5 فایده شگفت انگیز پیاده روی


5 فایده شگفت انگیز پیاده روی

احتمالاً می دانید که هر گونه فعالیت بدنی، از جمله پیاده روی، برای سلامت کلی شما مفید است. اما به خصوص پیاده روی فواید زیادی دارد. در اینجا لیستی از پنج فایده پیاده روی آورده شده است که ممکن است شما را شگفت زده کند.

  1. با اثرات ژن های افزایش وزن مقابله می کند. محققان هاروارد 32 ژن محرک چاقی را در بیش از 12000 نفر مورد بررسی قرار دادند تا مشخص کنند که این ژن ها واقعاً چه میزان در وزن بدن نقش دارند. آنها سپس دریافتند که در میان شرکت‌کنندگان در مطالعه که حدود یک ساعت در روز پیاده‌روی می‌کردند، اثرات این ژن‌ها به نصف کاهش یافت.
  2. به کاهش هوس شیرینی کمک می کند. یک جفت مطالعه در دانشگاه اکستر نشان داد که 15 دقیقه پیاده روی می تواند هوس شکلات را کاهش دهد و حتی میزان شکلاتی که در موقعیت های استرس زا می خورید را کاهش دهد. و آخرین تحقیقات تأیید می کند که پیاده روی می تواند هوس و مصرف انواع میان وعده های شیرین را کاهش دهد.
  3. خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. محققان از قبل می دانند که هر نوع فعالیت بدنی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. اما مطالعه ای که توسط انجمن سرطان آمریکا انجام شد نشان داد زنانی که هفت ساعت یا بیشتر در هفته پیاده روی می کردند، 14 درصد کمتر از زنانی که سه ساعت یا کمتر در هفته پیاده روی می کردند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه بودند. و پیاده روی حتی برای زنانی که دارای عوامل خطر سرطان سینه هستند، مانند اضافه وزن یا استفاده از هورمون های مکمل، این محافظت را فراهم می کند.
  4. درد مفاصل را تسکین می دهد. چندین مطالعه نشان داده اند که پیاده روی درد ناشی از آرتروز را کاهش می دهد و پیاده روی 5 تا 6 مایل در هفته حتی می تواند در وهله اول از بروز آرتریت جلوگیری کند. پیاده روی با روان نگه داشتن مفاصل و تقویت عضلات حمایت کننده از مفاصل – به خصوص زانوها و لگن که بیشتر مستعد ابتلا به آرتروز هستند – محافظت می کند.
  5. عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. پیاده روی می تواند به محافظت از شما در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کند. مطالعه ای که روی بیش از 1000 مرد و زن انجام شد، نشان داد کسانی که حداقل 5 روز در هفته و حداقل 20 دقیقه در روز پیاده روی می کردند، 43 درصد کمتر از کسانی که یک بار در هفته یا کمتر ورزش می کردند، روزهای بیماری داشتند. و اگر مریض می‌شدند، مدت کوتاه‌تری بود و علائمشان خفیف‌تر بود

پست 5 فایده شگفت انگیز پیاده روی اولین بار در رژیم لاغری پدیدار شد.