کمتر از یک ده نفر از جنبه های منفی جدی ماموگرافی آگاه هستند


از هر ده زن، 9 نفر چه چیزی می گویند که در مورد ماموگرافی به آنها گفته نشده است، حتی اگر فکر می کنند حق دارند بدانند؟

“برگرفته از تضاد منافع اقتصادی” – با صنعت چند میلیارد دلاری ماموگرافی – “و حسن نیت … بسیاری از زنان [are] بودن داده شده تشخیص سرطان سینه که آن‌ها به آن نیازی ندارند، منجر به ترس و استرس بی‌رویه می‌شود و آنها را در معرض درمانی قرار می‌دهد که فقط می‌تواند به آنها آسیب برساند.» درمانی که آنها به آن نیاز ندارند. زنان شایسته دانستن حقیقت در مورد ماموگرافی هستند، این هست بودن است مشکل تشخیص بیش از حد” آشکار کردن بیماری کاذب» یا ناهنجاری‌هایی که در عکس‌برداری با اشعه ایکس پستان مشاهده می‌شوند که در زیر میکروسکوپ شبیه سرطان است. بنابراین، شما سرطان دارید و تحت درمان قرار گرفته‌اید، اما در تمام مدت، این فقط یک بیماری کاذب بود که هرگز ایجاد نمی‌شد. برای ایجاد علائم. “هزینه های انسانی” مشمول ماستکتومی و حتی مرگ و میر. در واقع، شانس یک زن برای بهره مندی از ماموگرافی ممکن است “10 برابر کمتر از خطر آسیب جدی او از نظر تشخیص بیش از حد” باشد.

“چقدر این کار را می کرد؟ برگزیدن بررسی شود [by mammogram] اگر می دانستند به ازای هر زنی که از نظر تئوری با تشخیص زودهنگام نجات می یابد، 2 تا 10 زن سالم پیدا می شود. تبدیل شد در بیماران سرطان سینه؟ «خب، اول از همه، حتی پزشکان می گوید بیماران در مورد امکان تشخیص بیش از حد؟ پس از همه، “اکنون است لطف به عنوان جدی ترین “غربالگری ماموگرافی منفی. هنگامی که صدها زن درخواست شده استاز هر ده کمتر از یک نفر گفته اند که به آنها گفته شده است. و زمانی که آنها آنها بودند بیش از نیمی از آنها در مورد پتانسیل تشخیص بیش از حد به ما گفتند که اگر منجر به “بیش از یک نفر تحت درمان بیش از حد برای هر زندگی نجات یافته از سرطان شود” با غربالگری موافقت نمی کنند. “عالی دلالت کند این که میلیون ها آمریکایی ممکن است اگر کل ماجرا را می دانستند، غربالگری را انتخاب نکنند. با این حال، اکثر “–90 درصد، در واقع–” این کار را نمی کنند. “

اکثر زنان هوشیار، آگاه در مورد مثبت کاذب و به نظر می رسد آنها را به عنوان یک نتیجه معاینه ماموگرافی قابل قبول می داند. در مقابل، اکثر زنان غافل این غربالگری می تواند سرطان هایی را که ممکن است هرگز پیشرفت نکنند و آنچه را که نمی دانند می تواند باشد، شناسایی کند کشتن با آنها. بنابراین، هنگام بررسی مزایا و معایب ماموگرافی، ایده خوبی است که آنها را در نظر داشته باشید. کل مرگ و میر. آیا غربالگری به طور متوسط ​​می تواند به شما کمک کند که عمر طولانی تری داشته باشید؟ در واقع، ماموگرافی “مرگ و میر کلی را کاهش نداد، و بنابراین گمراه کننده است که ادعا کنیم “غربالگری جانها را نجات می دهد”.

در تئوری، یک ماموگرافی معمولی باید انجام شود بیشتر زن 50 ساله غیر سیگاری ” شانس زنده ماندن کلی 96.3٪ تا 97.1٪ در طی 10 سال.” با این حال، “[t]این آمار مرگ و میر ناشی از تشخیص بیش از حد را نادیده می گیرد.» این شامل مرگ و میر ناشی از «پرتودرمانی» غیر ضروری است [radiation] شیمی درمانی و در نتیجه افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و سایر بدخیمی ها [cancers] که ممکن است به طور کامل از مزایای آن در کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان سینه بیشتر باشد.”

بدون تابش سینه نمی توانید افشاگری بقیه قفسه سینه شما، از جمله قلب و ریه ها، باید تحت اشعه قرار گیرند. این توضیح می دهد که چرا نجات یافتگان از سرطان سینه “یک اختلال مشخص و مشخص در بیماری قلبی و ریوی” را تجربه می کنند. [heart-lung] این بر روی طیف کامل بیماری کار می کند.» «پرتودرمانی به عنوان درمانی برای سرطان سینه در واقعیت او افزایش می یابد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی بیش از 25 درصد و سرطان ریه تقریباً 80 درصد – یک خطر بزرگ برای زنانی که ممکن است نیازی به مصرف آنها نداشته باشند. اگر بخواهیم یک سرطان کشنده را شکست دهیم، ممکن است این خطر را بپذیریم، اما «اثر اصلی غربالگری این است تولید کردن بیماران سرطان سینه از جمله زنان سالمی هستند که اگر غربالگری نمی‌شدند تا آخر عمر از بیماری پستان رها می‌شدند.» یعنی برخی از زنان به بیماران سرطانی تبدیل می‌شوند که درمان برای آنها فایده‌ای ندارد. «داده‌های قانع‌کننده» نشان می‌دهد که « بیشتر تومورهایی که بیش از حد تشخیص داده شده اند ممکن است بدون درمان به طور خود به خود پسرفت کنند.

با این حال، افرادی که سرطان داشته اند پیدا شد و سپس آنها را حذف می کنند تا احساس کنند که جانشان نجات یافته است، اما شاید ده برابر بیشتر احتمال دارد که زندگی خود را جدی بگیرند. صدمه ببیند، نجات نیافته، الفو به احتمال ده برابر بیشتر، به آنها گفته شد که سرطانی دارند که می تواند آنها را بکشد، اما در واقع این کار را نکردند. تصور کنید برای جراحی که نیازی به آن نداشتید در اتاق عمل گیر افتاده اید. به هر قرار ملاقات با پزشک و هر شب بی خوابی فکر کنید – که همه آنها کاملاً غیر ضروری هستند – و با این حال شما به یکی از طرفداران بزرگ ماموگرافی تبدیل شده اید، فکر معاینه زندگی شما را نجات داد. این چیز عجیبی در مورد ماموگرافی و آزمایش PSA برای سرطان پروستات است. افرادی که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند کسانی هستند که مطالبه بزرگترین فایده.

تشخیص بیش از حد ایجاد می کند یک چرخه قوی … برای تشخیص بیش از حد بیشتر، زیرا درصد فزاینده ای از جمعیت فردی را می شناسند – دوست، عضو خانواده، آشنا یا مشهور – که “زندگی خود” را مدیون “تشخیص زودهنگام سرطان” است. آزمایش و هر چه بیش از حد تشخیص داده شود، در واقع «پارادوکس محبوبیت غربالگری» این است که هر چه ماموگرافی برای زنان مضرتر باشد، زنان بهتر فکر می‌کنند که کار می‌کنند، و هر چه تعداد سینه‌هایی که به‌طور کامل غیر ضروری با جراحی برداشته شوند، بیشتر می‌شود. زنان به آن سوگند یاد می کنند.

میلیاردها دلار می‌توان ساخت کم شده “برای ماموگرافی های مثبت کاذب و تشخیص بیش از حد سرطان پستان” که می تواند برای انجام کارهای بیشتر برای سلامت زنان هزینه شود، اما انسان هزینه هایی که با توجه به آسیب های غربالگری سرطان سینه مرا نگران می کند بیش از حد است مزایایی که شامل مرگ و میر ناشی از درمان باشد. بر اساس برخی تخمین های بهترین و بدترین سناریو، به ازای هر ده هزار زن دعوت شده برای ده سال غربالگری با اشعه ایکس پستان، سه تا چهار مرگ ناشی از سرطان پستان به بهای تقریباً 2 تا 9 مرگ ناشی از طولانی مدت جلوگیری می شود. سمیت سینه رادیوتراپی غیر ضروری با این حال، از هر ده زنی که تحت ماموگرافی قرار می‌گیرند، تنها یک نفر گفته است که تا به حال یک مورد را انجام داده است بگو در مورد تشخیص بیش از حد، حتی اگر از هر ده نفر نه نفر فکر می کنند که حق دارند بدانند.

تشخیص بیش از حد کار آسانی نیست بحث. این یک موضوع حساس است، اما “فقط به این دلیل که برقراری ارتباط با بیماران دشوار خواهد بود به این معنی نیست که ما نباید با این موضوع مقابله کنیم. زنان آگاه هنگام تصمیم گیری در مورد غربالگری سرطان پستان، شایسته چیزی کمتر نیستند.” ما وظیفه اخلاقی داریم که به آنها اطلاع دهیم.

زنان شایسته دانستن تمام حقیقت در مورد ماموگرافی هستند تا بتوانند تصمیمات خود را بگیرند. من مخالف ماموگرافی نیستم من صبح مخالفت با این موضع تحقیرآمیز که زنان باید برای به دست آوردن آنها تحت فشار قرار گیرند بدون اینکه کاملاً از مزایا و خطرات آن آگاه باشند. برخی از زنان آن را انتخاب می کنند، اما برخی دیگر این کار را نمی کنند. تصمیم گیری به عهده آنهاست.

سوکت اصلی

  • تشخیص بیش از حد – تشخیص و درمان سرطان سینه که هرگز سلامت یک زن را تهدید نمی کرد – منجر به بسیاری از جراحی های غیر ضروری، رژیم های رادیوتراپی و شیمی درمانی، همراه با ترس بی مورد و استرس روانی شد.
  • شانس یک زن برای بهره مندی از ماموگرافی ممکن است “10 برابر کمتر از خطر آسیب جدی از نظر تشخیص بیش از حد” باشد.
  • زنان چقدر در مورد پتانسیل تشخیص بیش از حد می دانند؟ کمتر از یک ده نفر گفتند که به آنها اطلاع داده شده است، و بیش از نیمی از آنها گفتند که اگر از احتمال تشخیص بیش از حد اطلاع داشتند، اگر منجر به “بیش از یک فرد تحت درمان بیش از حد به ازای هر نجات یافته از بیماری شود، با غربالگری موافقت نمی کنند. مرگ بر اثر سرطان».
  • اگرچه اکثر افراد از نتایج مثبت کاذب در نتیجه ماموگرافی آگاه هستند و آنها را می پذیرند، اما اکثر آنها نمی دانند که غربالگری می تواند سرطان هایی را که ممکن است اصلاً پیشرفت نکنند شناسایی کند.
  • تشعشعات غیر ضروری ناشی از تشخیص بیش از حد فقط پستان را تشخیص می دهد. قفسه سینه، از جمله قلب و ریه ها، در معرض قرار می گیرند، به همین دلیل است که بازماندگان سرطان سینه ممکن است دچار اختلال قابل توجهی در عملکرد قلب و ریه شوند. در واقع، پرتودرمانی برای درمان سرطان سینه، مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را تا بیش از 25 درصد و سرطان ریه را تا حدود 80 درصد افزایش می دهد.
  • با تشخیص بیش از حد، به طور فزاینده ای رایج است که کسی “زندگی خود را مدیون تشخیص زودهنگام” است، بنابراین غربالگری روز به روز رایج تر می شود.
  • مضرات غربالگری سرطان سینه ممکن است بیشتر از هر مزیتی باشد. به ازای هر 10000 زن دعوت شده به 10 سال ماموگرافی، سه تا چهار مرگ ناشی از سرطان سینه به قیمت حدود 2 تا 9 مرگ ناشی از مسمومیت طولانی مدت پستان قابل اجتناب است. لازم نیست پرتو درمانی
  • از هر ده زنی که تحت ماموگرافی قرار می‌گیرند، تنها یک نفر گفته است که از تشخیص بیش از حد مطلع شده است، اگرچه از هر ده 9 نفر معتقد بودند که حق دارند بدانند.

سایر ویدیوهای مجموعه 14 قسمتی من در مورد ماموگرافی را بررسی کنید:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه و جمعه فلاش بک: آیا دانه کتان می تواند به جلوگیری از این اتفاق کمک کند قفسه سینه سرطان?

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟ و آیا ارزش شرکت در معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: