چه نوع برنامه آیفون برای متخصصان بهتر کار می کند؟

برخی از برنامه های آیفون موفق تر از بقیه هستند. اما زمانی که برنامه‌های کاربردی خود را برنامه‌ریزی می‌کنید، فایده‌ای ندارد که به طور کلی به موفقیت برنامه‌ها نگاه کنید، زیرا آن دسته از برنامه‌های آیفون که برای متخصصان خوب کار می‌کنند – از جمله بلندگوها، مربیان، مشاوران و شرکت‌های خدمات حرفه‌ای – خاص هستند.

توضیح میدم…

برنامه شما را می توان بر اساس دو بعد، تحرک و محتوا طبقه بندی کرد:

 • تحرک: آیا برنامه شما طوری طراحی شده است که وقتی کاربر آن را روی تلفن (یا iPad) خود دارد، مفید باشد. یا می تواند به همان اندازه در رایانه رومیزی / لپ تاپ آنها در خانه / محل کارشان مفید باشد؟
 • محتوا: آیا برنامه شما اساساً مبتنی بر محتوا با کمی تبلیغات است؟ یا برعکس؟

اکنون به اینها در یک نمودار XY فکر کنید، با Mobility در امتداد محور x (از دسکتاپ تا موبایل) و محتوا در امتداد محور y (از تبلیغات تا محتوا). بیایید هر یک از چهار ربع را بررسی کنیم …

اعلام تبلیغات

ربع پایین سمت چپ نشان‌دهنده برنامه‌ای است که در درجه اول برای تبلیغات است و حتی از بودن در دستگاه تلفن همراه استفاده نمی‌کند.

من توصیه نمی کنم این نوع برنامه را ایجاد کنید! در بیشتر موارد، احتمالا کاربران را ناامید و حتی عصبانی می کند و به برند شما آسیب می رساند.

من هر از گاهی این نوع برنامه را در فروشگاه برنامه iTunes می بینم. اما معمولاً ظریف تر و جالب تر از تبلیغات صرف است. به عنوان مثال، ممکن است یک بازی تعاملی، پازل یا برنامه عجیب و غریب باشد که به یک برند خاص متصل است. این هوشمندانه است – و گاهی اوقات موثر – اما برای ما مناسب نیست.

تبلیغات مبتنی بر مجاورت

نوع بعدی برنامه هنوز در درجه اول برای تبلیغات است، اما اکنون از مزایای استفاده از دستگاه تلفن همراه استفاده می کند.

من فکر می کنم این نوع برنامه ها در آینده نزدیک رایج تر خواهند شد. به عنوان مثال، هنگامی که در حومه‌ای خاص رانندگی می‌کنید، کسب‌وکارهای محلی می‌توانند تبلیغاتی را روی تلفن شما نمایش دهند. اگر بدون رضایت شما این اتفاق بیفتد، ممکن است بسیار آزاردهنده باشد. اما من مطمئناً می‌توانم تصور کنم که کاربران به طور انتخابی در این موارد شرکت کنند.

با این حال، من به شما توصیه نمی کنم که این نوع برنامه را نیز ایجاد کنید، زیرا هنوز هم در مورد تبلیغات است و ما به عنوان کارشناسان اطلاعات می توانیم خیلی بهتر عمل کنیم.

برنامه «مرا وقتی حوصله داری بخوان».

اکنون در حال ورود به حوزه‌هایی هستیم که می‌توانیم به‌عنوان متخصص اطلاعات در آن برتر باشیم. بیایید با ربع بالا سمت چپ شروع کنیم، جایی که شما محتوای بالایی ارائه می‌دهید، اگرچه لزوماً به این واقعیت که در یک دستگاه تلفن همراه هستید ضربه نمی‌زنیم.

اکثر برنامه‌هایی که قبلاً از کارشناسان اطلاعات در فروشگاه App iTunes دیده‌ام، در این دسته قرار می‌گیرند. آنها معمولاً چند صفحه دارند، از جمله وبلاگ شخص، فید توییتر او و شاید کمی اطلاعات تبلیغاتی.

هیچ مشکلی در این روش وجود ندارد، اما ارزش زیادی برای کاربران ایجاد نمی کند. پس از همه، کاربران می توانند دقیقاً همان اطلاعات را در رایانه شخصی یا مک خود دریافت کنند. بیشترین چیزی که می‌توانید برای تبلیغ آن بگویید این است که مثلاً وقتی کسی 5 یا 10 دقیقه در صف منتظر می‌ماند، می‌تواند تلفنش را بیاورد و وبلاگ شما را بخواند! اما این میزان فروش نسبتاً خوش بینانه است، حتی برای فالوورهای وفادار شما.

برنامه “مشاوره فوری”.

ربع بالا سمت راست – و من توصیه می کنم در صورت امکان، آن را هدف قرار دهید – یک برنامه غنی از محتوا است که به طور خاص برای استفاده از تلفن همراه طراحی شده است.

اکنون شما نه تنها اطلاعات مفیدی ارائه می دهید. شما همچنین آن اطلاعات را در مواقعی که فرد بیشتر به آن نیاز دارد ارائه می دهید.

برای مثال، اگر در زمینه تغذیه، سلامت، رژیم غذایی یا تندرستی کار می‌کنید، برنامه آیفون شما می‌تواند اطلاعاتی در مورد خرید سالم‌ترین غذاها در زمانی که آنها در حال خرید هستند ارائه دهد – برای مثال:

 • نحوه خواندن اطلاعات تغذیه ای روی یک بسته
 • لیستی از افزودنی های غذایی ناسالم و کدهای آنها روی بسته بندی ها
 • کدام غذاهای ناسالم را می توان با جایگزین های سالم جایگزین کرد

همانطور که می بینید، هدف ارائه کمک فوری در زمانی است که بیشتر به آن نیاز دارند. در مقابل، یک برنامه با نکات و نکاتی در مورد تغییر رژیم غذایی آنها همچنان می تواند مفید باشد، اما آنها می توانند این اطلاعات را به همین راحتی بر روی رایانه خود در پشت میز خود دریافت کنند. برنامه خرید به طور خاص مفید است زیرا زمانی که پشت رایانه خود نیستند اما همچنان به کمک شما نیاز دارند به آنها کمک می کند.

این یک تفاوت اساسی است.

این نشان دهنده نسل سوم پشتیبانی آموزشی است:

 1. نسل اول جایی است که شما در یک محیط “زنده” – چه اتاق تمرین، چه محل کنفرانس یا انتهای دیگر خط تلفن، آموزش می دهید، آموزش می دهید، مربی می کنید، تسهیل می کنید، انگیزه می دهید یا الهام می گیرید.
 2. نسل بعدی با ارائه “پشتیبانی آموزش الکترونیکی” پس از رویداد زنده – در قالب محصولات خانگی، دوره های آنلاین، سایت های عضویت، جلسات پیگیری و غیره، آن را گسترش داد. زمانی که دانش آموز تصمیم می گیرد به طرز فکری «یادگیری» تغییر کند، این ارزشمند است، اما عموماً باید به آن دسترسی پیدا کرد.
 3. اکنون، نسل سوم پشتیبانی به مشتریان و مخاطبان شما امکان دسترسی به تخصص شما را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند، می دهد، حتی زمانی که قبلاً به آن فکر نکرده بودند.

با ارائه این سطح پشتیبانی از نسل سوم، دیگر معلمی نیستید که وقتی می خواهند “یاد بگیرند” از او استفاده می کنند. در عوض، شما بیشتر به یک مشاور تبدیل می‌شوید، که هر زمان که به آن نیاز داشته باشند، می‌توانند از او برای پشتیبانی تماس بگیرند. البته، آنها شما را درک نمی کنند، اما تخصص شما را دریافت می کنند، که بهترین چیز بعدی است.

این یک تغییر قابل توجه در رابطه شما با مشتریان و مخاطبان است، بنابراین تأثیر آن را دست کم نگیرید.

چگونه برای این برنامه ریزی می کنید؟

وقتی به این فکر می کنید که چگونه می توانید این را در کسب و کار و تخصص خود اعمال کنید، این دو سوال را از خود بپرسید:

 1. “چه زمانی در زندگی مشتری من بیشتر می خواهد به تخصص من دسترسی داشته باشد؟”
 2. “آنها می خواهند به طور خاص چه چیزی را به آنها بگویم؟”

سپس اپلیکیشن خود را بسازید تا این تخصص را در آن شرایط ارائه دهد.

در اینجا چند نمونه دیگر از این نوع برنامه وجود دارد تا به شما ایده و الهام دهد:

 • اگر یک مربی فروش هستید، می توانید یک برنامه برای متخصصان فروش ایجاد کنید، با کلیپ های ویدیویی کوتاه (از شما) تا آنها درست قبل از رفتن به یک قرار فروش، تماشا کنند. شما می‌توانید برای هر یک از رایج‌ترین موقعیت‌های فروش یک ویدیو بسازید – برای مثال، یک مشتری جدید، یک مشتری که به فکر تعویض تامین‌کننده است، یک مشتری فراموش‌شده، یک مشتری گذشته که در تلاش برای بازگرداندن آن هستید، یک مشتری که می‌خواهد آن را بازگرداند. خیلی طولانی است برای تعهد، و غیره – بنابراین حرفه ای فروش می تواند انتخاب کند که در مورد آنها صدق می کند.
 • در همین راستا، اگر به مدیران کمک کنید مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشند، برنامه شما می تواند نکاتی را برای آماده شدن برای مکالمات خاص با اعضای تیم داشته باشد.
 • اگر مهارت‌های مطالعه را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهید، برنامه شما می‌تواند فهرستی از نکات را درست قبل از ورود به اتاق امتحان برای آنها داشته باشد.
 • اگر مهارت‌های ارائه را آموزش می‌دهید، برنامه شما می‌تواند نکاتی را قبل از شروع ارائه برای آنها داشته باشد.
 • اگر شما یک مشاور سبک برای زنان هستید، برنامه شما می تواند هنگام خرید لباس به آنها کمک کند، به عنوان مثال، نشان می دهد که چگونه لوازم جانبی را به زیبایی تزئین کنند.
 • اگر مهارت‌های نوشتن کسب‌وکار را آموزش می‌دهید، برنامه شما می‌تواند به کاربرانی که از تلفن‌هایشان ایمیل ارسال می‌کنند، با فهرست‌هایی از، مثلاً کلیشه‌های تجاری رایج برای اجتناب، کلماتی که معمولاً فراموش می‌شوند، و نکاتی برای ساختاربندی یک پیام ایمیل، کمک کند.
 • اگر به رؤسای انجمن ها نشان دهید که چگونه AGM ها را به طور مؤثر (و قانونی!) اجرا کنند، برنامه شما می تواند نکاتی در مورد روند مناسب جلسه داشته باشد – به عنوان مثال، نحوه رسیدگی به پیشنهادات و اصلاحات.

پس چه کاری می خواهید انجام دهید؟

شکی نیست که بازار تلفن همراه – به ویژه بازار گوشی های هوشمند – به سرعت در حال رشد است و به زودی راه شماره 1 دسترسی مردم به اینترنت خواهد بود. بنابراین خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید و به دنبال راه هایی باشید که بتوانید به آنها مشاوره فوری ارائه دهید – در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند.