چگونه پروتئین آب پنیر خانگی درست کنیم؟ طرز تهیه پروتئین آب پنیر


پودر پروتئین به دلیل فوایدی که در عضله سازی، ترمیم بافت های آسیب دیده و ریکاوری بدن دارد، به یکی از محبوب ترین مکمل های غذایی و ورزشی تبدیل شده است. انواع مختلفی از پودرهای پروتئینی بر اساس ماده اصلی مانند پروتئین آب پنیر، سویا و کازئین وجود دارد. پروتئین آب پنیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می توان آن را یک پروتئین کامل در نظر گرفت زیرا حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری است. در این مقاله طرز تهیه پروتئین آب پنیر خانگی را توضیح می دهیم.

مواد تشکیل دهنده پروتئین آب پنیر خانگی

از فرآیند تولید پنیر، ماده ای به نام پروتئین آب پنیر به دست می آید. آب پنیر به خودی خود مفید است، اما می توانید با کم آبی بیشتر آن، فواید آن را افزایش دهید. وقتی آب پنیر را کم آب می کنید، پروتئین آب پنیر باقی می ماند. اگر این پروتئین آب پنیر را آسیاب کنید، می توانید از آن در انواع شیک، اسموتی، کاپ کیک و اسکون استفاده کنید.

فرمول خانگی پروتئین آب پنیر با شیر

برای تهیه پروتئین آب پنیر خانگی با شیر، ابتدا شیر را در یک قابلمه بزرگ بریزید. شما به یک گالن یا 3.8 لیتر شیر نیاز دارید. بهتر است از شیر کامل استفاده کنید. همچنین می توانید از 4 فنجان (950 میلی لیتر) شیر و 2 فنجان (475 میلی لیتر) خامه استفاده کنید. شیر را تا 180 درجه فارنهایت (83 درجه سانتیگراد) گرم کنید. برای تعیین دما می توانید از دماسنج پخت و پز استفاده کنید. اگر دماسنج ندارید صبر کنید تا شیر شروع به جوشیدن کند. 83 درجه سانتیگراد دمایی است که شیر در آن به جوش می آید.

اگر از دماسنج استفاده می کنید مراقب باشید ته قابلمه را لمس نکنید. 5 قاشق غذاخوری (75 میلی لیتر) آب لیمو را اضافه کنید. اگر آبلیمو ندارید می توانید از سرکه سفید استفاده کنید. اگر از شیر و خامه استفاده می کنید، نصف قاشق غذاخوری نمک و 3 قاشق غذاخوری آبلیمو یا سرکه سفید اضافه کنید.

پروتئین آب پنیر خانگی

قابلمه را از روی حرارت بردارید و درب آن را کاملا ببندید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند. آن را در جایی قرار دهید که آن را تکان نمی دهید. یک آبکش بزرگ را روی یک کاسه بزرگ قرار دهید و یک توری پارچه ای پنیری روی آن قرار دهید. پنیر بو را با قاشق یا ملاقه در آبکش بریزید و مایع باقی مانده را در بطری بزرگی بریزید و در یخچال قرار دهید.

بهتر است کاسه را در یخچال بگذارید و حداقل دو ساعت صبر کنید تا آب آن خارج شود. مایعی که جدا کردید و پنیر لورل را با هم در قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط ​​یا زیاد بجوشانید سپس حرارت را کم کنید تا یکنواخت بجوشد و غلیظ و فشرده شود. آن را در سینی پوشانده شده با کاغذ پخت بریزید و بگذارید خنک شود. سپس آن را به قطعات کوچک خرد کنید. اجازه دهید 24 ساعت خشک شود.

حالا باید او را پودر کنید. می توانید این کار را با مخلوط کن یا غذاساز انجام دهید. می توانید از آسیاب قهوه نیز استفاده کنید. اگر هنوز مرطوب است آن را به مدت 24 ساعت دیگر پهن کنید تا خشک شود و سپس دوباره در مخلوط کن بریزید. پودر پروتئین را در یک ظرف در بسته بریزید و آن را ذخیره کنید. از آن در شیک های پروتئینی، کاپ کیک، نان و غیره استفاده کنید.

طرز تهیه پودر پروتئین آب پنیر خانگی با ماست

پروتئین آب پنیر خانگی

یک توری برای تخلیه پنیر (بدون رنگ) روی آبکش گذاشته و آبکش را در کاسه قرار دهید. می توانید از حوله تمیز نیز استفاده کنید. کاسه باید به اندازه کافی عمیق باشد و آبکش داخل آن قرار گیرد. ماست یا کفیر (دو فنجان) را در یک صافی که با توری پوشانده شده است بریزید. می توانید از ماست خانگی یا فروشگاهی استفاده کنید. ماست نباید حاوی ژلاتین یا پکتین باشد. حتما از ماست ساده یا کفیر استفاده کنید.

کاسه را در یخچال بگذارید و اجازه دهید ماست آبکش شود. ممکن است 24 ساعت طول بکشد. اگر از ماست استفاده کرده باشید، خامه ترش از آن جدا می شود. می توانید کاسه را برای مدت طولانی تری در یخچال نگهداری کنید. با این کار آب پنیر بیشتری دریافت می کنید و ماست تبدیل به پنیر خامه ای می شود.

بسته به مدت زمانی که ماست یا کفیر خود را آبکش کرده اید، ماست یونانی، خامه ترش یا پنیر خامه ای خواهید داشت. در این مرحله، آن کامل است و می توانید آن را در بطری بریزید. پروتئین زیادی دارد، اما اگر پروتئین بیشتری می خواهید، باز هم باید آن را کم آب کنید.

تمام کره را در یک قابلمه بزرگ بریزید و روی حرارت متوسط ​​رو به بالا بگذارید تا بجوشد، سپس حرارت را کم کنید تا یکنواخت بپزد. بگذارید بجوشد تا غلیظ شود و ببندد. آن را در سینی پوشانده شده با کاغذ روغنی بریزید و بگذارید خنک شود. سپس آن را به قطعات کوچک خرد کنید و به مدت 24 ساعت کنار بگذارید تا خشک شود.

حالا از قهوه ساز، مخلوط کن یا غذاساز استفاده کنید تا آب پنیر خشک شده را پودر کنید. در این مرحله ممکن است هنوز رطوبت داشته باشد. پس دوباره پهن کنید و 24 ساعت زمان دهید تا خشک شود و دوباره آسیاب شود. پودر آب پنیر را در ظرفی درب دار بریزید و نگه دارید. می توانید از آن در انواع اسموتی ها و کیک ها استفاده کنید.

طرز تهیه فوری پروتئین آب پنیر خانگی

شما به سه فنجان شیر فوری بدون چربی، یک فنجان جو خشک و یک فنجان بادام نیاز دارید. یک فنجان شیر خشک (80 گرم) را در مخلوط کن بریزید. یک فنجان جو و یک فنجان بادام اضافه کنید. همه چیز را با هم مخلوط کنید و پودر کنید.

به شیر خشک آب اضافه نکنید، شیرخشک حاوی آب پنیر است. دو پیمانه شیرخشک باقی مانده را به مواد اضافه کنید و یک بار دیگر همزن را بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند. مواد را در ظرفی بریزید. می توانید آن را به مدت 2 هفته در دمای اتاق نگه دارید. اگر فکر نمی کنید ظرف دو هفته از آن استفاده کنید، پودر پروتئین خود را در یخچال نگهداری کنید تا بادام ها فاسد نشوند.

1/2 فنجان از پودر پروتئین خود را در مخلوط کن بریزید، 1/2 فنجان شیر (یا هر مایع دیگری) را اضافه کنید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند، سپس می توانید میوه یا ماست را اضافه کنید و مخلوط کنید تا یکدست شود. و سپس بنوشید. پودر پروتئینی که تهیه کردید به 5 تا 10 دقیقه زمان نیاز دارد تا جو دو سر موجود در آن به صورت تفاله در بیاید.

طعم دهنده پودر پروتئین خانگی

پروتئین آب پنیر خانگی

210 گرم پودر پروتئین و 3 کیسه استویا (شیرین کننده طبیعی بدون کالری) را در یک ظرف شیشه ای دهان گشاد بریزید. سپس یکی از این طعم ها را انتخاب کنید، پودر پروتئین خود را طعم دار کنید و مانند شیک های پروتئینی معمولی از آن استفاده کنید.

  • وانیل: پودر وانیل را از فروشگاه بخرید و یک قاشق غذاخوری از آن را به ظرف پودر پروتئین خود اضافه کنید و در ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا مخلوط شود.
  • دارچین و وانیل: نصف قاشق چایخوری دارچین و یک قاشق چایخوری پودر وانیل را در ظرف پودر پروتئین خود بریزید. در ظرف را ببندید و مواد را مخلوط کنید.
  • کاکائو: یک چهارم فنجان (25 گرم) پودر شکلات تلخ با کیفیت را به پودر پروتئین اضافه کنید، در ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا همه مواد با هم ترکیب شوند.
  • چای سبز ماچا: می توانید با چای سبز ماچا به پودر پروتئین خود طعمی بی نظیر بدهید. یک و نیم فنجان (۹ گرم) پودر چای سبز ماچا را به ظرف حاوی پودر پروتئین خود اضافه کنید، در ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا مواد با هم ترکیب شوند.

این مطلب توسط مجله علم ورزش تهیه و تولید شده است، کپی برداری از این مطلب تحت هر شرایطی غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com