کسانی که ادعا می کنند بیشترین فواید را از ماموگرافی دارند ممکن است از قضا بیشترین ضرر را داشته باشند.


طنز ماموگرافی این است که زنانی که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند، کسانی هستند که بیشترین فایده را دارند.

در حالی که نتایج مثبت کاذب، درد در حین عمل و قرار گرفتن در معرض اشعه ممکن است از شایع ترین آسیب ها باشد مرتبط با ماموگرافی، تشخیص بیش از حد در حال حاضر است لطف به‌عنوان جدی‌ترین عیب غربالگری پستان برای جمعیت.» تشخیص بیش از حد آنقدر جدی است که این سؤال مطرح شده است. بسازید معاینه پستان “بی ارزش” است. در واقع، ارزش انجام یک ماموگرافی معمولی کاملاً وجود دارد سوال به دلیل تشخیص بیش از حد، که این “تشخیص و درمان سرطان سینه است که هرگز تهدیدی برای سلامتی یک زن محسوب نمی شود و یا حتی در طول زندگی او آشکار نمی شود.”

«مخاطب یک بار فکر می کند دارد سلول سرطانی در بدن شما خواهد بود پیشرفت قابل پیش بینی و اجتناب ناپذیر به یک مرگ وحشتناک. این به سادگی در مورد اکثر انواع سرطان صدق نمی کند.» برخی از انواع سرطان بزرگ شدن ذخایر خون آنها گرسنگی و پژمرده است، سایرین توسط سیستم ایمنی ما شناسایی شده و با موفقیت مهار می شوند. برخی دیگر “به سادگی در درجه اول تهاجمی نیستند”، بنابراین اگرچه ممکن است بدون کنترل به رشد خود ادامه دهند، اما ممکن است چند دهه یا حتی قرن ها طول بکشد تا به اندازه کافی بزرگ شود که مشکلی ایجاد کند. بنابراین، در واقع، شما خواهید مرد با تومور شما به جای از جانب تومور شما؛

در واقع، مطالعات کالبد شکافی زنان جوان و میانسالی که در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داده اند، به عنوان مثال، پیدا کرده اند 20 درصد آنها سرطان سینه دارند. یعنی از هر پنج زنی که راه می‌روند، یک نفر مبتلا به سرطان سینه است. حالا این صدا حتی ترسناک تر از آن، زیرا در این گروه سنی، خطر مرگ ناشی از سرطان سینه کمتر از 1 درصد است. در واقع، خطر شما از شروع کنید میزان مرگ و میر ناشی از سرطان سینه در طول زندگی شما کمتر از 4 درصد است، که نشان می دهد بسیاری از این سرطان ها به طور تصادفی کشف می شوند.استخوان آنهایی که در واقع – احتمالاً خود به خود محو خواهند شد.

مشکل این است که ادامه می دهیم دارد یک تعریف قدیمی از سرطان که به دهه 1860 برمی گردد. تا به امروز سرطان شناخته شده با ظاهرش در زیر میکروسکوپ، نه با رفتارهای بعدی اش. بنابراین، طبق تعریف اواسط قرن 19، از هر پنج زن، یک زن او دنبال میکند در آن یکی از مطالعات، او از نظر فنی سرطان داشت، اما این لزوماً به این معنی نیست که سرطان به کاری ادامه خواهد داد.

بنابراین، اگر سرطان بسیار گسترده است، آیا حتی می خواهید در مورد آن بدانید؟ این سوالی است که من در ویدیوی خود در مورد آن صحبت می کنم درک پارادوکس ماموگرافی. مطمئناً، اگر سرطان ایجاد شود و مشکلی ایجاد کند، یافتن زودهنگام آن می تواند زندگی شما را نجات دهد، اما اگر هرگز رشد نکند، اگر همچنان میکروسکوپی باشد، پیدا کردن آن می تواند واقعاً به شما آسیب برساند. سناریوی احتمالی در هنگام کشف این خواهد بود: ما متوجه می شویم که شما سرطان دارید، بنابراین باید آن را با جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی – هر چه که لازم باشد – درمان کنیم و سپس شما از تمام اثرات فیزیکی درمان و جهنم روانی رنج خواهید برد. از ترس برای زندگی شما اما، اگر در واقع، سرطان مشکلی ایجاد نکند، همه اینها کاملا غیر ضروری خواهد بود. چه کسی – کدام بیش از حد تشخیص داده شده است.

این نوع مطالعات کالبد شکافی از نوع تصادف خودرو هستند، همانطور که در ساعت 2:55 در کشور من مشاهده می کنید. ویدیوو نشان دادن 7 تا 39 درصد از زنان 40 تا 70 ساله که راه می‌روند به سرطان سینه کوچک و 30 تا 70 درصد از مردان بالای 60 سال به سرطان پروستات مبتلا هستند. تا 100 درصد از سالمندان سرطان های میکروسکوپی غده تیروئید خود را دارند، اما تنها 1 نفر از هر 1000 – 0.1 درصد – در نهایت به سرطان تیروئید مبتلا می شود یا می میرد. معمولاً سرطان همانجا می ماند و کاری انجام نمی دهد. به طور مشابه، اگرچه اکثر مردان مسن ممکن است سرطان پروستات کوچک داشته باشند یا تعداد قابل توجهی از زنان سرطان سینه در سینه خود داشته باشند، خطر مرگ یا گسترش سرطان در طول زندگی تنها حدود 4 درصد است. بنابراین، اگر یک عصای جادویی دارید که می تواند سرطان را با دقت 100 درصد تشخیص دهد و آن را در مقابل مردم تکان دهد، میزان تشخیص بیش از حد شما – احتمال بی ضرر بودن سرطان پروستات – حدود 90 درصد است. تقریباً برای هر سرطان تیروئید و بخش قابل توجهی از موارد سرطان سینه نیز این مورد وجود دارد. به همین دلیل است که غربالگری این سرطان ها – سرطان پروستات، تیروئید و سینه – می تواند مشکل یا حتی خطرناک باشد. در بسیاری از موارد و گاهی اوقات استخوان در این موارد، اگر آنها هرگز خرچنگ ها را پیدا نمی کردند، بهتر بود.

این درست نیست برای همه خرچنگ ها. محققان داشته اند پیدا کرده اند برای مثال، “شواهد کمی از تشخیص بیش از حد سرطان دهانه رحم یا کولورکتال”. به نظر می رسد که این سرطان ها همچنان در حال رشد هستند، بنابراین هر چه زودتر آنها را بگیرید، بهتر است. هنگامی که آزمایش پاپ اسمیر انجام شد، میزان مرگ و میر برای سرطان دهانه رحم بود من عقب نشینی کردمبه عنوان مثال، و تنها یک سیگموئیدوسکوپی بین سنین 55 تا 65 می انجام شده است. تخفیف خطر مرگ ناشی از سرطان روده بزرگ تا 40 درصد افزایش یافته است. در مقابل، یک مطالعه نشان داد که ماموگرافی سالانه در زنان 40-59 ساله انجام دادن این به هیچ وجه مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را کاهش نمی دهد. اما، اگر 15 درصد کاهش و 30 درصد تشخیص بیش از حد را که اکثر مطالعات نشان داده اند، در نظر بگیریم، این بدان معناست که به ازای هر 2000 زن دعوت کرد به [mammogram] 10 سال غربالگری یک زن عمرش طول می کشد و 10 زن سالم که سرطان سینه آنها تشخیص داده نشده است اگر غربالگری انجام نشود بی جهت درمان خواهند شد.» یعنی 10 زن سالم بیش از حد تشخیص داده می شوند. در غربالگری، به آنها گفته نمی شود که سرطان سینه داشته اند و به درمان هایی نیاز ندارند.

“علاوه بر این، حدود 1000 زن … تشخیص مثبت کاذب داشتند”، زنگ خطر کاذبی که می تواند در زمان انتظار برای نتایج استرس زا باشد. اما آسیبی که برای تبدیل شدن به یک بیمار سرطانی وارد می کند می تواند غیرضروری باشد تا ابد– می تواند به معنای زندگی کوتاه تر باشد. همچنین مهم است که بدانیم برخی از زنان که بیش از حد تشخیص داده شده اند، این کار را انجام خواهند داد را برای مثال، پرتودرمانی برای سرطان سینه نمی‌تواند به قلب نیز نفوذ کند و خطر بیماری قلبی را افزایش دهد که علت شماره یک مرگ و میر زنان است.

این سؤالاتی را در مورد اینکه آیا ماموگرافی معمولی باید انجام شود یا نه، ایجاد می کند، زیرا “لزوما هزاران زن سالم را به بیماران سرطانی تبدیل می کند” – و برخی ممکن است از آن جان سالم به در نبرند. اما از قضا، کسانی که جان سالم به در بردند تبدیل شده بود بزرگترین طرفدار ماموگرافی، معتقدند که ماموگرافی جان آنها را نجات داده است. یک ماموگرافی سرطانی را پیدا کرد که حتی نمی دانستند به آن مبتلا هستند. بله، درمان با جراحی، پرتودرمانی و داروهای شیمی‌درمانی سخت بود، اما مؤثر بود و یک زندگی را نجات داد. “چه آرامشی داشتم که ماموگرافی گرفتم!” “تو هم باید یکی بگیری!” در واقع، محتمل ترین سناریو – در واقع، شاید ده بار محتمل ترین سناریو – این است که درمان هیچ نتیجه ای نداشت زیرا سرطان به هیچ وجه به شما آسیب نمی رساند. پس من این همه درد و رنج را بیهوده پشت سر گذاشتم. نکته احمقانه در مورد ماموگرافی اینجاست: افرادی که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند کسانی هستند که بیشترین سود را دارند.

سوکت اصلی

  • پارادوکس ماموگرافی: زنانی که بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند ادعا می کنند که بیشترین سود را دارند.
  • تشخیص بیش از حد – تشخیص و درمان سرطان سینه که حتی سلامت یک زن را تهدید نمی کند – به عنوان جدی ترین جنبه منفی معاینه پستان مبتنی بر جمعیت شناخته می شود، حتی بیشتر از مثبت کاذب، درد حین عمل و قرار گرفتن در معرض اشعه.
  • این یک افسانه است که یک سلول سرطانی لزوماً رشد می کند و منجر به مرگ می شود. برخی از سرطان ها خود به خود پژمرده می شوند، برخی دیگر با موفقیت توسط سیستم ایمنی ما مهار می شوند، و بسیاری از آنها ممکن است آنقدر آهسته رشد کنند که ممکن است دهه ها قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بگذرد.
  • سرطان، زمانی که تشخیص داده شود، با جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی قابل درمان است و باعث آسیب جسمی و روانی می شود. اگر این سرطان هرگز هیچ مشکلی برای سلامتی ایجاد نکند، هیچ یک از آن ها ضروری نخواهد بود.
  • به عنوان مثال، 7 تا 39 درصد از زنان 40 تا 70 ساله به سرطان سینه کوچک، 30 تا 70 درصد از مردان بالای 60 سال به سرطان پروستات مبتلا هستند و تا 100 درصد از افراد مسن به سرطان های میکروسکوپی غده تیروئید خود مبتلا هستند، اما تنها 0.1 درصد از آنها به سرطان غده تیروئید مبتلا هستند. در نهایت از سرطان تیروئید رنج می برند یا می میرند.
  • به دلیل تشخیص بیش از حد، غربالگری سرطان پروستات، تیروئید و پستان می‌تواند دشوار یا حتی بالقوه خطرناک باشد، اما محققان شواهد کمی از تشخیص بیش از حد سرطان روده بزرگ یا دهانه رحم پیدا کرده‌اند، بنابراین شناسایی زودهنگام بهترین کار است.
  • گفته شده است که ماموگرافی های معمول به طور غیرضروری از ابتلای هزاران زن سالم به بیماران سرطانی جلوگیری می کند. از قضا، کسانی که جان سالم به در می‌برند، اغلب به ماموگرافی کمک می‌کنند که با تشخیص سرطان، جان خود را نجات دهند – حتی اگر احتمال اینکه سرطان هیچ مشکلی ایجاد نکند، ۱۰ برابر بیشتر است. اما به دلیل تشخیص بیش از حد، احتمالاً به هر حال جراحی، پرتودرمانی و شیمی درمانی انجام داده است.

وقتی صحبت از ماموگرافی به میان می‌آید سردرگمی زیادی وجود دارد، همراه با خراب کردن منافع تجاری برای صنعت یک میلیارد دلاری. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، همه باید از خطرات و فواید آن آگاهی کامل داشته باشند و در مورد بدن خود تصمیم بگیرند. این هشتمین مجموعه 14 قسمتی من در مورد ماموگرافی است که شامل:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینهو و جمعه گذشته: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری کمک کند؟ قفسه سینه سرطان?.

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟.

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟، و آیا ارزش انجام معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: