2500 آمریکایی در بحبوحه بحران افغانستان از کابل خارج شدند


مقامات آمریکایی روز شنبه گفتند که تنها 2500 آمریکایی در هفته گذشته از کابل تخلیه شده اند و افزودند که واشنگتن با “زمان و مکان” مبارزه می کند تا مردم را از افغانستان خارج کند.

سرلشکر ویلیام تیلور گفت که در مجموع 17000 نفر تا کنون از جمله 2500 آمریکایی تخلیه شده اند.

رئیس جمهور بایدن روز چهارشنبه در مصاحبه ای گفت بین 10 تا 15 هزار آمریکایی در این کشور تحت کنترل طالبان باقی مانده اند.

جان کربی ، سخنگوی پنتاگون روز شنبه گفت که “از نظر تعداد آمریکاییانی که در کابل و افغانستان باقی مانده اند” یک چهره کامل ندارد.

کربی گفت: “این همان مسابقه ای است که ما در حال حاضر در آن حضور داریم.” “و ما سعی می کنیم این کار را در سریع ترین زمان و تا حد ممکن با خیال راحت انجام دهیم. من نمی خواهم تعجب کنم که آیا پنجره ها بسته می شوند یا باز می شوند. ما بر انجام این مأموریت در اسرع وقت متمرکز شده ایم. ”

بر اساس یک گزارش ، بایدن در حال بررسی فرماندهی هواپیماهای تجاری برای کمک به این تلاش بزرگ است.

وزارت دفاع خطوط هوایی طرف قرارداد را مطلع کرده است که می تواند ناوگان هوایی رزرو رزرو را فعال کند [CRAF] وال استریت ژورنال روز شنبه گزارش داد – که در سال 1952 پس از حمل و نقل هوایی برلین تأسیس شد – که نزدیک به 20 هواپیمای تجاری از پنج خطوط هوایی را به عملیات تخلیه اضافه می کرد.

این هواپیماها – که توسط خلبانان و خدمه تجاری اداره می شوند – مستقیماً به کابل پرواز نمی کنند ، جایی که فرودگاه هنوز توسط نیروهای نظامی ایالات متحده ایمن است ، اما در عوض افغان های سرگردان و دیگران را به پایگاه های نظامی آمریکا در قطر ، بحرین و آلمان می رسانند تا آنها را به آنجا برسانند. ایالات متحده ، گفت ژورنال.

به گفته ژنرال ویلیام تیلور ، ارتش آمریکا حدود 17000 نفر را از افغانستان خارج کرده است.
به گفته ژنرال ویلیام تیلور ، ارتش آمریکا حدود 17000 نفر را از افغانستان خارج کرده است.
وزارت دفاع از طریق AP)

کمک های غیرنظامی می تواند کمک بزرگی برای ارتش باشد که برای خروج آمریکایی ها و متحدان افغان از کشور تلاش می کند. پنتاگون روز شنبه اعلام کرد که 3800 نفر را در 24 ساعت گذشته و بیش از 6000 نفر را در یک روز پنجشنبه تخلیه کرده است.

به گزارش مجله ، CRAF تحت قانون تولید دفاعی مجاز است و اخیراً برای پرواز تجهیزات COVID-19 به نقاطی از کشور که در تنگنا هستند به کار گرفته شد. آخرین بار در خاورمیانه در سالهای 2003 و 1990 مورد استفاده قرار گرفت.

مقامات به روزنامه گفتند که انتظار می رود فرودگاه بین المللی دالس در خارج از واشنگتن محل اصلی درمان هجوم مهاجران باشد.

به گفته مقامات ، فورت دیکس در لیکهرست ، نیوجرسی یک شهر چادری برپا کرده است و تجهیزات را برای آماده سازی میزبان تخلیه شدگان در هفته آینده نصب کرده است.

مجله گزارش داد که پایگاههای دیگری در سراسر کشور برای اسکان افراد در نظر گرفته شده است ، از جمله فورت پیکت در ویرجینیا ، کمپ اتتربری در ایندیانا ، کمپ هانتر لیگت در کالیفرنیا و فورت چافی در آرکانزاس. پایگاه های ایالات متحده در خارج از کشور در ژاپن ، کره ، آلمان ، کوزوو ، بحرین و ایتالیا نیز در حال بررسی است.

به گزارش مجله ، خطوط هوایی مطلع شدند که ناوگان ذخیره ممکن است روز جمعه توسط فرماندهی ترابری ایالات متحده ، بخشی از ارتش ، تصویب شود.

علاوه بر این ، وزارت حمل و نقل به هواپیماهای خارجی اجازه می دهد که معمولاً اجازه داشته باشند تا 30 سپتامبر در پروازهای تخلیه تحت حمایت دولت به فرودگاههای ایالات متحده فرود بیایند.

بر اساس این گزارش ، اتحادیه مهمانداران هواپیمایی یونایتد با صدور بیانیه ای به اعضاء آنها را مطلع کرد که روند مناقصه برای انجام این پروازها – که شامل حقوق بیشتر می شود – “بلافاصله” آغاز می شود.

اتحادیه می نویسد: “برای آماده شدن یونایتد در صورت اطلاع وزارت دفاع ایالات متحده به خطوط هوایی یونایتد CRAF ، لازم است بلافاصله و در مدت زمان بسیار کوتاهی برای عملیات CRAF پیشنهاد دهید.”

مقامات به ژورنال گفتند که فاز 1 با فعال سازی ناوگان ، که انتظار می رود ، شامل چند هواپیما باشد ، در حالی که فاز 2 تا 100 هواپیما را فراخواند و پروازهای جهانی را مختل کند.

دیدگاهتان را بنویسید