چگونه لبه های لب ترک خورده را درمان کنیم – مدیریت طبیعی برای التهاب کیلیت زاویه ای

اگر دچار ترک خوردگی لب‌های دردناک و ناراحت‌کننده هستید، اما نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید، چند استراتژی آسان وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا به نحوه درمان لبه‌های ترک‌خورده لب نگاه کنید. این مقاله نکات ساده ای را برای پیاده سازی به شما ارائه می دهد تا شما را در مسیر بهبودی قرار دهد. از این گذشته، هیچ چیز بدتر از این نیست که نتوانید فعالیت های روزمره مانند صحبت کردن، خوردن و نوشیدن را بدون درد و رنج طاقت فرسا انجام دهید. برای اطلاع شما، این عارضه رایج به عنوان “Cheilitis زاویه ای” شناخته می شود و بنابراین اگر به دنبال اطلاعات هستید، می توانید زیر این اصطلاح نیز جستجو کنید.

1. در هنگام تغییر آب و هوا از بالم لب استفاده کنید

لبه های لب ترک معمولاً زمانی اتفاق می افتد که تغییرات شدید در شرایط آب و هوایی وجود دارد. بنابراین، اگر به این فکر می کنید که چگونه لبه های ترک خورده لب را درمان کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه به محض احساس سوزش، از ابتلای خود به بیماری کیلیت زاویه دار در وهله اول جلوگیری کنید. استفاده منظم از مومیایی لب، عسل یا ژل نفتی به محض اینکه فکر می کنید شیوع بیماری در حال ظهور است، حتی قبل از ایجاد برخی علائم ترک خوردن لب، توصیه می شود.

حتی اگر قبلاً به این عارضه مبتلا هستید، استفاده از یک لایه ضخیم از لیز لب ساده چندین بار در روز می تواند درجه ای از محافظت را ایجاد کند.

2. وسایل دندانی خود را بررسی کنید

از آنجایی که یکی دیگر از ریشه‌های شایع شیلیت زاویه‌دار، داشتن فیکسچرهای نامناسب دندان مانند بریس یا شاید دندان مصنوعی است، بهتر است فوراً به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از او بخواهید بریس‌ها و پروتزهای شما را معاینه کند.

متوجه خواهید شد که این در واقع یکی از مؤثرترین راه‌ها برای درمان ترک‌خوردگی لبه‌های لب است زیرا به محض اصلاح، متوجه خواهید شد که آب‌ریزش یا ترشح بیش از حد بزاق از بین می‌رود و این کار را نمی‌کنید. به همان اندازه درد و ناراحتی را تجربه کنید که زمانی که هنوز به طور نامناسبی در دهان شما قرار می‌گرفتند. دندانپزشک شما حتی می تواند به شما توصیه کند که پروتزها یا بریس های خود را در محلول دهانشویه قرار دهید که باید آن را یک شبه بگذارید و روز بعد دو بار بشویید. اگر این دلیل مشکل شماست، ممکن است نیازی به درمان بیشتر نداشته باشید. با این حال، در برخی از افراد ممکن است یک عفونت قارچی یا باکتریایی وجود داشته باشد و شما باید قبل از بهبودی واقعی آن را از بین ببرید.

3. از پماد پاپ لوکاس 80 ساله استفاده کنید

من هرگز در مورد این چیزی نشنیده بودم، اما تحقیقات من در واقع من را به داروی قدیمی او برای کیلیت گوشه ای هدایت کرد. این دارو ظاهراً 80 سال پیش بسیار رایج بود و یکی از ایده آل ترین راه ها برای درمان لبه های ترک خورده لب و تسکین زخم های سرد، التیام بریدگی ها و سوختگی ها در نظر گرفته می شد. و البته رفع ترک و خشکی لب. اعمال آن بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار مناسبی را در انگشت خود فشار دهید و روی نواحی آسیب دیده لب خود بمالید. همین روش را بعد از دوش گرفتن یا حمام انجام دهید. برخی از افراد ادعا می کنند که به بهبود وضعیت آنها کمک کرده است.

4. از غذاهای اسیدی دوری کنید

آخرین اما نه کم اهمیت، روش دیگری برای بهبود لبه های ترک خورده لب وجود دارد. این برای دوری از غذاهایی است که می‌دانید اسیدی هستند و بنابراین می‌توانند منجر به ترشح بیش از حد بزاق یا آب‌ریزش شوند. این بسیار مهم است زیرا ترشح آب دهان به عنوان یکی از رایج ترین علل شیلیت زاویه ای شناخته شده است. سعی کنید از خوردن غذاهای اسیدی مانند مربا، غذاهای حاوی سس گوجه فرنگی، مرکبات، ژله ها، آب میوه ها و چندین غذای ترش مزه خودداری کنید. با انجام این کار، شکی ندارید که می توانید لبه های ترک خورده لب را نیز از خود دور کنید.