7 نکته مهم در مراقبت از چشم که باید در سفر رعایت کنید – Healthomy


هنگام برنامه ریزی برای سفر ، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. از اطمینان از داشتن همه چیز مورد نیاز تا بهترین مکان برای اقامت. خوب! این تنها چیزی نیست که شما باید از چشم خود مراقبت کنید ، زیرا اغلب توسط افراد نادیده گرفته می شود. قبل از برنامه ریزی برای سفر ، باید اطمینان حاصل کنید که به چشم پزشک خود مراجعه کنید بیمارستان چشم پنجاب برای دریافت تمام توصیه های لازم یا در صورت نیاز به مصرف نوعی دارو با خود. به عنوان مثال ، اگر اخیراً رنج برده اید عملیات لیزیک در پنجاب سپس باید سفر خود را متناسب با آن برنامه ریزی کنید. اکنون اجازه دهید نکات لازم را که باید در نظر داشته باشید ، ذکر کنیم.

نکته 1: قبل از سفر حتما چشم خود را چک کنید

هنگام برنامه ریزی برای سفر ، باید کمی وقت بگذارید و چشم های خود را بررسی کنید. وقتی تشخیص را به موقع انجام دهید ، به این ترتیب علائم مشکل ساز از قبل بررسی می شود. این به شما کمک می کند تا درمان را به موقع شروع کنید.

فقط مطمئن شوید که هنگام دریافت چک ، از بهترین متخصصان چشم دیدن کرده اید. به این ترتیب شما تنها گزینه های پیشرفته درمان چشم و مراقبت با کیفیت بالا را دریافت خواهید کرد.

نکته 2: حتماً عینک آفتابی برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش همراه داشته باشید

همانطور که فراموش نمی کنید قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید ، باید عینک آفتابی نیز بزنید. هنگام سفر ، مکانهای زیبایی را کشف خواهید کرد. بنابراین حتماً عینک آفتابی همراه داشته باشید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید خطر ابتلا به آب مروارید را افزایش می دهد.

نکته 3: از لنزهای تماسی و سایر موارد مهم استفاده کنید

اگر به شما توصیه شده از لنزهای تماسی استفاده کنید ، حتماً آنها را با خود ببرید. همچنین باید مرتباً لنزهای خود را تمیز کنید. فقط از محلول پیشنهادی داروساز خود استفاده کنید. برای تمیز کردن عدسی چشم از آب مقطر یا آب استفاده نکنید.

نکته 4: در سفر آبرسانی کنید

هنگام سفر باید آب کافی بنوشید ، بنابراین بهتر است بطری آب خود را بردارید. در طول سفر از لنزهای تماسی استفاده می کنید ، بنابراین احتمال خشکی چشم افزایش می یابد. بنابراین ، شما باید حداقل 6 تا 7 لیوان آب در روز بنوشید. شما باید انجام دهید:

  • مصرف قهوه را محدود کنید
  • مصرف میوه هایی مانند پرتقال ، هندوانه یا آناناس را افزایش دهید

نکته 5: از چشمان خود در برابر گرد و غبار محافظت کنید و آرایش چشم را به حداقل برسانید

شما باید از آرایش چشم خودداری کنید ، زیرا این می تواند بر چشم شما تأثیر بگذارد. علاوه بر این ، شما باید چشم خود را از گرد و غبار و خاک محافظت کنید. بنابراین بهتر است در سفر ، زمان کمتری را صرف آرایش چشم کنید.

نکته 6: تمام داروهای لازم را که توسط پزشک تجویز شده است مصرف کنید

در صورتی که تحت هر نوع درمان چشم هستید ، باید تمام داروهای خود را با خود ببرید. برای اطمینان از اینکه مصرف داروهای خود را فراموش نکرده اید ، باید یک یادآوری روی تلفن خود قرار دهید.

نکته 7: یک جفت لنز یا عینک اضافی تهیه کنید

طبیعی است که در طول تمام شلوغی و شلوغی هنگام سفر ، لنزهای تماسی یا عینک خود را از دست بدهید. این چیزها تحت کنترل شما نیست ، بنابراین بهتر است از ایمن باشید تا افسوس نخورید. همیشه باید یک جفت اضافی همراه خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید