کنسرو گوجه فرنگی و رژیم غذایی کاندیدا

گوجه‌فرنگی بخش بزرگی از زندگی من است و در حالی که دوست دارم گوجه‌فرنگی رسیده تازه در دست داشته باشم، همیشه کار نمی‌کند. من از گوجه فرنگی تازه در آشپزخانه خود استفاده می کنم، اما نگه داشتن آنها در شرایط قابل استفاده یک کار روزانه یا حداقل چندین بار در هفته است. اگر تعداد زیادی را یکباره بخرم، غافلگیر، غافلگیرکننده، خراب می شوند. این من را ناامید می کند زیرا اکنون پول هدر داده ام و هنوز گوجه فرنگی لازم برای پختن با آن را ندارم. به همین دلیل است که داشتن کنسرو گوجه فرنگی در آشپزخانه ضروری است. با این حال، هنگام تلاش برای پیروی از رژیم غذایی کاندیدا، استفاده از کنسرو گوجه فرنگی بسیار دشوار است. رژیم غذایی کاندیدا برای درمان بیماری به نام کاندیدیاز، رشد بیش از حد مخمر (کاندیدا) که می تواند توسط عوامل خارجی مختلفی ایجاد شود، استفاده می شود. علائم این بیماری بسیار متفاوت است، اما معمولاً با انواع علائم به ظاهر نامرتبط مشخص می شود. این علائم می تواند از چیزی مبهم مانند خستگی تا اختلالات خلقی متغیر باشد.

مشکل کنسرو گوجه فرنگی و رژیم غذایی کاندیدا این است که کنسرو گوجه فرنگی حاوی مواد نگهدارنده ای است که کاندیدا را تغذیه می کند و در نتیجه علائم کاندیدیازیس را بدتر می کند. رایج ترین مواد ممنوعه موجود در کنسرو گوجه فرنگی اسید سیتریک و کلرید کلسیم است. از آنجایی که اسید سیتریک بزرگترین مقصر است و بسیار شایع است، و من مارک های بسیار کمی از کنسرو گوجه فرنگی حاوی کلرید کلسیم پیدا کرده ام، من فقط درباره اینکه چرا اسید سیتریک برای رژیم های کاندیدا مشکل ساز است بحث می کنم.

اسید سیتریک برای طعم دادن و حفظ غذا استفاده می شود. این به طور طبیعی در مرکبات وجود دارد، اما نوع مورد استفاده در غذاهای تجاری یکی از دلایل رایج مشکلات برای افرادی است که رژیم کاندیدا دارند. بیشتر اسید سیتریک مورد استفاده تجاری از طریق تخمیر ساخته می شود، فرآیندی که در آن مخمر برای تبدیل فرم قند به الکل اضافه می شود. کل این فرآیند برخلاف رژیم کاندیدا است زیرا افزودن مخمر، شکر و الکل ممنوع است. بنابراین این خود اسید سیتریک نیست که مشکل ساز است، بلکه فرآیند ایجاد آن است. من گوجه فرنگی های کنسرو شده با اسید سیتریک مشتق شده طبیعی را در لیست مواد تشکیل دهنده خود دیده ام، حتی اگر به طور طبیعی از مرکبات تهیه شده باشند، اما هنوز در حال انجام فرآیند تخمیر هستند.

پس ما که رژیم کاندیدا داریم چه باید بکنیم؟ آیا باید با گوجه فرنگی های فاسد و ناامیدی دائمی زندگی کنیم؟ پاسخ منفی است. خوشبختانه، برخی از مارک های کنسرو گوجه فرنگی را پیدا کرده ام که حاوی اسید سیتریک، کلرید کلسیم یا سایر مواد نگهدارنده نیستند. این برندها برای رژیم کاندیدا مناسب هستند. من متوجه شده ام که اکثر مارک های رب گوجه فرنگی بی خطر هستند. گوجه فرنگی برند پومی فاقد مواد نگهدارنده است و در انواع سس و خرد شده موجود است. سنتو طیف گسترده ای از محصولات گوجه فرنگی را بدون مواد نگهدارنده تولید می کند. خط Stop & Shop’s Nature’s Promise نیز تعدادی کنسرو گوجه فرنگی بدون مواد نگهدارنده ارائه می دهد. در حالی که من به طور مرتب از این مارک ها در آشپزخانه رژیم غذایی کاندیدا استفاده می کنم، اکیداً توصیه می کنم که همیشه برچسب محصولات را بخوانید زیرا همه چیز ممکن است تغییر کند. امیدوارم این به سایر رژیم‌های کاندیدا که معضل گوجه‌فرنگی را تجربه کرده‌اند کمک کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی کاندیدا، به زندگی بدون مخمر مراجعه کنید.