چگونه خطرات و فواید ماموگرافی را بسنجیم


Factboxها می توانند فواید و مضرات را در قالبی واضح و آسان مشخص کنند.

وقتی نوبت به غربالگری سرطان می رسد، پزشکان «این کار را اغلب انجام می دهند او را نادیده بگیرید واقعیت این است که زنان ممکن است برای جوانب مثبت و منفی مختلف وزن‌های متفاوتی قائل شوند، بنابراین آنها «به جای آموزش، فقط بر متقاعد کردن تمرکز کرده‌اند» و به مردم اجازه می‌دهند که خودشان تصمیم بگیرند. برای انجام این کار، “هوم نیاز به برخی فواید و مضرات آن را به شکلی واضح و قابل دسترس کمّی می کنند. وارد می شودجعبه اطلاعات

بیایید مثالی بزنیم: در سال 2014، پزشکان آلمانی سونوگرافی ترانس واژینال را که در آن یک پروب برای نگاه کردن به اطراف تعبیه می‌شود، برای غربالگری سرطان تخمدان به میلیون‌ها زن توصیه کردند. آیا این موثر است؟ علم چه می گوید؟ بر اساس مطالعه صدها هزار زن، اگر شما به صورت تصادفی هزار زن برای انجام سونوگرافی واژینال و هزار زن برای رد شدن از اسکن، و سپس پیگیری آنها برای یک دهه یا بیشتر، سه نفر از زنان غربالگری نشده به دلیل سرطان تخمدان خواهند مرد، به همان اندازه زنانی که غربالگری نشده اند. . من کردم بررسی می شوند. بنابراین، وجود داشت اصلا فایده ای نداره در عوض، 32 نفر از زنان غربالگری شده تحت عمل جراحی قرار گرفتند، برخی برای برداشتن تخمدان‌هایشان، زیرا چیزی در سونوگرافی مشکوک به نظر می‌رسید اما کاملاً غیرضروری بود. یکی از این زنان عوارض جراحی را تجربه کرد – همه بی فایده بود. فقط ضرر، بدون فایده، با این حال میلیون ها زن بودند گرفتن در معرض برای بررسی، “این به طور بالقوه بیش از 10000 زن را تنها در یک سال حذف می کند.” نعمتی برای بیمارستان ها و جراحان (و فروشندگان محلی BMW)، اما فقط درد و رنج برای زنان.

یک جعبه واقعیت برای ماموگرافی چیست؟ نگاه پسندیدن؟ یکی را در 1:44 در ویدیوی من نشان دهید مزایا و معایب ماموگرافی. همانطور که می بینید، هر دایره خاکستری در نقاشی نشان دهنده یک زن است. هزار زن به طور تصادفی برای حذف ماموگرافی و یا به طور تصادفی برای انجام غربالگری انتخاب شدند. یک دهه بعد، حدود یک پنجم از هزاران زن در گروه بدون غربالگری به دلیل سرطان سینه خواهند مرد. بنابراین، حتی بدون اگر ماموگرافی انجام دهید، احتمال مرگ بر اثر سرطان سینه در دهه 50 زندگی کمتر از 1 درصد است. اما، با انجام منظم ماموگرافی، به جای پنج زن از هر هزار زن که بر اثر سرطان سینه می میرند، فقط چهار از هر هزار نفر به دلیل سرطان سینه می میرند، اگرچه به نظر می رسد به طور کلی تعداد زنانی که می میرند با یا بدون غربالگری یکسان باشد. بنابراین، لزوماً زندگی هایی وجود ندارند که به طور کلی نجات پیدا کنند. اما، مطالعات ممکن است قدرت آماری برای بدست آوردن سود کلی برای بقا نداشته باشند.

از نظر آسیب، صد زن تحت ماموگرافی برای آلارم کاذب فراخوانی می‌شوند و احتمالاً بیوپسی می‌شوند و پنج زن تحت عمل لامپکتومی یا ماستکتومی قرار می‌گیرند. “آسیب بالقوه سوم، گرفتن سرطان سینه ناشی از ماموگرافی در نظر گرفته نشد زیرا فقط تقریب غیرمستقیم وجود داشت (1-5 از 10000).

من یک نمایش گرافیکی از مطالعه دیگری را در ساعت 2:51 در ویدیوی خود نشان می دهم. محققان داده های 20 ساله زنان را بررسی کردند بعد توصیه های کارگروه خدمات پیشگیرانه فعلی ایالات متحده برای غربالگری هر دو سال یک بار از سن 50 سالگی. می توان انتظار داشت 200 آلارم کاذب در طول این دو دهه وجود داشته باشد، اما در نهایت فقط حدود 30 نمونه برداری انجام شود. ممکن است چند سرطان نادیده گرفته شود، اما در 15 مورد، تعداد زیادی از آن‌ها را می‌توان یافت، به این معنی که زنان به‌طور غیرضروری سرطان سینه تشخیص داده می‌شوند – و درمان می‌شوند. از سوی دیگر، به لطف ماموگرافی از دو مرگ ناشی از سرطان سینه جلوگیری می شود، اگرچه ظاهرا هیچ زندگی عمومی نجات نخواهد یافت.

با این حال، همه با این اعداد موافق نیستند. در ساعت 3:28 در ویدیوی خود، خوشبینانه ترین اعدادی را که می توانم برای هر 1000 زن معاینه پیدا کنم، ارائه می کنم. می بینید، می تواند ده برابر بیشتر از مزایای زنان باشد گرفتن ماموگرافی هر سال به مدت 25 سال از سن 40 سالگی شروع می شود. این به قیمت بهای متوسط ​​سه هشدار کاذب برای هر زن، یک در سه شانس بیوپسی، و تقریباً 1 درصد احتمال تشخیص و درمان بی مورد سرطان سینه است.

حالا این ظاهرا ما در مورد زنان بدون علامت در معرض خطر متوسط ​​صحبت می کنیم. انتظار می رود زنان در معرض خطر بالاتر، مانند آنهایی که قبلاً سرطان سینه داشته اند یا دارای جهش ژنتیکی در سرطان سینه هستند، سود بیشتری ببرند. اما برای یک زن معمولی، «به سادگی هیچ پاسخ «درستی» برای اینکه آیا یک زن باید باشد وجود ندارد موضوع ماموگرافی.» این باید به هر زنی سپرده شود که خودش تصمیم بگیرد.

“ما امیدوار چه کسی – کدام [presenting these] داده ها برای برخی از زنان کافی است تا در مورد غربالگری یا عدم انجام آن تصمیم بگیرند. برخی ممکن است تصمیم بگیرند که معاینه را ادامه دهند و هرگونه سود بالقوه را به عنوان تضمین کننده مضرات مرتبط ارزیابی کنند. دیگران ممکن است تصمیم بگیرند که این کار را انجام ندهند، با این احساس که «مضرات بالقوه آنقدر زیاد است که نمی‌توان دنبال سود نسبتاً کمی را توجیه کرد».

صرف نظر از تلاش کردن چطور؟ نه به گرفتن سرطان سینه در وهله اول؟ “مردم ترجیح می دهند بگو برای یک آزمایش سریع هر چند سال از آنها بخواهید که خوب غذا بخورند و برای جلوگیری از سرطان ورزش کنند [before it starts]. غربالگری به روشی آسان برای پزشک و بیمار تبدیل شده است تا باور کنند که کار خوبی برای سلامتی خود انجام می دهند، اما خطر ابتلا به سرطان به هیچ وجه تغییر نکرده است. “سرطان در وهله اول اتفاق می افتد – و این فقط در مورد سرطان صدق نمی کند. رژیم غذایی و سبک زندگی یکسان می تواند باشد محافظت در برابر سرطان نیز می تواند از قاتل اصلی زنان محافظت کند. همانطور که در 4:56 در ویدیوی من مشاهده می کنید، به عنوان مثال، تعداد سالانه زنانی که او درگذشت سرطان سینه از سال 2006 تا 2010 کمتر از 50000 نفر بود، در حالی که تعداد سالانه زنانی که در آن دوره بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست دادند بیش از 400000 نفر بود. بیماری می تواند اتفاق بیفتد بنابراین شاید بخشی از آن میلیاردها دلاری که هر ساله صرف برنامه های ماموگرافی می شود بهتر باشد برای نجات جان زنان هزینه شود.

سوکت اصلی

  • بدون ماموگرافی غربالگری، احتمال مرگ در اثر سرطان سینه در سن 50 سالگی کمتر از 1 درصد است. با انجام ماموگرافی منظم، به جای اینکه از هر هزار زن در اثر سرطان سینه، پنج زن جان خود را از دست بدهند، چهار زن جان خود را از دست می دهند.
  • ماموگرافی مضرات بی‌شماری دارد، از جمله هشدارهای کاذب و تشخیص بیش از حد، که می‌تواند منجر به بیوپسی، لامپکتومی یا ماستکتومی غیرضروری، رادیوتراپی و شیمی‌درمانی شود، البته در مورد پستان‌ها، استرس و عوارض عاطفی پستان. همه چیز.
  • حتی با نگاهی به خوش بینانه ترین اعداد برای هر 1000 زن معاینه شده، نشان می دهد که برای زنی که از 40 سالگی ماموگرافی 25 ساله دریافت می کند، می تواند ده برابر مزایایی داشته باشد، به طور متوسط ​​سه هشدار کاذب برای هر زن، از هر سه یک نفر احتمال بیوپسی و حدود 1 درصد احتمال تشخیص و درمان غیر ضروری سرطان سینه وجود دارد.
  • امید این است که همه داده ها در اختیار زنان قرار گیرد تا بتوانند در مورد غربالگری یا عدم غربالگری تصمیمات آگاهانه بگیرند.
  • غربالگری جایگزینی برای تلاش برای پیشگیری از سرطان از طریق تلاش‌های سبک زندگی مانند تغذیه سالم و ورزش شده است، زیرا علیرغم تغییر نکردن خطر ابتلا به سرطان، می‌توان آن را اقدامی مثبت برای سلامتی آنها دانست.
  • همان رژیم غذایی و سبک زندگی – که متکی بر غذاهای گیاهی کامل است – که می تواند از سرطان پیشگیری کند، ممکن است در برابر بیماری قلبی، که عامل اصلی قاتل زنان است، محافظت کند.

فقط خیلی زیاد است سردرگمی زمانی که صحبت از ماموگرافی به میان می آید، همراه با خراب کردن منافع تجاری برای صنعت یک میلیارد دلاری. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، همه باید از خطرات و فواید آن آگاهی کامل داشته باشند و در مورد بدن خود تصمیم بگیرند. این آخرین قسمت از مجموعه 14 قسمتی من در مورد ماموگرافی است که شامل:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه و جمعه گذشته: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری کمک کند؟ قفسه سینه سرطان?

او ویدیوهای زیادی درباره رژیم غذایی و رویکردهای سبک زندگی برای پیشگیری و درمان سرطان سینه تولید کرده است. فقط آن را در سایت جستجو کنید، همه چیز آشکار می شود.

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟ و آیا ارزش انجام معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: