10 درمان برای رفلاکس اسید

سوزش سر دل یا سوء هاضمه اسید نام دیگری است که به رفلکس اسید اشاره دارد. ناراحتی و درد مرتبط با رفلاکس اسید در سراسر جهان بسیار رایج است.

این درد و ناراحتی ممکن است منجر به سرفه، گرفتگی صدا، گوش درد مداوم، یا احساس سوزش در قفسه سینه (سوزش سر دل) شود که گاهی به گلو گسترش می یابد. با گذشت زمان، عوارض ناشی از رفلاکس اسید ممکن است منجر به موارد زیر شود:

* تنگ شدن مری (تنگی مری). بافت اسکار مسیر غذا را باریک می کند و در هنگام بلع مشکل ایجاد می کند.

* زخم باز در مری (زخم مری). اسید معده می تواند به شدت بافت های مری را فرسایش دهد و باعث ایجاد زخم باز شود.

* تغییرات پیش سرطانی مری (مری بارت). در مری بارت، رنگ و ترکیب بافت پوشاننده قسمت تحتانی مری تغییر می کند.

چه چیزی باعث رفلاکس اسید می شود؟

ریفلاکس اسید به دلیل ذخیره اسید معده یا صفرا در مری ایجاد می شود. هنگام قورت دادن، اسفنکتر تحتانی مری شل می شود تا غذا و مایعات به معده شما بریزد. سپس دوباره بسته می شود.

با این حال، اگر این دریچه به طور غیر طبیعی شل شود یا ضعیف شود، اسید معده می تواند به مری شما برگردد. این شستشوی معکوس مداوم اسید می تواند پوشش مری شما را تحریک کند و باعث التهاب آن (ازوفاژیت) و در نتیجه علائم ذکر شده در بالا شود.

درمان رفلاکس اسید

هنگامی که تمام آزمایشات را انجام دادید، مانند عکسبرداری با اشعه ایکس از دستگاه گوارش فوقانی یا عبور یک لوله انعطاف پذیر از گلو. درمان رفلاکس اسید معمولاً با داروهای بدون نسخه شروع می شود که هدف آنها کنترل اسید است. برخی از این درمان ها عبارتند از:

* آنتی اسیدهایی که اسید معده را خنثی می کنند. آنتی اسیدها مانند Mylanta، Gelusil، Rolaids و Tums. اینها را می توان به صورت قرص یا مایع خریداری کرد. استفاده بیش از حد از برخی از این محصولات می تواند عوارض جانبی مانند اسهال یا یبوست ایجاد کند.

*داروهایی برای کاهش تولید اسید. مانند مسدود کننده های گیرنده H-2، اینها شامل سایمتیدین (Tagamet HB)، فاموتیدین (Pepcid AC)، نیزاتیدین (Axid AR) یا رانیتیدین (Zantac 75) می شوند. اینها به سرعت آنتی اسیدها عمل نمی کنند، اما تسکین طولانی تری دارند.

* داروهایی که تولید اسید را مسدود می کنند و مری را التیام می بخشند. این مهارکننده های پمپ پروتون شامل لانزوپرازول و امپرازول است. (لطفاً ویدیوی ما را در مورد مهارکننده های پمپ پروتون ببینید)

می توان از داروهای قوی تری استفاده کرد و در صورت عدم موفقیت، جراحی و سایر روش ها نیز در دسترس هستند.

بنابراین 10 درمان طبیعی برای رفلاکس اسید چیست؟

اگر شروع علائم مرتبط با رفلاکس اسید را احساس می کنید، چندین درمان طبیعی وجود دارد که می توانید از آنها برای خلاص شدن از شر احساس سوزش در گلو، سینه و غیره استفاده کنید. در اینجا 10 درمان طبیعی برای رفلاکس اسید وجود دارد که افراد نشان داده اند. ، به عنوان کار برای آنها. این محلول های طبیعی به تسکین یا التیام رفلاکس اسید آنها کمک کرده است، اما در صورت داشتن هر گونه نگرانی همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

1. برگ نعناع خشک شده، 1 قاشق چایخوری را در یک فنجان آب دم کرده و بنوشید. یک فنجان در روز به مدت یک هفته.

2. خوردن یک انبه در روز یا زمانی که احساس می کنید رفلاکس اسید فعال است.

3. تنتور ریشه گل ختمی، دستورالعمل بطری.

4. حساسیت به گلوتن. سعی کنید تمام غلات را از رژیم غذایی من حذف کنید، به عنوان مثال گندم، بلغور جو دوسر و جو رایج ترین منابع گلوتن در رژیم غذایی استاندارد آمریکایی (SAD) هستند. ممکن است چندین هفته طول بکشد که یک رژیم غذایی بدون گلوتن داشته باشید تا علائم رفلاکس به تدریج ناپدید شوند.

5. خردل زرد. 2 قاشق چای خوری زمانی که احساس می کنید رفلاکس اسید فعال است خوشمزه!

6. بامیه را یک دقیقه بجوشانید، دانه ها را بردارید سپس روزی 6 عدد یا بیشتر… همراه غذا بخورید. گفته می شود که بامیه به درمان التهاب اسفنکتر تحتانی مری کمک می کند.

7. عصاره پوست پرتقال (1000 میلی گرم یک روز در میان)

8. آب ترشی. ترشی ها را نیز بخورید، مانند ترشی نیزه مارچوبه/ترشی گل کلم، ترشی چغندر و غیره.

9. سیب. قبل از غذا و قبل از خواب چند تکه سیب بخورید.

10. آلوئه ورا. خودتان درست کنید، مقداری آلوئه ورا تهیه کنید، پوست آن را جدا کنید و فقط به آن آب اضافه کنید. مخلوط کنید و بنوشید یا فقط از فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی بخرید.