود شروع کنید. به سادگی هر روز زمانی را به تنهایی صرف کنید، شاید در پارک یا حتی وقتی هر روز صبح و قبل از خواب از خواب بیدار می شوید در رختخواب بنشینید و ذهن خود را “خالی” کنید.

این کار را برای چند روز تکرار کنید و از قبل تفاوت را احساس خواهید کرد! سم زدایی ذهن شما به این روش بلافاصله استرس را از بین می برد. این به نوبه خود، حلقه مثبتی را که به آن نیاز دارید آغاز می کند تا قدرت شفای داخلی را حتی بیشتر کنید.

چیزهای مختلف برای افراد مختلف کار می کنند. بنابراین، از بین برنده استرس خود را پیدا کنید، مانند پیاده روی در اطراف بلوک بعد از صرف غذا، بازی با حیوان خانگی خود، تماشای غروب خورشید یا حتی نشستن با پاهایتان بالا و انجام هیچ کاری.

هنگامی که شروع به تجربه مزایای این شیوه های ساده کنید، به جای زندگی پر استرس که بسیاری از مردم تقریباً به آن معتاد هستند، نگرش آرامش بخشی را در پیش خواهید گرفت. سپس ممکن است بخواهید سیستم‌های دیگری را کشف کنید که ذهن و بدن را دوباره متعادل و متحد می‌کنند، مانند آرامش تدریجی، تنفس عمیق، مدیتیشن و یوگا.

به یاد داشته باشید، اضافه وزن در واقع یک حالت ذهنی است.