کدام یک از رژیم‌های غذایی هر چه بیشتر آن را انجام دهید بهتر عمل می‌کند؟


به خوبی منتشر شده ترین مداخله سبک زندگی مبتنی بر جامعه در ادبیات پزشکی نیز یکی از موثرترین مداخلات است.

CHIP، برنامه کامل بهبود سلامت – که اکنون به عنوان Pivio شناخته می شود، ممکن است «منتشر شده ترین مداخلات سبک زندگی مبتنی بر جامعه در [medical] ادبیات.” همچنین یکی از مؤثرترین آنها است، با تغییرات بالینی که «به آن نتایج به دست آمده نزدیک می شود [live-in] برنامه های سبک زندگی مسکونی.»

همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم برنامه کاهش وزن که با گذشت زمان بهتر شدCHIP مردم را تشویق می کند که به سمت یک رژیم غذایی کامل تر و گیاهی تر حرکت کنند و «متوسط ​​کاهش فشار خون بیشتر از موارد گزارش شده با DASH بود. [Dietary Approaches to Stop Hypertension] مطالعه و قابل مقایسه با نتایج آزمایشات داروهای کاهش دهنده فشار خون. اگر بخواهیم اپیدمی بیماری مزمن در سراسر جهان را معکوس کنیم، باید این را افزایش دهیم. برای دسترسی بیشتر به CHIP برای مخاطبان گسترده‌تر، هر یک از ارائه‌های زنده هانس دیهل ضبط شد. سپس، یک تسهیل‌کننده داوطلب «آموزش‌دیده و گواهی‌شده» افراد را در اتاقی برای تماشای ویدیوها دعوت کرد و به تقویت بحث کمک کرد. وقتی صحبت از راه‌حل‌های ایمن، ساده و بدون عوارض جانبی می‌شود، مانند رژیم غذایی سالم‌تر و سبک زندگی، نیازی نیست منتظر حضور پزشک و سخنرانی باشید. عالی به نظر می رسد، اما آیا کار می کند؟

آن دسته از افرادی که بدترین بدترین ها بودند و در برنامه شرکت کردند و تمام ویدیوها را تمام کردند، افت 20 درصدی فشار خون، 40 درصد کاهش کلسترول بد LDL و بیش از 500 درصد کاهش تری گلیسیرید داشتند. ، همانطور که در زیر و در ساعت 1:08 در من می بینید ویدئو. از بین کسانی که با قند خون ناشتا در سطح دیابت وارد شده بودند، از هر سه نفر یک نفر با قند خون ناشتا رفتند غیرقند خون ناشتا در سطح دیابتی به یاد داشته باشید، همه اینها صرفاً با توانمندسازی افراد با دانش به دست آمد. فقط تشویق مردم به “حرکت به سمت یک رژیم غذایی کامل و گیاهی” منجر به این فواید قابل توجه شد.

اثربخشی این برنامه اصلاح سبک زندگی توسط داوطلبانه بر روی 5000 شرکت‌کننده چه بود؟ همین نوع کاهش قابل توجه در وزن، فشار خون، کلسترول، تری گلیسیرید و قند خون مشاهده شد. انتظار می‌رود اکثر مطالعاتی که توصیه‌های غذایی به افراد آزاد ارائه می‌دهند، کلسترول تام خون را تنها 3 تا 6 درصد کاهش دهند.[but a] کاهش مداوم غلظت کلسترول تام خون به میزان 1 درصد با کاهش 2 تا 3 درصدی در بروز بیماری قلبی مرتبط است. بنابراین، در مقیاس جمعیت، حتی تفاوت های کوچک مهم است. با این حال، هزاران نفر را فقط یک ماه از CHIP گذرانده و به طور متوسط ​​۱۱ درصد کاهش و در بین کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد، همانطور که در زیر و در ۲:۱۲ در من مشاهده می‌کنید. ویدئو.

آیا شرکت کنندگان عادات سالم خود را حفظ می کنند؟ پزشکان حتی نمی توانند اکثر مردم را وادار کنند که یک قرص را یک بار در روز مصرف کنند. یک مجموعه ویدیویی به رهبری داوطلبان چقدر می تواند در ترغیب مردم به حفظ تغییر عادات غذایی موثر باشد؟ محققان برای یافتن این موضوع به داده های CHIP نگاه کردند. شرکت کنندگان 18 ماه پس از اتمام برنامه چگونه بودند؟ اکثر آنها توانستند کاهش مصرف گوشت، لبنیات و تخم‌مرغ را حفظ کنند، اگرچه برخی از غذاهای ناسالم شروع به بازگشت کرده بودند. برای شوکر بزرگ آماده اید؟ حتی با وجود اینکه به شرکت کنندگان به صراحت گفته شده بود که بدون هیچ گونه کالری شماری یا کربوهیدرات و بدون کنترل سهم هر چقدر که می خواهند بخورند، فقط با اطلاع از مزایای تمرکز بیشتر رژیم غذایی خود بر روی غذاهای گیاهی، تا پایان در برنامه شش هفته ای، آنها به طور متوسط ​​حدود 339 کالری کمتر در روز بدون حتی تلاش می خوردند. آنها به جای اینکه غذای کمتری بخورند، فقط غذای سالم تری می خوردند.

اما این درست در پایان برنامه شش هفته‌ای بود که همه آن‌ها جاز بودند. 18 ماه بعد کجا بودند؟ هر کسی که با مطالعات کاهش وزن آشناست می‌داند که چگونه کار می‌کند: شما می‌توانید در کوتاه‌مدت هر کسی را برای کاهش وزن با استفاده از هر نوع رژیم غذایی هیجان‌زده کنید، اما پس از شش ماه یا یک سال، آنها تمایل دارند همه آن را دوباره به دست آورند – یا حتی بیشتر. . شرکت کنندگان در CHIP حدود 300 کالری کمتر در روز در طول برنامه می خوردند، اما 18 ماه بعد، آنها تقریباً غذا می خوردند. 400 کالری کمتر چه نوع رژیمی هر چه مدت طولانی تری آن را انجام دهید بهتر عمل می کند؟ یک غذای کامل، رژیم غذایی گیاهی. بسیاری از برنامه های کاهش وزن انرژی را محدود می کنند [calorie] مصرف از طریق محدود کردن اندازه وعده‌ها، که اغلب منجر به گرسنگی و نارضایتی از رژیم غذایی می‌شود، در نتیجه به رژیم غذایی کم و بازیابی وزن کمک می‌کند، اما رژیم غذایی گیاهی و کامل که همه شما باید از آن مراقبت کنید، سیری را ترویج می‌کند. رویکرد ممکن است سلاح مخفی کاهش وزن پایدار باشد.