5 غذایی که نباید در وعده صبحانه مصرف شود – دکتر رویا خادمیان


3434 فشرده - 5 ماده غذایی که نباید در وعده صبحانه مصرف شوند

5 ماده غذایی که نباید در وعده صبحانه مصرف شود

برخی از غذاها برای صبحانه مناسب نیستند. صبحانه مهم ترین و حساس ترین وعده غذایی روز است، به همین دلیل برخی از غذاها را با معده خالی مصرف نکنید.

شروع روز با یک صبحانه سالم و مغذی نه تنها شما را در طول روز پرانرژی نگه می دارد، بلکه برای سلامت کلی شما نیز مفید خواهد بود. خوردن صبحانه برای کاهش خطر حمله قلبی و دیابت و بهبود تمرکز شما شناخته شده است.

اما غذاهایی هستند که خوردن آنها به صورت ناشتا یا به عنوان صبحانه نه تنها به اندازه صبحانه تاثیری ندارد، بلکه باعث بیماری های بسیاری می شود که در ادامه به آنها اشاره می شود.

۱. سوسیس

این روزها از سوسیس به عنوان یکی از وعده های غذایی صبحانه استفاده می شود، اما طبق بررسی ها، این غذای فرآوری شده گزینه مناسبی برای صبحانه نیست. سوسیس از ترکیبی از موادی مانند: گوشت چرخ کرده، چربی، ادویه و طعم دهنده ها تولید می شود که تمام افزودنی های ذکر شده به راحتی می توانند در معده خالی منجر به بیماری های گوارشی شوند.

2. قهوه طعم دار

قهوه گزینه خوبی برای صبحانه است اما زمانی که این نوشیدنی با طعم دهنده های مختلف ترکیب نشود، زیرا ترکیب این نوشیدنی با طعم دهنده های مختلف می تواند تهدیدی برای سلامت بدن باشد.

3. آب میوه

شاید برای ما عجیب باشد که آبمیوه برای صبحانه مضر است، اما بهترین پیشنهاد برای دریافت ویتامین C اول صبح، آب میوه نیست، بلکه خود میوه است، زیرا آب میوه تمام فیبرهای مورد نیاز بدن را در هنگام صبحانه از بین می برد.

۴. غلات فرآوری شده

هر غذایی که از غلات فرآوری شده تشکیل شده باشد برای اولین وعده غذایی توصیه نمی شود زیرا قند خون تا حد زیادی بالا می رود و در دراز مدت باعث دیابت حاد می شود.

۵. ماست های گیاهی یا طعم دار

ماست کم چرب در میان لبنیات گزینه مناسبی برای یک صبحانه سالم است، اما زمانی که همین ماست با طعم های مختلف یا سبزی های خشک ترکیب شود، هیچ فواید تغذیه ای در این وعده غذایی مهم نخواهند داشت.