10 ویژگی برتر یک سرآشپز عالی

موقعیت‌های آشپز در رستوران‌های سطح بالا و رستوران‌های زنجیره‌ای در سطح ملی بسیار مورد توجه یا رقابتی هستند. رقابت شدیدی برای مشاغل در صنعت هتلداری وجود دارد. علاوه بر ارائه مشاغل بسیار سودآور به عنوان سرآشپزها و سرآشپزهای سطح بالا، صنعت آشپزی از نظر مهارت های مورد نیاز برای یک حرفه آشپزی نیز نیازهای زیادی دارد. کسانی که می‌خواهند حرفه‌ای و سرآشپز حرفه‌ای آشپزی شوند، حتماً نام برخی از سرآشپزهای مشهور جهان را شنیده‌اند. چه ویژگی هایی باعث شهرت یک آشپز در سراسر جهان می شود؟ در زیر به ده ویژگی برتری می پردازیم که یک سرآشپز یا یک حرفه ای آشپزی باید داشته باشد.

خلاقیت

هنر آشپزی به مهارت های نوآورانه زیادی نیاز دارد. یک آشپز عالی باید بتواند از مهارت های خلاقانه خود برای ارائه یک تجربه آشپزی جدید به مهمانان استفاده کند. سرآشپز در انجام وظایف روزانه خود باید بتواند ایده های جدیدی داشته باشد و غذاهای جدید را آزمایش کند. خلاقیت و/یا تفکر نوآورانه ثابت یکی از مهمترین ویژگی های یک سرآشپز عالی است.

فداکاری

اشتیاق از دوست داشتن شغل شما ناشی می شود. شغل آشپزی به اشتیاق زیادی نیاز دارد، زیرا تقریباً هر بار که سرآشپز در آشپزخانه است، چالش های جدیدی وجود دارد که باید بر آنها مسلط شد. آشپز باید غیرت داشته باشد که در حال حرکت باشد و کار خود را بدون حوصله یا عصبانیت انجام دهد. بنابراین بسیار مهم است که قبل از در نظر گرفتن حرفه ای در هنر آشپزی، عاشق محیط آشپزخانه و آشپزی باشید.

هوش تجاری

فقط مهارت های عالی در آشپزی نمی تواند یک سرآشپز عالی بسازد. وظایف اداری و مدیریتی نیز باید انجام شود. برای عالی بودن، سرآشپز باید بتواند کارکنان آشپزخانه را مدیریت کند، عرضه غذا را کنترل کند و هزینه ها و بودجه را کنترل کند. سرآشپز همچنین باید یک بازیکن تیمی عالی باشد تا از هماهنگی بین کارکنان آشپزخانه اطمینان حاصل کند و کار را به خوبی پیش ببرد. گاهی اوقات، سرآشپز نیاز به حل و فصل تعارضات شخصی دارد که کارکنان آشپزخانه ممکن است هر از گاهی با آن مواجه شوند. بنابراین، یک سرآشپز عالی نه تنها می داند که چگونه به طور خلاقانه آشپزی کند، بلکه سرآشپز نیز می داند که چگونه مسئولیت کلی آشپزخانه را مدیریت و از آن مراقبت کند.

توجه به جزئیات

آشپزی نه تنها یک هنر، بلکه یک علم است. مواد پخت باید به مقدار مناسب مخلوط شوند تا طعم دلخواه ایجاد شود. هنگام پختن یک غذا، یک سرآشپز عالی باید بتواند به جزئیات کوچک توجه کند تا مهارت های آشپزی خود را متمایز کند.

بازیکن تیم

تهیه به موقع غذا مستلزم هماهنگی و هماهنگی در آشپزخانه است. در حین کار در یک آشپزخانه بزرگ یا رستوران با غذاخوری عالی، ممکن است سرآشپز مجبور باشد با تعدادی از کارکنان آشپزخانه و دیگر دستیاران سرآشپز سر و کار داشته باشد. بنابراین سرآشپز باید این توانایی را داشته باشد که از کارکنان آشپزخانه به صورت تیمی برای تهیه غذا با کیفیت برتر و کارآمد در آشپزخانه استفاده کند.

ورزش کن

این سالها تجربه است که سرآشپز را به یک آشپز عالی تبدیل می کند. سرآشپز هرگز نباید از تمرین مهارت های آشپزی خود دست بکشد تا در هنر آشپزی و تهیه غذا کامل شود. تمرین باید مانند نمایشی باشد که باید ادامه یابد.

چند وظیفه ای

یکی دیگر از ویژگی های مهم یک سرآشپز عالی توانایی آنها در انجام چند کار است. کارهای زیادی باید در آشپزخانه انجام شود. در همه حال، آشپز باید بتواند چند کار یا چند کار را انجام دهد تا از سفارشات مشتری پیروی کند و وعده های غذایی را به طور موثر به آنها تحویل دهد.

وعده کیفیت

یک سرآشپز عالی باید متعهد باشد که از آشپزی خود بهترین استفاده را بکند و فقط بهترین کیفیت را ارائه دهد. سرآشپز باید اطمینان حاصل کند که مواد مورد استفاده از بالاترین کیفیت برخوردار است.

تصمیم سریع

در صنعت تهیه غذا، آشپز باید زمان بسیار کارآمدی داشته باشد. مشکلات ممکن است در هر زمانی در طول کار آنها ایجاد شود. یک آشپز خوب باید بداند که چگونه بر مانع غلبه کند و بتواند برای یافتن راه حلی فوری برای مشکل، تصمیمات سریع بگیرد.

فرآیند انتقاد

برای تبدیل شدن به یک سرآشپز عالی، یک سرآشپز حرفه ای باید بتواند انتقادات را مدیریت کند. تعداد زیادی از مردم برای صرف غذا به رستوران می آیند. ضروری نیست که هر یک از مهمانان از این غذا قدردانی کنند. بنابراین سرآشپز باید انتقاد را مثبت بداند.