چرا مردان به طور قابل توجهی بیشتر از زنان وزن کم می کنند؟


چرا مردان به طور قابل توجهی بیشتر از زنان وزن کم می کنند؟

یک مطالعه جدید به این نتیجه رسیده است که مردان و زنان مزایای متفاوتی را از خوردن یک رژیم غذایی کم کالری تجربه می کنند، به طوری که مردان احتمالاً وزن بیشتری از دست می دهند.

این مطالعه که در مجله علمی Diabetes, Obesity and Metabolism منتشر شد، نشانگرهای سلامتی را برای بیش از 2000 فرد دارای اضافه وزن مبتلا به پیش دیابت که به مدت هشت هفته از رژیم غذایی کم کالری پیروی کردند، ردیابی کرد.

در مجموع 2224 نفر (1504 زن، 720 مرد) در ویزیت پایه شرکت کردند و ویزیت پیگیری را در سال 2020 تکمیل کردند که مربوط به 90.8٪ است که به دنبال یک برنامه رژیم غذایی کم کالری است.

محققان دریافتند که مردان به طور قابل توجهی بیشتر از زنان وزن خود را از دست دادند، کاهش بیشتری در امتیاز سندرم متابولیک، شاخص دیابت، توده چربی و ضربان قلب داشتند. کاهش وزن در مردان 16 درصد بیشتر از زنان بود که به ترتیب 11.8 و 10.3 درصد بود.

از سوی دیگر، زنان نسبت به مردان کاهش بیشتری در کلسترول HDL، دور باسن، توده بدون چربی بدن (یا توده بدون چربی) و فشار نبض داشتند.

محققان خاطرنشان کردند که این یافته ها از نظر بالینی مهم هستند و تغییرات مرتبط با جنسیت را پس از کاهش وزن نشان می دهند.

علیرغم تعدیل تفاوت ها در کاهش وزن، به نظر می رسد مردان از این مداخله بیشتر از زنان سود می برند. نویسنده اصلی مقاله می‌پرسد که آیا تفاوت‌های جنسیتی در درازمدت باقی می‌ماند و آیا ما نیاز به طراحی مداخلات متفاوت بسته به جنسیت داریم.

وی افزود: با این حال، هشت هفته رژیم کم انرژی در افراد مبتلا به پیش دیابت منجر به کاهش وزن اولیه 10 درصدی مورد نیاز برای دستیابی به بهبود متابولیک اساسی در مرحله اول برنامه پیشگیری از دیابت شد.

نتایج حاکی از «تفاوت‌های ذاتی» در نحوه سازگاری مردان و زنان با کمبود انرژی در رژیم غذایی است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که تفاوت در نتیجه متابولیک بر اساس جنسیت به این دلیل رخ می دهد که در طول کاهش وزن، چربی های داخل شکمی در مردان بیشتر از زنان حرکت می کند و این با بهبود قابل توجهی در پروفایل خطر متابولیک همراه است.