چرا واژن خشک می شود و چه محصولات طبیعی می توانند کمک کنند؟

دلایل زیادی برای خشکی واژن وجود دارد. صرف نظر از علت، اثر معمولاً یکسان است، رابطه جنسی ناراحت کننده و تنش بین شرکا. مردان اغلب احساس می کنند که او را “روشن نمی کنند” در حالی که زنان تعجب می کنند که چرا روان کننده طبیعی واژن آنها از بین رفته است. بسیاری از زنان می‌ترسند که به شریک زندگی خود به دلیل خطر طرد شدن، بگویند. اولین قدم در هنگام احساس ناراحتی و خشکی، مراجعه به پزشک است. به احتمال زیاد مشکل به دلیل تغییرات طبیعی است اما معاینه لگن بیماری را رد می کند. هر خانمی در مقطعی باید با خشکی و خارش واژن مقابله کند. راه حل های ساده زیادی با هزینه ها و اثربخشی متفاوت وجود دارد.

روانکاری واژن به طور طبیعی زمانی اتفاق می افتد که یک زن از نظر جنسی تحریک می شود. مایع از رگ های خونی اطراف ناحیه واژن جریان می یابد. برانگیختگی خون بیشتری به ارمغان می آورد که به نوبه خود رطوبت بیشتری را آزاد می کند. اما حتی اگر ممکن است از نظر عاطفی با شریک زندگی خود تحریک شوید، گاهی اوقات به رطوبت در ناحیه واژن شما تبدیل نمی شود.

یائسگی تمایل به کاهش استروژن دارد و در نتیجه بافت نازک و شکننده، خاصیت ارتجاعی کمتر و ترشحات کاهش می یابد. نه تنها رابطه جنسی صدمه می زند، بلکه بدن در برابر التهاب، به ویژه عفونت های مجاری ادراری مستعدتر می شود.

علائم خشکی واژن در بین زنان متفاوت است که شایع ترین آنها خارش، سوزش و مقاربت دردناک است. بسیاری از آنها احساس درد می کنند یا متوجه خونریزی می شوند، به خصوص بعد از رابطه جنسی. یکی دیگر از علائم ممکن است نیاز به دفع بیشتر ادرار باشد.

تغییر سبک زندگی می تواند به بهبود قابل توجهی منجر شود. هیدراته ماندن با نوشیدن مقادیر مناسب آب کمک می کند. سیگار کشیدن و همچنین برخی از محصولات مراقبت شخصی مانند دوش، مقصر اصلی است. تغییر به روش های مختلف کنترل بارداری نیز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. بسیاری از تولیدکنندگان کنترل بارداری وجود دارند، با خیال راحت دیگران را امتحان کنید تا ببینید آیا خشکی واژن شما را تسکین می دهند یا خیر.

استرس یکی دیگر از عوامل مهم خشکی است. در شرایطی که زنان بیش از هر زمان دیگری تحت استرس هستند، اضافه کردن استرس خشکی واژن این موضوع را بدتر می کند. شرکا اغلب درک نمی کنند و مشکل را نشانه ای از مسائل شخصی در رابطه می دانند که استرس را بیشتر می کند!

پزشکان اغلب هورمون درمانی، از جمله استفاده از استروژن موضعی را توصیه می کنند. اصلاح رژیم غذایی می تواند تسکین دهنده باشد، زیرا رژیم های غذایی کم چرب تولید استروژن را کاهش می دهد. محصولات سویا می توانند به افزایش روانکاری ناحیه واژن کمک کنند. برخی از زنان به گیاهان دارویی مانند کوهوش سیاه به عنوان یک راه حل طبیعی روی می آورند.

استفاده از لوسیون بدن روی اندام تناسلی، حمام حباب دار، یا قرار دادن مواد غذایی مانند ماست یا حتی سرکه، شرایط را بدتر می کند. از این روش ها استفاده نکنید

روان کننده ها نیز در کاهش اثرات منفی خشکی واژن موثر هستند. آنهایی که حاوی وازلین هستند نباید استفاده شوند، زیرا به مرور زمان خشکی را افزایش می دهند و همچنین با محصولات ضد بارداری مانند کاندوم تداخل خواهند داشت. محصولات روان کننده ساخته شده از مواد طبیعی را انتخاب کنید. آنها نه تنها به طور طبیعی کمک می کنند، صرف نظر از اینکه چرا واژن خشک است، بلکه معمولا حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که سلامت واژن را بهبود می بخشد. روان کننده های طبیعی واژن نه تنها با بدن شما برای افزایش رطوبت طبیعی شما کار می کنند، بلکه میل جنسی درونی شما را نیز افزایش می دهند. آنها برای افزایش جریان خون در داخل و اطراف دیواره های واژن و بازگرداندن آنچه که بسیاری از زنان از آن به عنوان “آتش درونی” یاد می کنند، طراحی شده اند.

رژیم لاغری سریع