گشت و گذار در عجیب ترین غذاهای جهان

می گویند آشغال یک نفر گنج مرد دیگر است. اما آیا واقعاً در مورد غذایی که می خوریم صدق می کند؟ خوب، بسیاری از مردم قدردان آن هستند: آنها معتقدند که کابوس یک مرد لذیذ مرد دیگری است. از زبان گاو گرفته تا کرم های سرخ شده، موریانه های پخته گرفته تا پاهای قورباغه، فهرست غذاهای عجیب و غریب بی پایان است. در واقع، گفته می شود که موریانه بالدار مغذی است و منبع خوبی از پروتئین و چربی است.

اگر اخیراً زیاده‌روی کرده‌اید و به دلیلی برای رژیم غذایی نیاز دارید، مقاله را بخوانید و ممکن است اشتهای خود را از دست بدهید. در اینجا لیستی از عجیب ترین و عجیب ترین غذاها در سراسر جهان آمده است:

• شتر شکم پر – این دستور غذا ممکن است برای شما عجیب باشد، یک شتر کامل که با یک بره کامل پر شده است، گوشت بره با مرغ ها پر شده است، و 20 مرغ کامل پر شده با تخم مرغ و برنج. با توجه به کتاب رکوردهای جهانی گینس، این دستور غذا به عنوان بزرگترین آیتم در هر منو در جهان ذکر شده است. حجم انبوهی از غذایی که این غذا درست می کند، سزاوار جایگاهی در لیست است.

• بالوت – اردک یا تخم مرغ بارور شده با جنین نیمه رشد یافته که در پوسته آن جوشانده شده و خورده می شود، به راحتی می توان آن را یکی از عجیب ترین غذاها در جهان دانست. در فیلیپین و کامبوج بسیار رایج است و فروشندگان خیابانی می‌توانند آن را بفروشند. گفته می شود که بالوت طعمی شبیه به تخم مرغ و اردک دارد و در مواقعی برای شما بسیار عجیب به نظر می رسد.

• فوگو – فوگو یا ماهی بادی یکی از مرگبارترین موجودات دریایی است. فقط برخی از سرآشپزها می توانند آن را درست کنند، زیرا برای تهیه و ارائه آن نیاز به مجوز ویژه با دو تا سه سال آموزش دارند. بر اساس مطالعات انجام شده، سموم موجود در این ماهی به مراتب کشنده تر از سیانور بوده و باعث بی حس شدن دهان شما می شود.

• Casu Marzu – Casu Marzu که در حومه ایتالیا یافت می شود، اساساً پنیری است که محل زندگی لارو حشرات زنده است. این لاروها به منظور ترویج تخمیر اضافه می شوند، تا جایی که می توان چربی های پنیر را تجزیه کرد. در حین غذا خوردن، کرم‌های ریز می‌توانند تا فاصله نزدیک به نیم فوت بپرند، بنابراین، ترجیح داده می‌شود قبل از غذا حشرات را پاک کنید.

• Sannakji – اگر شما یک فرد ضعیف هستید، پس این غذای کره ای برای شما در نظر گرفته نشده است. در سنکاجی، بچه اختاپوس زنده را تکه تکه می کنند و با روغن کنجد چاشنی می کنند. وقتی غذا سرو می‌شود، می‌توانید شاخک‌ها را ببینید که هنوز در حال چرخیدن هستند. در حین جویدن، باید بسیار مراقب باشید، گویی با دقت جویده نشده اید. فنجان های کوچک می توانند به دهان و گلوی شما بمکند. خوشمزه است، نه؟

• قطعات مختلف حیوانات پخته شده – در این غذای تایوانی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موادی را که می خواهید انتخاب کنید و در یک سبد قرار دهید. سپس فروشنده مواد را می جوشاند و به شما می دهد. مواد تشکیل دهنده می تواند هر چیزی باشد، از زبان اردک گرفته تا روده مرغ، آبگوشت میگو و غیره. اگر نمی توانید تمام قسمت های حیوان را با هم معده کنید، می توانید قارچ و رشته فرنگی را نیز اضافه کنید. ببینید، آنها برای شما تنوع دارند!