چگونه انرژی غذا را اندازه گیری کنیم – دکتر رضا زسطی


بررسی چگونگی اندازه گیری انرژی غذا

قصد داریم در مقاله امروز سایت دکتر رضا زسطی متخصص تغذیه اصفهان ما چگونگی اندازه گیری انرژی غذا را بررسی خواهیم کرد. شرح چگونگی اندازه گیری انرژی دریافتی از غذا، از جمله:

فعالیت متابولیک در سطح سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌ها فعالیت متابولیک ذخایر بازسازی‌کننده پس از فعالیت بدنی رشد، در سال‌های اولیه زندگی در نوجوانی و در دوران بارداری

انرژی غذایی چیست؟

انرژی مورد نیاز بدن از طریق غذا به دست می آید. درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها) و الکل انرژی مورد نیاز را از طریق تجزیه تامین می کنند. مواد معدنی و ویتامین ها انرژی تولید نمی کنند، اما برخی از آنها به عنوان کوفاکتور در مسیرهای بیوشیمیایی که انرژی آزاد می کنند ضروری هستند.

مطالب پیشنهادی: پیشگیری و کنترل سرطان پوست با تغذیه مناسب

واحدهای مورد استفاده برای اندازه گیری انرژی در تغذیه

به طور کلی، انرژی بر حسب کیلو کالری (کیلو کالری) بیان می شود که گرمای تولید شده توسط واکنش های متابولیک را منعکس می کند، در حالی که کیلوژول (KJ) نیز به عنوان واحد اندازه گیری انرژی استفاده می شود، با این حال، هر دو واحد همچنان استفاده می شوند و کیلو کالری بهتر از کیلوژول شناخته می شود. است.

بنابراین دانستن ضریب تبدیل بین دو واحد ضروری است.

۱KCAL=4.18 KJ

مقادیر بیشتری از انرژی در مگاژول بیان می شود.

۱MJ=1000 KJ

آشنایی با رژیم های کم کربوهیدرات کارشناس تغذیه اصفهان

عوامل تبدیل انرژی

فاکتورهای تبدیل انرژی برای درشت مغذی ها و الکل:

  • کربوهیدرات ها (به عنوان مونوساکارید): Kcal/g 3.75
  • چربی: 9 کیلو کالری در گرم
  • پروتئین: 4 کیلو کالری در گرم
  • الکل: 7 کیلو کالری در گرم

محاسبه سهم درشت مغذی ها در کل انرژی دریافتی

بر اساس محاسبات نشان داده شده در جدول 3.1، بسته به اینکه کدام درشت مغذی ها در غذا وجود دارد. امکان محاسبه درصد انرژی وجود دارد. به عنوان مثال، مصرف نان سفید (محتوای انرژی کل آن 219 کیلو کالری در 100 گرم است)

  • 79% انرژی از کربوهیدرات ها = 100x (172.9/219)
  • 14.4 درصد انرژی از پروتئین = 100x (31.6/219)
  • 6.6 درصد انرژی از چربی = 100x (14.4/219)

این نوع محاسبات را می توان برای تمام وعده های غذایی و مصرف غذای روزانه یک فرد عادی یا تعیین سهم غذاهای اصلی در دریافت انرژی برای کل جمعیت استفاده کرد.

دکتر رضا زاتی را در اینستاگرام دنبال کنید

روش های اندازه گیری انرژی غذا

مقدار انرژی یا ناخالصی های یک غذا را می توان با استفاده از کالریمتر بمب اندازه گیری کرد. این دستگاهی است که یک نمونه غذا را در حضور اکسیژن خالص با فشار بالا می سوزاند. انرژی یا گرمای آزاد شده از غذا توسط آب جذب می شود که باعث افزایش جزئی اما قابل اندازه گیری در دمای آب می شود که با محاسبه مقدار انرژی ناخالص می توان آن را تعیین کرد. تجزیه مواد غذایی در بدن مانند زمانی که در یک بمب است کالری سنج قابل احتراق، کارآمد نیست. به عنوان مثال، سلولز و سایر اشکال فیبر در یک کالریمتر بمب کاملاً می سوزند. در صورتی که در انسان قابل جذب نیستند.

بنابراین، انرژی در دسترس بدن از یک غذای خاص کمتر از مقدار انرژی ناخالص است. این مقدار کمتر به عنوان محتوای انرژی قابل متابولیسم شناخته می شود. مقدار انرژی قابل سوخت و ساز موجود از هر یک از درشت مغذی ها و الکل در جدول 3.1 نشان داده شده است. از این فاکتورهای تبدیل انرژی می توان برای محاسبه محتوای انرژی غذایی که ترکیب آن مشخص است استفاده کرد. استفاده می شود و می توان از آن به جای مقدار انرژی ناخالص موجود در جداول ترکیب مواد غذایی استفاده کرد.

در محاسبه محتوای انرژی غذا و برنامه غذایی، این فرضیه که هضم و جذب در شرایط عادی انجام می شود. این مهم است و در موارد بیماری شامل اسهال یا سندرم های سوء جذب یا زمانی که از ملین ها استفاده می شود صادق نیست.


بیشتر بخوانید:

عوارض و خطرات مصرف تخم مرغ خام

نکات تغذیه ای برای کنترل فشار خون

کنترل چربی خون با تغذیه مناسب