گوجه فرنگی و رژیم غذایی کاندیدا

گوجه فرنگی که زمانی سمی محسوب می شد و تنها برای اهداف تزئینی پرورش می یافت، اکنون یکی از سبزیجات پیشرو در جهان است. گوجه فرنگی همیشه بخشی از رژیم غذایی من بوده است، زیرا من طرفدار شدید سس مارینارا و سالسا هستم. خوشبختانه، گوجه فرنگی در رژیم کاندیدا که من در حال حاضر دنبال می کنم مجاز است. رژیم کاندیدا که به عنوان رژیم ضد کاندیدا یا رژیم بدون مخمر نیز شناخته می شود، سنگ بنای درمان بیماری به نام کاندیدیازیس است. کاندیدیازیس رشد بیش از حد مخمر در بدن است که باعث انواع مشکلات سلامتی به ظاهر نامرتبط می شود. تحقیقات نشان می دهد که تنوع گسترده ای از غذاها و مواد تشکیل دهنده می تواند این وضعیت را بدتر کند. هدف رژیم کاندیدا حذف یا کاهش بسیار زیاد مصرف چنین غذاهایی است.

به نظر می رسد که گوجه فرنگی توسط اکثر بیماران کاندیدیازیس به خوبی تحمل می شود. من معتقدم که استفاده از گوجه فرنگی به شما امکان می دهد تا طیف گسترده ای از وعده های غذایی خوشمزه را تهیه کنید که در رژیم غذایی که بسیاری از غذاها را محدود می کند بسیار مفید است. گوجه فرنگی هم به صورت خام و هم پخته خوشمزه است و این دلیل دیگری است که آنها ماده اصلی بسیاری از غذاها هستند. گوجه فرنگی ماده اصلی بسیاری از غذاهای ایتالیایی و اسپانیایی مورد علاقه من است. طعم گوجه فرنگی به رسیده بودن و تنوع آن بستگی دارد. گوجه فرنگی های تجاری موجود شامل انگور، استیک گوشت گاو، گیلاس و آلو هستند. گوجه فرنگی علاوه بر طعم فوق العاده ای که دارد، منبع عالی ویتامین های A و C، اسید فولیک و پتاسیم است. آنها همچنین منبع خوبی از لیکوپن هستند، آنتی اکسیدانی که از انواع خاصی از سرطان، به ویژه سرطان پروستات محافظت می کند. اعتقاد بر این است که پختن گوجه فرنگی در واقع می تواند سطح لیکوپن را افزایش دهد.

چگونه گوجه فرنگی را در رژیم غذایی کاندیدا قرار می دهید؟ گنجاندن گوجه فرنگی در برنامه رژیم غذایی کاندیدا آسان است. می توانید آزادانه از گوجه فرنگی تازه در دستور العمل های خود استفاده کنید. من از گوجه فرنگی تازه در سالاد استفاده می کنم، به عنوان رویه ساندویچ های بدون مخمر و برای تهیه سالسا و سوفریتو بدون مخمر. گاهی اوقات یک دستور غذا به کنسرو گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی نیاز دارد و جایگزینی با گوجه فرنگی تازه کارساز نخواهد بود. هنگام انتخاب کنسرو گوجه فرنگی، حتما انواعی را انتخاب کنید که حاوی اسید سیتریک یا سایر مواد افزودنی نباشد که می تواند برای مبتلایان به کاندیدیازیس مشکل ایجاد کند. به دنبال کنسرو گوجه فرنگی باشید که فقط حاوی گوجه فرنگی است. در حالی که گوجه فرنگی بسیار خوشمزه است و فواید سلامتی بیشتری دارد، اما ممکن است برای همه مناسب نباشد. گوجه فرنگی یک محرک رایج آلرژی است. بسیاری از افراد مبتلا به کاندیدیازیس در طول سال ها دچار آلرژی و حساسیت غذایی شده اند و گوجه فرنگی می تواند یکی از آنها باشد. در مجموع، من معتقدم گوجه فرنگی انتخاب خوبی برای رژیم کاندیدا است.