10 قانون برای خرید اسب

خرید یک اسب جدید هرگز کار آسانی نیست، تا حدی به این دلیل که همیشه گزینه های بی شماری برای انتخاب وجود دارد. ممکن است مشخصات خود را به میزان قابل توجهی محدود کرده باشید، اما همیشه اسب‌هایی در بازار بیشتر از زمانی است که برای دیدن دارید.

استراتژی مهم است، چه برای رقابت یا لذت بخرید. اگر به دنبال یک کودک در مقابل بزرگسال هستید، معیارهای متفاوتی خواهید داشت، همانطور که تجربه و توانایی های سوارکار تفاوت زیادی ایجاد می کند. پس چیست درست استراتژی خرید اسب؟

1- هرگز اولین اسبی را که می بینید نخرید

من همه چیز را در مورد عشق در نگاه اول می دانم. این برای من زمانی اتفاق افتاد که من در دبیرستان بودم و اسم اسب بلا بود. او زیباترین چیزی بود که تا به حال دیده بودم: ترکیبی عالی، چشمان گشاد، پیشانی با شیب ملایم. سوار شدن بر او مانند نشستن روی ابر بود و می دانستم که باید او را داشته باشم.

در مورد بلا خیلی خوب بود، اما همیشه اینطور نیست. اگر در بازار خرید اسب هستید، مطمئن شوید که تا حد امکان تعداد آنها را می بینید. همیشه می توانید به عقب برگردید و ببینید که آیا اولین اسب هنوز در دسترس است یا خیر، و به هر حال اکثر اسب ها بازار را به این سرعت ترک نمی کنند.

من همیشه به مشتریانم می گویم قبل از تصمیم گیری به ده اسب یا بیشتر نگاه کنند. این به شما ایده می‌دهد که بازار چه چیزی ارائه می‌کند و تصمیم شما را تا زمانی که بتوانید در مورد آن فکر کنید به تأخیر می‌اندازد. ممکن است متوجه شوید که اسبی که واقعاً می خواهید مشکل مبهمی دارد که نمی خواهید با آن مقابله کنید.

2- به صورت محلی خرید کنید

اگر اسب‌هایی می‌خرید که در حال حاضر در نیمه‌ی راه دنیا زندگی می‌کنند، در آینده سفرهای زیادی خواهید داشت. خرید اسب‌هایی که دیده نمی‌شوند، هرگز ایده خوبی نیست، و بیشتر ما وقت نداریم که از شهری به شهر دیگر در جستجوی حیوان کامل برویم.

مگر اینکه معیارهای خیلی خاصی برای یک اسب در سطح المپیک داشته باشید، می توانید یک حیوان مناسب را عملا در حیاط خلوت خود پیدا کنید. بسته به جایی که زندگی می کنید، ممکن است بتوانید بدون مشکل جستجوی خود را به شعاع 100 مایلی محدود کنید.

همچنین متوجه خواهید شد که خرید اسب به صورت محلی به این معنی است که شانس کمتری برای کلاهبرداری وجود دارد. مردم به مراتب محتاط تر از دست بردن به مشتریانی هستند که در گوشه و کنار زندگی می کنند.

3- دستور تست دارو بدهید

شما ممکن است صادق ترین فرد جهان باشید، اما همه آنقدرها دقیق نیستند. برخی از پرورش دهندگان اسب قبل از نشان دادن اسب های خود به آنها دارو می دهند تا آرام و انعطاف پذیر باشند. وقتی اسب را به خانه می برید و در خاک فرو می روید، این به معنای یک شوک جدی است. قبل از نوشتن آن چک، یک آزمایش دارویی انجام دهید و اسب را توسط یک دامپزشک واجد شرایط معاینه کنید.

4- اسب را به خانه ببرید

همانطور که در بالا ذکر شد، خرید اسب می تواند یک تجارت بد باشد. اگر واقعاً می‌خواهید از خود محافظت کنید، قبل از اینکه خریدتان محکم شود، روی یک دویدن آزمایشی با اسب اصرار کنید. هزینه اسب را بپردازید و او را به مدت یک هفته به خانه ببرید و اگر کار نکرد او را پس بفروشید. این به شما این فرصت را می دهد که بدون فشار او را در چمن خانه خود امتحان کنید.

این به ویژه هنگام خرید اسب مدرسه برای یک برنامه درسی مفید است. از آنجایی که اسب‌های مدرسه باید دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاص باشند، یک دوره آزمایشی شانس خرید یک اسب را کاهش می‌دهد. فقط مطمئن شوید که در مدارک مشخص شده‌اید که اگر اسب آنطور که فکر می‌کردید نیست، گزینه بازپرداخت کامل را دارید.

5- به آرامی رشد کنید

اگر تجارت اسب دارید، اسب‌ها را چپ و راست می‌خرید. فقط خیلی جلوتر از خودت نباش. موجودی اسب شما بزرگترین دارایی شما به عنوان صاحب تجارت اسب است. چه در حال پرورش اسب باشید و چه در حال تدریس باشید، بخش بزرگی از درآمد شما در دستان آن حیوانات است. خریدهای سریع به یکباره یک اشتباه است.

اگر شما یک رقیب جدی هستید که امیدوار است اسب های عملکردی را جمع آوری کنید، همین امر صادق است. بزرگترین دارایی شما در رینگ نمایش، تنوع در حیواناتتان است. خرید چندین اسب به طور همزمان به شما فرصتی نمی دهد که شخصیت هر اسب را قبل از انتخاب اسب بعدی بیاموزید.

6- اشعه ایکس را سفارش دهید

بسته به محل زندگی شما، یک بررسی معمولی دامپزشک برای خرید اسب ممکن است شامل اشعه ایکس کامل نباشد. برای مثال، یک عکس اشعه ایکس از استخوان ناف اسب، نشان می دهد که آیا اسب تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است که ممکن است منجر به لنگش در آینده شود.

علاوه بر اشعه ایکس و غربالگری دارویی فوق، دامپزشک شما باید اسب را معاینه کند:

  • سلامت کلی
  • تاریخچه پزشکی
  • سم ها
  • دندان و لثه
  • کت، یال و دم
  • سلامت رژیم غذایی

هنگام خرید اسب، توصیه دامپزشک شما فقط یک نقطه پرش است. ممکن است متوجه شوید که می توانید با عادات غذایی ضعیف اسب خود یا تغییرات ناوگان او زندگی کنید، اما حداقل در مورد آنها می دانید. و اکتشافات بهداشتی می تواند به یک ابزار چانه زنی در خرید اسب تبدیل شود.

7- سوار بر اسب

شما فکر می کنید این امری مسلم است، اما من نمی توانم به شما بگویم که چند بار شنیده ام که شخصی بدون اینکه واقعاً اسب بخرد. سواری اول آنها این یک اشتباه بزرگ است، نه تنها به این دلیل که شما نمی دانید چه چیزی به دست می آورید.

همه اسب ها متفاوت حرکت می کنند و به دستورات مختلف پاسخ می دهند. شما نمی دانید که آیا اسب با آموزش، تجربه و توانایی های شما سازگار است یا خیر، مگر اینکه واقعاً روی پشت او بنشینید. اسب سواری قبل از خرید آنها باید در اولویت باشد، مهم نیست که صاحب آن چه می گوید.

8- سوار بر اسب در رشته شما

فرض کنید شما یک رویداد سه روزه هستید. قبل از خرید اسب، باید آنها را در درساژ، پرش استادیوم امتحان کنید و قبل از نوشتن آن چک از کشور خارج شوید. ناکامی در امتحان اسب در رشته خاص خود ممکن است باعث اشتباه شما شود. شاید او در رینگ درساژ عالی باشد، اما از هر پرشی که به او اشاره می کنید امتناع می کند.

9- از کسی که به آن اعتماد دارید خرید کنید

چرا باید به خرید اسب از طریق اینترنت متوسل شوید؟ یا از طریق تبلیغات طبقه بندی شده در کانادا؟ شما متوجه نمی شوید که چند نفر را می شناسید تا زمانی که نام آنها را بررسی کنید – دوست شما کسی را می شناسد که صاحب انباری است و آنها صدها اسب برای فروش دارند.

ساده است. ممکن است بخواهید در مورد خرید اسب در مزرعه ای که در آن درس سوارکاری می گذرانید یا از شخصی که مربی شما در گذشته با او تجارت کرده است فکر کنید. خرید از کسی که می‌شناسید (یا کسی که از طریق تاک شخصی با او آشنا شده‌اید) مطمئن‌ترین راه برای خرید اسب است.

10- مربی بیاورید

اگر خودتان یک سوارکار حرفه ای نباشید، حتی نباید به خرید اسب بدون حضور مربی فکر کنید. او به دنبال بهترین منافع شما خواهد بود و می تواند جزئیات مبهمی را که هرگز متوجه آنها نمی شد، تشخیص دهد. صرف نظر از اینکه چقدر مستقل هستید، یک مربی در این فرآیند ضروری است.

مردم همیشه هنگام خرید اسب مرتکب اشتباه می شوند، اما شما می توانید با داشتن یک برنامه قبل از شروع به جستجو، اکثر آنها را از بین ببرید. قبل از شروع تماس با شماره های تبلیغات طبقه بندی شده، معیارهای خود را بنویسید و دقیقاً تصمیم بگیرید که چه می خواهید.