کاهش وزن – رژیم 2468 واقعا چگونه کار می کند

برنامه های رژیم غذایی زیادی وجود دارد که باعث می شود بخواهید وزن خود را به شدت کاهش دهید. اما این نوع رژیم ها برای سلامتی شما نیز بسیار خطرناک هستند. رژیم 2468 نمونه ای از برنامه های کاهش وزن سریع است. این برای افرادی در نظر گرفته شده است که می خواهند وزن خود را بلافاصله کاهش دهند.

این رژیم چگونه کار می کند؟

عدد 2468 نشان دهنده میزان کالری است که باید در عرض 4 روز دریافت کنید. در روز اول به شما دستور داده می شود که 200 کالری، روز دوم 400 کالری، روز سوم 600 کالری و در روز چهارم 800 کالری مصرف کنید. این فرآیند بسته به ترجیح شما تکرار می شود.

تغییرات دیگر در 2468 شامل 0246، 020406 و 02040608 است، اما رژیم اصلی 2468 موفق ترین است. با تکرار این فرآیند، کاهش از 800 کالری به 200 کالری، متابولیسم شما را افزایش می دهد و باعث کاهش وزن شدید در بدن شما می شود. به طور متوسط، یک فرد باید بتواند با این رژیم غذایی 10 پوند در ماه کم کند.

حقیقت این است که تمام وزنی که یک شبه از دست می دهید فقط وزن آب یا وزن ماهیچه ای است و نه چربی ها.

محدود کردن مقدار کالری مصرفی می تواند بسیار خطرناک باشد و در درازمدت باعث اختلال در خوردن شود. مقدار کالری تجویز شده در این رژیم غذایی در محدوده گرسنگی است که باعث کاهش وزن عضلانی، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و پرخوری می شود زیرا مغز شما به دنبال غذاهای پرکالری است.

به طور معمول، هنگامی که کالری دریافتی خود را در محدوده گرسنگی محدود می کنید، متابولیسم شما به طور قابل توجهی کند می شود. روند کاهش سرعت متابولیسم یک واکنش طبیعی بدن شما است تا بدن شما بتواند به طور موثر از کالری ها استفاده کند. با این حال، رژیم 2468 متابولیسم شما را فریب می دهد که متابولیسم شما هنوز بالاست و در واقع به کاهش وزن ادامه می دهید. در واقع شما فقط شانس نارسایی اندام را افزایش می دهید و وزن بدن خود را به خطر می اندازید.

ایمن‌ترین راه برای کاهش وزن مورد نظرتان، محدود کردن کالری دریافتی نیست، بلکه با تامین مقدار مناسب مواد مغذی مورد نیاز بدن است.