چه زمانی و چگونه سفید کنیم؟ سوالات سفید کننده شما پاسخ داده شد

هنجار رنگ دندان تغییر کرده است. دندان ها سفیدتر از همیشه هستند. حتی راهنمای رنگ های حرفه ای نیز به روز شده اند تا سایه های روشن تر، روشن تر و سفیدتر را منعکس کنند. اما، مهم است که توجه داشته باشید که اولین قدم برای سفیدتر شدن دندان ها، ارزیابی و تمیز کردن حرفه ای دندان ها است.

ارزیابی سایه فعلی دندان های شما را تعیین می کند و تشخیص می دهد که آیا هر لکه داخلی یا خارجی است. لکه های خارجی معمولاً به دلیل باکتری ها یا سایر عوامل خارجی مانند سیگار کشیدن هستند. این لکه ها را می توان با یک تمیز کردن حرفه ای دندان پاک کرد. با این حال، لکه های داخلی با تمیز کردن دندان روشن نمی شوند. خوشبختانه، گزینه های مختلفی برای روشن کردن لکه هایی که به سطح دندان نفوذ کرده اند وجود دارد.

محدود کردن رفتارهایی که دندان‌ها را تیره می‌کنند در طول فرآیند سفید کردن ضروری است. قهوه، چای و شراب قرمز همگی روی لبخند شما اثر می گذارند. مردم باید توجه زیادی به پرهیز از غذاهایی که دندان‌ها را لکه‌دار می‌کنند، مانند زغال اخته، داشته باشند تا در هنگام سفید کردن لبخند شما به نتایج سریع کمک کنند. بلافاصله پس از سفید کردن، دندان‌ها به‌ویژه پذیرای رنگ هستند. مهم است به خاطر داشته باشید که هرچه غذا سفیدتر باشد، دندان های شما سفیدتر می شوند. بنابراین مصرف غذاهایی مانند مرغ بدون پوست، پنیر دلمه، ماهی سفید و ماست ساده توصیه می شود.

به غیر از تغییر در رژیم غذایی، راه های دیگری نیز برای سفید کردن دندان ها وجود دارد. نوع لکه ای که توسط دندانپزشک شما تعیین می شود، تعیین می کند که کدام روش برای شما بهتر است. با این حال، در برخی موارد، زمان ممکن است یک عامل باشد، و برخی از فرآیندهای روشن شدن، نتایج فوری تری به همراه خواهند داشت.

5 راه برای سفید کردن

1.) نوارهای سفید کننده بدون نسخه. این نوارها که اغلب به عنوان ساده ترین روش برای سفید کردن دندان در نظر گرفته می شود، مقرون به صرفه هستند و می توان آنها را در اکثر داروخانه های محلی خریداری کرد. با این حال، فرآیند باید به درستی انجام شود و ممکن است چندین هفته طول بکشد تا نتایج متوجه شوند.

2.) سفارشی ساخته شده سیستم های سفید کننده حرفه ای. این سیستم با سینی های سفارشی ساخته شده و ژل سفید کننده این امکان را به بیمار می دهد تا فرآیند سفید شدن را مدیریت و کنترل کند. سیستم های سفید کننده حرفه ای برای روشن شدن با استفاده مکرر روزانه طراحی شده اند. گزینه های زمانی برای استفاده روزانه شامل 15 دقیقه، 30 دقیقه، چندین ساعت یا روش های یک شبه است. استفاده صحیح و روزانه رمز موفقیت این سیستم است. به طور کلی، پس از دو هفته، دندان ها به میزان قابل توجهی سفیدتر می شوند.

3.) در سیستم های سفید کننده اداری مانند BriteSmile یا Zoom. این روش‌ها روشن‌کردن دندان‌ها را یک بار مراجعه می‌کنند. بیمارانی که از قبل در خانه سفید شده اند، اغلب به نتایج چشمگیری دست می یابند. این فرآیند معمولاً دو ساعت طول می کشد. با این حال، همچنین توصیه می شود که بیمار برای روشن نگه داشتن دندان ها یا افزایش نتایج، سفید کردن را در منزل ادامه دهد. به دلیل نتایج فوری تر، این گزینه برای افرادی که یک رویداد آینده دارند محبوب است.

4.) سفید کننده KOR. این سیستم یک گزینه ایده آل برای دندان های عمیق است. برای استفاده در یک شب در خانه به مدت دو تا هشت هفته به سینی های جداگانه با پیش تهویه مطبوع، طراحی منحصر به فرد، و به دنبال آن سفید کردن داخل مطب نیاز دارد. دندان هایی که قبلاً روشن شدن آنها غیرممکن بود را می توان با سفید کردن KOR سفید کرد. انطباق مطلق بیمار برای دستیابی به این نتایج تغییر دهنده زندگی کلیدی است.

5.) ترمیم دندان و روکش. دندان غیر حیاتی شادابی خود را از دست داده است. بسیاری از اوقات این دندان به دلیل آسیب دیدگی، پوسیدگی یا عمل کانال ریشه از بین رفته است. بلیچینگ داخلی ممکن است به طور موقت دندان را روشن کند. اما برای بازیابی کامل زیبایی دندان، روکشی ساخته می شود که با رنگ دندان های مجاور همخوانی داشته باشد. متأسفانه تاج ها روشن نمی شوند. بنابراین، مهم است که قبل از قرار دادن روکش، تمام دندان‌های مجاور را روشن کنید و رنگ تاج با آن دندان‌ها مطابقت داشته باشد.

علاوه بر داشتن لبخندی درخشان تر، سفید کردن دندان ها مزایای دیگری نیز دارد. پس از صرف زمان و تلاش برای روشن کردن دندان‌ها، مردم اغلب مراقبت بهتری از سلامت دندان‌ها و دهان خود می‌کنند. و همانطور که همه می دانیم، دهان سالم باعث سلامت بدن می شود.