چگونه اندازه ایده آل شانه خود را محاسبه کنیم – همه چیز از قد شما شروع می شود

اگر می‌خواهید نسبت‌ها و شکل بدن ایده‌تان را به تصویر بکشید، احتمالاً تصویری از شانه‌های پهن و کمری باریک دارید (یا حداقل باید این تصویر را در سر داشته باشید). اما چیزی که ممکن است روی آن تمرکز نکنید اندازه دقیق شانه شما در مقایسه با کمرتان است.

برای محاسبه اندازه ایده آل شانه خود ابتدا باید اندازه ایده آل کمر خود را بدانید. اما برای اینکه اندازه کمر ایده آل خود را بدانید باید از قد خود شروع کنید. محاسبه از قد شما تا کمر تا شانه شما انجام می شود.

اندازه ایده آل کمر شما بین 45 تا 47 درصد قد شما خواهد بود. به عبارت دیگر، اگر 70 اینچ قد دارید، دور کمر ایده آل شما بین 31.5 تا 33 اینچ است.

این محاسبه بر اساس ساختار استخوان و سطح پایین توده چربی است. هنگامی که کمر ایده آل خود را مشخص کردید، محاسبه بعدی شانه های شما است.

بر اساس تمام تحقیقات تناسب و جاذبه فیزیکی می دانیم که نسبت ایده آل دور کمر به شانه ها نسبت 1:1.618 است. اگر به مثال ما در مورد ارتفاع 70 اینچ و دور کمر 31.5 تا 33 اینچ برگردیم، دور شانه ایده‌آل شما 1.618 برابر بزرگتر از دور کمر ایده‌آل شما یا 51 تا 53 اینچ خواهد بود.

نسبت ایده‌آل شانه به دور کمر فقط زمانی برقرار است که دور کمر شما در محدوده ایده‌آل خود باشد. به عبارت دیگر، داشتن کمری با 50 درصد قد و شانه های 1.618 برابر بزرگتر از این، تناسب مورد نظر شما را ایجاد نمی کند. و در واقع برای شما سخت خواهد بود که شانه های خود را تا این حد بسازید تا قسمت عمده کمر خود را جبران کنید. این همچنین ظاهر ساقه ای کوتاه تری ایجاد می کند که ایده آل نیست. بهترین فرم بدن شما باید با در نظر گرفتن قد شما شروع شود، در غیر این صورت هیچ راهی برای تعیین سایز دور کمر و شانه‌ها وجود ندارد.

این الگوی اندازه گیری را با شروع از قد –> کمر ایده آل –> شانه های ایده آل دنبال کنید و در راه ساخت بهترین اندام متناسب خود هستید.