چرا استفراغ سگ من بوی مدفوع می دهد؟

اکثر صاحبان سگ فکر می کنند زمانی که توله سگ آنها به سن خاصی رسید. آنها مجبور نیستند در مورد هر چیزی که به دهانشان می رود نگران باشند. درست نیست! حتی اگر توله سگ‌ها و سگ‌های جوان‌تر شایع‌ترین قربانیان انسداد روده هستند، سگ‌های مسن‌تر نیز می‌توانند در معرض خطر باشند.

توجه داشته باشید، اگر استفراغ سگ شما بوی مدفوع می دهد، سگ شما در وضعیت جدی و تهدید کننده زندگی قرار دارد. چیزی که شما بو می کنید مدفوعی است که پشتیبان گرفته است و به دلیل انسداد نمی تواند به طور طبیعی دفع شود!

شایع ترین علل انسداد روده

علت اصلی این علامت انسداد یا ضربه شدید به قسمت تحتانی دستگاه گوارش است. هر چه انسداد بزرگتر یا تیزتر باشد، خطر سوراخ شدن، پارگی و پریتونیت سگ شما بیشتر است.

دامپزشکان مجموعه‌ای از اجسام خارق‌العاده را از روده سگ‌های همراه ما خارج کرده‌اند! آنها شامل، اما نه محدود به، سکه، سمعک، نگهدارنده، سنگ مرمر، جوراب، تی شرت، باتری، پوست خام، بیسکویت جویده نشده، استخوان، پوشش پلاستیکی، فویل قلع، اسباب بازی های کودکان، طناب، ریسمان، چوب های قلدر، توپ هستند. (از جمله یک توپ گلف کامل!)، حوله، چوب، پتو، چاشنی اسباب بازی، بستر گربه، نخ، سنجاق، جواهرات، و میخ/پیچ،

علائم و نشانه ها

علائم معمولاً در عرض 7 ساعت پس از مصرف این ماده ظاهر می‌شوند، اما در برخی موارد ممکن است چند روز طول بکشد تا متوجه مشکلی شوید. شایع ترین علائم هشدار دهنده که نشان می دهد چیزی اشتباه است، استفراغ متناوب، اسهال، کم آبی بدن، بی اشتهایی، رنگ پریدگی لثه، خونریزی، ضعف، بی حالی، عدم تعادل الکترولیت ها، شوک و احتمالاً مرگ است.

اگر حیوان خانگی آنها اسهال داشته باشد، صاحبان اغلب این حس کاذب را دارند که انسداد برطرف شده است. گول نخورید اسهال می تواند خود به خود در اطراف انسداد عمل کند.

به عنوان یک قاعده، انسدادهای دستگاه گوارش فوقانی معمولاً باعث استفراغ پرتابه می شوند.

انسدادهای دستگاه گوارش تحتانی معمولا باعث گشاد شدن شکم و استفراغ می شود که بوی مدفوع می دهد.

خفه شدن روده جریان اکسیژن و خون را مسدود می کند و باعث قانقاریا در روده می شود.

مرگ ممکن است در عرض چند ساعت رخ دهد.

تشخیص/پیش‌آگهی

هر چه زودتر حیوان خانگی شما معاینه شود و جسم خارج شود، روند بهبودی زودتر آغاز می شود. دامپزشک شما سگ شما را با لمس ناحیه شکم معاینه می کند تا اتساع و حساسیت آن را بررسی کند. آنها لثه ها را بررسی می کنند تا ببینند رنگ پریده هستند یا خیر. آنها ممکن است برای شناسایی آیتم و تعیین محل انسداد یک عکس اشعه ایکس را پیشنهاد کنند.

بسته به شدت انسداد، یا وجود عواملی مانند سوراخ شدن، پارگی، پریتونیت یا نکروز که شرایط را پیچیده می‌کند، بیشتر سگ‌ها به سرعت بهبود می‌یابند.

درمان ها

درمان معمولاً به اندازه، شکل، مدت زمان بلعیده شدن آن و وجود هرگونه پارگی یا سوراخ بستگی دارد. درمان برای برداشتن جسم می تواند به سادگی دامپزشک شما باشد که باعث استفراغ یا بازیابی شی با آندوسکوپ شود. سعی نکنید خودتان استفراغ کنید.

به احتمال زیاد، سگ شما دچار کم آبی می شود. دامپزشک شما ممکن است از درمان IV برای آبرسانی مجدد و آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت ثانویه استفاده کند. آنها همچنین به احتمال زیاد استراحت، و یک رژیم غذایی مایع یا نرم را قبل از رفتن به رژیم غذایی منظم سگ شما توصیه می کنند.

اگر جسم از پیلور سگ شما (محل اتصال معده به روده کوچک) عبور کرده باشد، جراحی لازم است. پس از جراحی نیاز به استراحت، درمان IV، آنتی بیوتیک، و مشاهده نشت، به دنبال رژیم مایع، غذای نرم و رژیم غذایی منظم دارد. آنها احتمالاً باید یک یا دو روز بعد از جراحی در بیمارستان حیوانات بمانند.

خط آخر: همیشه بررسی کنید که توله سگ یا سگ شما چه چیزی در دهان خود دارد! بر آنچه سگتان می جود نظارت داشته باشید، به خصوص اگر جویدنی پرخاشگر یا وسواسی باشد. اگر جسم به اندازه ای کوچک است که در گلوی آنها گیر کند، آن را بیرون بیندازید! اگر می‌دانید که آنها دزدهای زیرک هستند، مطمئن شوید که اشیایی که نباید به آن‌ها دسترسی داشته باشند، دور از دسترس باشند. هیچ ریسکی نکنید، اگر استفراغ آنها بوی مدفوع می دهد، فورا کمک بگیرید!