چگونه ماموگرافی نمی تواند جان انسان ها را نجات دهد؟


به ازای هر زندگی نجات یافته توسط ماموگرافی، دو تا ده زن با تشخیص بیش از حد تشخیص داده شده و بدون نیاز به سرطان سینه با تمام مضرات مرتبط با شیمی درمانی، پرتودرمانی یا جراحی، بدون فواید تشخیص داده می شوند.

تأثیر تغییر سال 2009 بر توصیه های ارائه شده توسط گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده (USPSTF) برای به تاخیر انداختن ماموگرافی های معمول تا سن 50 سالگی چه بود؟ از قضا، میزان زنان در چهل سالگی که تحت ماموگرافی قرار می‌گیرند، ممکن است در واقع همینطور باشد بیشتر. ایده این است که تمام توجه رسانه‌ها پیرامون تغییر در توصیه‌ها ممکن است فقط به زنان یادآوری کرده باشد که ماموگرافی را بررسی کنند، و بر لزوم ترجمه بهتر شواهد در عمل تأکید می‌کند.

توصیه های جدید USPSTF آورده شده ایالات متحده به استانداردهای اروپایی نزدیک تر است، که توصیه می کند هر چند سال یک بار ماموگرافی را از سن 50 سالگی شروع کنید. در سال 2015، انجمن سرطان آمریکا (ACS) تفاوت را تقسیم کرد، و همانطور که می توانید در 0:36 در ویدیوی من مشاهده کنید. آیا ماموگرافی جان انسان ها را نجات می دهد؟و توصیه شده ماموگرافی سالانه از سن 45 سالگی شروع می شود و در 55 سالگی به هر دو سال یکبار تغییر می کند. انجمن روانپزشکی آمریکا پیشنهاد کرد که این امر خطر مرگ ناشی از سرطان پستان در طول عمر را از 2.7 درصد به کمتر از 2 درصد کاهش می دهد، تا حدی بر اساس یک روش مروری. روش توسط The Cochrane Collaboration، سنگر بسیار مورد احترام پزشکی مبتنی بر شواهد. اما، نویسندگان بررسی کاکرین بیان کردند که انجمن سرطان آمریکا از عدد اشتباهی استفاده کرده است. آنها گفتند که اگر به مطالعاتی که بررسی آنها “به اندازه کافی تصادفی” تلقی شده است، نگاه کنید، به نظر نمی رسد که هیچ فایده مرگ و میر قابل توجهی از ماموگرافی وجود نداشته باشد. علاوه بر این، آنها تأکید کردند که “اطلاعات موجود مطمئناً از ایده رایج پشتیبانی نمی کند.” [breast cancer] غربالگری جان انسان ها را نجات می دهد. ACS یک سازمان سیاسی با روابط مالی با شرکت هایی است که در صنعت ماموگرافی سرطان سینه چند میلیارد دلاری دارند.

بررسی کاکرین من تمام کردم: “مطالعاتی که معتبرترین اطلاعات را ارائه کردند نشان دادند که غربالگری مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را کاهش نمی دهد.” اگر درست باشد، همه چیز را تغییر می دهد. ما معتقدیم زمان آن فرا رسیده است که بررسی کنیم که آیا غربالگری سینه باید برای هر گروه سنی توصیه شود یا خیر.

این دقیقاً همان چیزی است که شورای پزشکی سوئیس تعیین می کند من کردم. آنها موضع خود را توضیح دادند و گفتند: “ما از اینکه چقدر نامشخص مزایای غربالگری ماموگرافی بیشتر از مضرات آن است شگفت زده شدیم… اگر اکثر زنان معتقد باشند که غربالگری ماموگرافی از سرطان پستان جلوگیری می کند یا زندگی بسیاری را نجات می دهد، آسان است. تشخیص زودهنگام تومورها، پرخاشگری. متأسفانه، اینطور نیست، و ما فکر می‌کنیم که باید به زنان گفته شود. از منظر اخلاقی، توجیه یک برنامه بهداشت عمومی که به وضوح سود بیشتری نسبت به ضرر ندارد، دشوار است.»

جای تعجب نیست،” گزارش آنها این باعث می شود یک غوغا.» منتقدان استدلال کردند که «این گزارش باعث ناراحتی زنان شد، اما ما می‌پرسیم که چگونه با توجه به شواهد موجود، از ترساندن زنان جلوگیری کنیم.»

وقتی از زنان پرسیده شد که مزایای ماموگرافی معمولی را در نظر می گیرند چه گفتند؟ همانطور که می بینید در 2:36 در کشور من ویدئو، که آنها فکر خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را به نصف کاهش می دهد و از هر 12 زن 1 نفر را نجات می دهد. اما در واقعیت، اعداد بسیار متفاوت است. اول از همه، خطر مرگ ناشی از سرطان سینه بدون در نظر گرفتن غربالگری کمتر از آن چیزی است که اکثر زنان فکر می کنند کاهش ریسک از نوع خیلی کمتر، با حدود 5 زن از هر 1000 مرگ بر اثر سرطان سینه بدون غربالگری و 4 نفر از هر 1000 با غربالگری. آیا نجات جان یک زن از هزاران دردسر باعث نمی شود؟ تصور کنید که شما عضوی از آن یک از هزار خانواده باشید که مادرش نجات یافته است. اما حتی این ممکن است درست نباشد.

این بدان معناست که ماموگرافی سیستماتیک ممکن است از یک مرگ ناشی از سرطان سینه به ازای هر 1000 زن غربالگری شده جلوگیری کند. [but] هیچ شواهدی وجود نداشت که نشان دهد میزان مرگ و میر کلی تحت تأثیر قرار گرفته است، به این معنی که در واقع هیچ جانی نجات پیدا نکرد. ده کارآزمایی تصادفی‌سازی غربالگری ماموگرافی وجود داشته است، و هرگز انجام نداده‌اند. نشان داده شده مرگ و میر به نفع عمومی چگونه می تواند معنی داشته باشد؟ اگر ماموگرافی از هر 1000 زن 1 نفر بر اثر سرطان سینه جان خود را از دست بدهد، تنها راه نجات جان انسان ها این است که ماموگرافی به نحوی انجام شود. راند از هر هزار یک مرگ سالم زن اما این غیر منطقی است، اینطور نیست؟

اجازه دهید مفهوم تشخیص بیش از حد را معرفی کنم. حقیقت این است که برخی از تومورهای کوچک ثبت شده در ماموگرافی ممکن است هرگز رخ نداده باشند پیشرفت و برخی ممکن است باشند ناپدید می شوند به تنهایی بنابراین، اگر این تومورها در طول غربالگری تشخیص داده نمی شد، زنان عاقل تر نبودند و هرگز تحت تأثیر آنها قرار نمی گرفتند و حتی نمی دانستند که آنها دارند. اما برای یک بار سرطان پیدا شد در ماموگرافی، شما باید آن را درمان کنید، زیرا نمی دانید قرار است چه کاری انجام دهید. و در تشخیص بیش از حد در مواردی که هرگز به شما آسیب نمی رساند، شما بی جهت سرطان سینه را درمان می کنید.

با این حال چقدر رایج است؟ به ازای هر زندگی یک ماموگرافی، حدود 2 تا 10 زن نجات پیدا می کند بیش از حد تشخیص داده شده است. این بدان معناست که آنها بی جهت به بیماران سرطان سینه تبدیل شده اند.» زنانی که بیش از حد تشخیص داده شده اند، نمی توانند از شیمی درمانی، پرتودرمانی یا جراحی غیرضروری بهره مند شوند. تمام چیزی که آنها تجربه می کنند صدمه دیده است.» این آسیب ها می توانند مشمول مرگ. در واقع، “با افزایش بیش از حد تشخیص، مرگ و میر ناشی از آسیب های رادیوتراپی و شیمی درمانی به زنان سالم افزایش می یابد.” تصور کنید در خانواده ای هستید که مادرشان در آن پرونده به قتل رسیده است.

نگرانی این است که پرتودرمانی های غیر ضروری نیز ممکن است وجود داشته باشد کشتن تعداد افراد نجات یافته، به همین دلیل است که هیچ مدرکی مبنی بر سود خالص مرگ و میر وجود ندارد. رادیوتراپی قفسه سینه بیشتر خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و سرطان ریه. این ممکن است یک خطر قابل قبول باشد اگر قبلاً هستید دارد سرطان سینه که شما را می کشد، اما درمان هایی که «برای بیماران واقعی مفید است، می تواند برای افراد سالمی که بیش از حد تشخیص داده شده اند، کشنده باشد» – کسانی که در وهله اول نباید تحت درمان قرار می گرفتند.

حتی اگر ماموگرافی جان شما را نجات ندهد، آیا می تواند سینه شما را نجات دهد؟ اگر به اندازه کافی زود به تومور مبتلا شوید، آیا می توانید از ماستکتومی اجتناب کنید؟ برعکس ممکن است درست باشد. محققان کاکرین توضیحما گزارش را عمدتاً به این دلیل منتشر کردیم که معتقدیم دانستن این غربالگری برای زنان مهم است او افزایش می یابد خطر از دست دادن سینه

ماموگرافی بررسی شد ترویج به مخاطب سه وعده ساده که همه چیز او ظاهر می شود اشتباه است… به نظر نمی رسد که غربالگری باعث طول عمر یک زن شود… بلکه ممکن است “بی جهت افزایش یابد”[] ماستکتومی. و سرطان ها زود تشخیص داده نمی شوند، بلکه خیلی دیر تشخیص داده می شوند رشد به اندازه کافی بزرگ است که در ماموگرافی گرفته شود. و حتی زمانی که آنها برداشته می شوند، ممکن است دیگر رشد نکنند، به همین دلیل است که ما “آنها” را نیز نگران می کنیم. گرفتن در تعداد بسیار زیاد. تشخیص بیش از حد زیاد است” که اگر زنی واقعاً نمی‌خواهد به سرطان سینه مبتلا شود، ممکن است به طور کلی از رفتن به غربالگری اجتناب کند. اما، اگر سرطان سینه داشتید، نمی‌خواهید بدانید؟

باید احتمال کمی وجود داشته باشد که یک زن از مرگ در اثر سرطان سینه جلوگیری کند وزن کردن در مقابل محتمل‌ترین سناریویی که ممکن است نتیجه مثبت کاذب و آزمایشات بعدی غیرضروری (از جمله آزمایش تهاجمی) داشته باشد. نتیجه منفی کاذب، با اطمینان کاذب یا تشخیص دیرهنگام؛ یا مهمتر از آن، تشخیص و درمان سرطانی که در غیر این صورت سلامت او را تهدید نمی کرد یا حتی توجه او را جلب نمی کرد.»

وقتی صحبت از این موضوع می شود، سردرگمی زیادی وجود دارد و همچنین منافع تجاری برای صنعت یک میلیارد دلاری خراب می شود. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، همه باید از خطرات و فواید آن آگاهی کامل داشته باشند و در مورد بدن خود تصمیم بگیرند. این چهارمین مورد از مجموعه 14 قسمتی ماموگرافی است که شامل موارد زیر نیز می شود:

سوکت اصلی

  • علیرغم اینکه هیئت متخصص USPSTF توصیه می کند که ماموگرافی های غربالگری معمول تا سن 50 سالگی به تعویق بیفتد، ممکن است افزایشی در میزان زنان 40 ساله تحت ماموگرافی وجود داشته باشد که احتمالاً به دلیل علاقه رسانه ها به تغییر در ماموگرافی است. راهنمایی.
  • استانداردهای اروپایی انجام ماموگرافی را هر چند سال یکبار از سن 50 سالگی توصیه می کنند و انجمن سرطان آمریکا (ACS) غربالگری سالانه از سن 45 سالگی و تغییر به هر دو سال یکبار از سن 55 سالگی را توصیه می کند.
  • Cochrane Collaboration، که سنگر بسیار مورد احترام پزشکی مبتنی بر شواهد است، اظهار داشت که به نظر نمی رسد هیچ مزیت قابل توجهی برای مرگ و میر ناشی از ماموگرافی وجود داشته باشد، و تأکید کرد که «اطلاعات موجود مطمئناً این تصور رایج را تایید نمی کند. [breast cancer] غربالگری جانها را نجات می دهد» و نتیجه گرفت که «زمان ارزیابی مجدد اینکه آیا ماموگرافی غربالگری جهانی باید برای هر گروه سنی توصیه شود یا خیر فرا رسیده است.» همچنین انجمن رادیولوژی آمریکا (ACS) را به عنوان یک سازمان سیاسی با تضاد منافع مالی معرفی کرد. با شرکت های مرتبط با صنعت ماموگرافی چند میلیارد دلاری ارتباط دارد.
  • مزایای درک شده ماموگرافی منظم شامل نصف کردن خطر مرگ ناشی از سرطان سینه است که می تواند جان یک زن از هر 12 زن را نجات دهد. در واقع، خطر مرگ ناشی از سرطان سینه بدون در نظر گرفتن غربالگری کمتر از آن چیزی است که اکثر زنان فکر می کنند، و کاهش خطر غربالگری بسیار کمتر است، به طوری که از هر 1000 زن، 5 نفر بدون غربالگری و از هر 1000 زن، 4 نفر با غربالگری جان خود را از دست می دهند. .
  • به ازای هر زندگی نجات یافته توسط ماموگرافی، دو تا ده زن بیش از حد تشخیص داده می شوند و بدون نیاز به سرطان سینه تبدیل می شوند که در نتیجه تمام مضرات مرتبط با شیمی درمانی، پرتودرمانی یا جراحی بدون هیچ مزیتی به همراه دارد.
  • پرتودرمانی‌های غیرضروری ممکن است آنچه را که ذخیره شده است از بین ببرد و پرتودرمانی‌های قفسه سینه خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و سرطان ریه را افزایش می‌دهد.
  • بررسی همکاری کاکرین: «احتمال کم که یک زن ممکن است از مرگ در اثر سرطان سینه جلوگیری کند باید با سناریوی محتمل‌تری که ممکن است نتیجه مثبت کاذب دریافت کند و آزمایش‌های بعدی غیرضروری (از جمله آزمایش‌های تهاجمی) سنجیده شود؛ نتیجه منفی کاذب، با اطمینان کاذب یا تشخیص دیرهنگام. یا مهمتر از آن، تشخیص و درمان سرطانی که در غیر این صورت سلامت او را تهدید نمی کرد یا حتی توجه او را جلب نمی کرد.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه و جمعه گذشته: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری کمک کند؟ قفسه سینه سرطان?

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟ و آیا ارزش انجام معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: