75 فعالیت در فضای باز برای کودکان


اگر کلمات “من حوصله ام سر رفته” شما را عصبانی می کند، این لیست سرگرم کننده است فعالیت در فضای باز برای کودکان راه حل شما برای بیرون بردن بچه هایتان در فضای باز، حرکت دادن بدنشان و تفریح ​​در زیر نور آفتاب است! برای من اسکرول کن قابل چاپ رایگان با تمام 75 کودک فعالیت در فضای باز.

دختری در حال بازی با حباب ها در فضای باز روی چمن با یک چادر بازی در پس زمینه

چرا بازی در فضای باز مهم است؟

وقتی هوا خوب است، باید آسان باشد که فرزندانتان را مجبور کنید برای بازی به بیرون بروند. درست؟ اما بچه‌ها به‌طور شگفت‌انگیزی تمایلی به بیرون رفتن از در برای زمان بازی ندارند.

بسیاری از بچه‌های نسل آینده بازی در فضای باز را با فعالیت‌های سرپوشیده و کم تحرک مانند بازی‌های iPad، پیام‌رسانی یا رسانه‌های اجتماعی جایگزین می‌کنند. آن‌ها همچنین بیشتر از بچه‌های نسل‌های گذشته درگیر زمان‌های استراحت مبتنی بر دانش مانند مشق‌های خانه و مطالعه هستند.

مطالعات نشان داده است که کودکانی که زمان بیشتری را در بیرون از خانه می گذرانند ممکن است شادتر و آرام تر باشند. زمان در خارج از منزل حتی می تواند حافظه کوتاه مدت، تمرکز و مهارت های شناختی را بهبود بخشد. (تقریباً مانند طبیعت ما را باهوش تر می کند … شگفت انگیز!)

75 فعالیت سرگرم کننده در فضای باز برای بچه ها

 1. به شکار حشرات بروید. به کودکان خود ظرفی بدهید و از آنها بخواهید انواع مختلف حشرات را جمع آوری کنند. یا یک لیست تصویری از اشکالات را چاپ کنید و از آنها بخواهید اشکالات را شناسایی کرده و آنها را از لیست علامت گذاری کنند.
 2. حیاط خود را به مسیری با موانع تبدیل کنید. برای ایجاد موانع سرگرم کننده از مخروط ها، چوب ها، هولا هوپ و سایر موارد موجود در گاراژ یا حیاط خلوت خود استفاده کنید.
 3. یک بازی در فضای باز سازماندهی کنید. وقتی بچه های شما دوستانی برای بازی دارند و به احتمال زیاد می خواهند بیشتر بیرون بمانند، همیشه سرگرم کننده تر است.
 4. اجازه دهید فرزندانتان یک باغ کوچک بکارند. اگر آنها مسئول آن هستند، پس باید برای آبیاری، علف های هرز و مراقبت از آن بیرون بروند.
 5. به فرزندان خود کمک کنید تا با طناب و ملحفه ای کهنه در بیرون قلعه بسازند. موارد دیگری را پیشنهاد دهید که ممکن است برای آنها سرگرم کننده باشد تا در قلعه خود استفاده کنند.
 6. به صورت خانوادگی به پیاده روی، دوچرخه سواری یا دویدن بروید. بسیاری از جوامع شهری دارای مسیرها و مسیرهای دوچرخه سواری از میان پارک ها، رودخانه ها یا کنار دریاچه ها هستند.
 7. یک ناهار پیک نیک در زمین بازی یا پارک میل کنید.
 8. یک شکار لاشخور در فضای باز ایجاد کنید که در آن بچه های شما اقلام طبیعت را جمع آوری می کنند.
 9. geocaching را امتحان کنید. اگر هرگز در مورد آن نشنیده اید، geocaching یک بازی واقعی گنج یابی در فضای باز با استفاده از دستگاه های مجهز به GPS است. شما به مجموعه خاصی از مختصات GPS پیمایش می کنید و سپس سعی می کنید ژئوکاش پنهان شده در آن مکان را پیدا کنید. این یک راهنمای عالی برای شروع است.
 10. یک لیست سطلی از پارک های مختلفی که می خواهید امتحان کنید و از آن بازدید کنید تهیه کنید.
 11. حباب های غول پیکر را باد کنید. یک ظرف ورقه ای را با مخلوط حباب پر کنید و یک عصای بزرگ را فرو کنید تا ببینید چه کسی می تواند بزرگ ترین حباب را منفجر کند.
 12. با آب بازی کن بچه ها از فرصت بیرون رفتن و پاشیدن در آب می پرند. راه‌های خلاقانه زیادی برای انجام این کار وجود دارد: ماشین را بشویید، باغ را آبیاری کنید، از آب‌پاش‌ها عبور کنید، از سرسره پایین بروید، در استخر پرش کنید یا یک میز آب بسازید.
 13. یک ورزش جدید را امتحان کنید. گاهی اوقات یک بازی دوستانه دجبال، توپ ویفل یا فوتبال راه بسیار خوبی برای لذت بردن بچه ها از بازی در بیرون است.
 14. هنر پیاده رو بسازید. به فرزندانتان یک سطل بزرگ گچ پیاده رو بدهید و بگذارید به شهر بروند. با عکس های چاپ شده یا حتی شابلون هایی که با آن ها رنگ آمیزی کنند، ایده هایی به آنها بدهید.
 15. بچه های خود را به “بولدرینگ” ببرید. بچه ها عاشق بالا رفتن از چیزها هستند. آنها را به جایی ببرید که صخره هایی برای بالا رفتن وجود دارد.
 16. شام را در ایوان، عرشه یا در حیاط خلوت خود بخورید.
 17. یک قایق بسازید تا در یک رودخانه شناور شود. بچه های شما مشتاق آزمایش آن خواهند بود، اما احتمالاً برای رسیدن به یک جریان باید پیاده روی کنید!
 18. چالش هایی را برای فرزندان خود ایجاد کنید تا در خارج از خانه انجام دهند، مانند برنامه تلویزیونی “بازمانده”. اگر در انتها یک جایزه وجود داشته باشد (یک بار با مامان یا بابا، یک شب استراحت برای کمک به تمیز کردن آشپزخانه و غیره) سرگرم کننده تر است.
 19. از استراتژی چرخش اسباب بازی در فضای باز استفاده کنید. بچه‌ها برای بازی با اسباب‌بازی‌هایی که مدتی است ندیده‌اند یا نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند هیجان‌زده‌تر هستند. اسباب بازی های خود را در فضای باز به 3 سطل تقسیم کنید و هر بار یک سطل بزرگ اسباب بازی بیرون بیاورید. این ممکن است شامل حباب‌ها، توپ‌ها، بادبادک‌ها، طناب‌های پرش، اسکیت‌برد، تجهیزات ورزشی، و آب‌پاش‌ها باشد.
 20. یک شیشه فعالیت در فضای باز درست کنید. این به بچه هایی کمک می کند که به سختی به کارهایی که باید انجام دهند یا تصمیم گیری می کنند فکر می کنند. فعالیت های مختلف را روی چوب بستنی بنویسید. اجازه دهید فرزندانتان یک فعالیت را انتخاب کنند و سپس به بیرون بروید. انجام فعالیت ها را آسان کنید – به مدت 15 دقیقه به پارک بروید، گیاهان را آبیاری کنید، یک میدان تیراندازی در آب راه اندازی کنید، یک دسته گل قاصدک انتخاب کنید، چیزی با گچ پیاده رو بکشید. ایده های سرگرم کننده زیادی وجود دارد!
 21. فعالیت های عادی روزمره خود را بیرون از خانه انجام دهید. تکالیف خود را انجام دهید، وعده های غذایی بخورید، کاردستی کنید، کتاب بخوانید یا بازی کنید! حتی اگر فضای رسمی در فضای باز ندارید، کمی سایه پیدا کنید و یک پتو بیندازید!
 22. پروژه های هنری بیرونی اگر از پروژه های بچه هایتان که در خانه شما به هم ریخته است خسته شده اید، آنها را بیرون بیاورید! چند ایده سرگرم کننده: یک پیک نیک خمیر بازی، جایی که به بچه هایتان اجازه می دهید از خمیر بازی غذای وانمودی درست کنند. هنر طبیعت – برگ ها، گل ها، چوب ها، دانه ها و مخروط های کاج را جمع آوری کنید تا آثار هنری طبیعی بسازید. نقاشی در فضای باز – یک سه پایه بیاورید و به حیاط خلوت خود رنگ بزنید تا کودکانتان از نقاشی صحنه های طبیعت لذت ببرند.
 23. به ستاره نگاه کنید یا به دنبال اشکال در ابرها باشید. یک پتو، دوربین دوچشمی یا تلسکوپ بچینید و از آسمان لذت ببرید!
 24. آتش بزن اطمینان حاصل کنید که عادات ایمنی در برابر آتش را رعایت می کنید و بر تمام فعالیت های آتش نشانی نظارت می کنید. اما این یک راه عالی برای پیوند با خانواده، ایجاد خاطرات و لذت بردن از فضای باز است.
 25. زباله ها را تمیز کنید. بچه‌ها می‌توانند به طرز شگفت‌آوری مشتاق مراقبت از طبیعت مادر باشند (و به تلاش‌های خود افتخار کنند!) شما همچنین می‌توانید آن را به یک بازی تبدیل کنید: ماموریتی برای نجات سیاره!
 26. یک مسابقه محلی برای شرکت در آن پیدا کنید. در صورت نیاز برای بچه های کوچکتر یک کالسکه دویدن را هل دهید و به عنوان یک خانواده با هم بدوید.
 27. اسکوتر، دوچرخه یا سه چرخه سوار شوید. یک مسابقه مینی راه اندازی کنید و روی چرخ ها رقابت کنید.
 28. از بچه هایتان بخواهید علف های هرز بکشند. ما به ازای هر علف هرز یک پنی به بچه‌هایمان می‌پردازیم و قطعاً آنها را به بیرون در حیاط می‌رساند
 29. یک محلی محلی پیدا کنید و به بچه‌هایتان اجازه دهید مستقیماً از گیاه محصول خود را انتخاب کنند.
 30. بازی Bug or Leaf Bingo. 10 اشکال یا برگ مختلف را پیدا کنید و آنها را شناسایی کنید.
 31. از طبیعت عکس بگیرید به بچه های ما اجازه دهید دوربین تلفن شما را قرض بگیرند و ببینند که چه تعداد از انواع مختلف حیات وحش را می توانند پیدا کنند و از آن عکس بگیرند.
 32. بازی های گچ پیاده رو. در اینجا چند ایده واقعا جالب برای انجام با گچ پیاده رو وجود دارد.
 33. ساخت یک فیلم در حیاط خلوت خود با دوربین گوشی خود
 34. هواپیماهای کاغذی بسازید و مسابقه ای برگزار کنید تا ببینید چه کسی می تواند دورتر پرواز کند.
 35. چوب ها را جمع کنید و یک قایق چوبی درست کنید. آیا فرزندان شما می توانند یک قایق بسازند که واقعاً شناور باشد؟
 36. ساخت بمب های آبی اسفنجی و دعوای آبی داشته باشید
 37. پیراهن های رنگ آمیزی بسازید. از پیراهن‌های سفید قدیمی استفاده کنید یا پیراهن‌های سفید ارزان قیمت بخرید و آن‌ها را در حیاط خلوت خود ببندید.
 38. سنگ های حیوان خانگی را رنگ کنید و آنها را در اطراف حیاط خود قرار دهید.
 39. ماهیگیری.
 40. فریزبی بازی کنید.
 41. یک آتش کمپ و s’mores
 42. برو کایاک سواری. اگر قایق ندارید، می‌توانید کایاک اجاره کنید و به دریاچه، رودخانه یا برکه محلی بروید.
 43. یک کپسول زمان درست کنید و آن را با بچه هایتان دفن کنید.
 44. برو کمپینگ در حیاط پشتی.
 45. در یک مسیر دوچرخه سواری کنید.
 46. از آبپاش ها عبور کنید.
 47. مبارزه با بادکنک آبی
 48. یک بازی کیک بال انجام دهید.
 49. بازی گرفتن پرچم. برای بچه‌های بزرگ‌تر، آن را به سطح بعدی ببرید و جوراب‌ها را با آرد پر کنید و برای «تگ کردن» حریف، باید با جوراب آردی خود به آنها ضربه بزنید.
 50. مسابقه تف کردن تخمه هندوانه برگزار کنید.
 51. در یک کنسرت در فضای باز شرکت کنید.
 52. استند لیموناد خود را بسازید. حتی اگر بچه‌های شما زیاد نمی‌فروشند، در انتظار مشتریان بالقوه بیرون از خانه لذت خواهند برد.
 53. برو مسدود کردن یخ شما فقط به یک قطعه یخ، حوله و یک تپه علف نیاز دارید.
 54. یک آبگرم حیاط خلوت ایجاد کنید با استخر بچه
 55. بستنی را در کیسه ای درست کنید. این یک دستور العمل و دستورالعمل عالی است.
 56. یک گنج یابی در بیرون راه اندازی کنید.
 57. با گچ پیاده رو، پیام های خوبی را در خیابان های همسایگان بنویسید.
 58. یک باغ پری بسازید.
 59. “آشپزی” با گل. ظروف، قابلمه یا تابه های قدیمی تهیه کنید و به بچه هایتان اجازه دهید پای گلی درست کنند.
 60. پشته های سنگ ایجاد کنید و ببینید بچه‌های شما تا چه حد می‌توانند سنگ‌ها را قبل از واژگونی روی هم بچسبانند.
 61. رنگ پف کرده پیاده رو خود را بسازید. آن را با وسایل خانگی معمولی درست کنید.
 62. یک اقیانوس یخ زده بسازید و از بچه هایتان بخواهید که حیوانات اقیانوس را از یخ نجات دهند.
 63. یک مسیر اسکوتر/دوچرخه با موانع راه اندازی کنید. از مخروط‌های پلاستیکی کوچک یا چیزی شبیه به آن برای ایجاد یک دوره استفاده کنید و از بچه‌هایتان بخواهید دوچرخه‌ها یا اسکوترهای خود را از آن عبور دهند. آنها را زمان بندی کنید، و ببینید که آیا آنها می توانند زمان خود را در هر دور بهبود بخشند یا خیر.
 64. به تماشای پرنده بروید با دوربین دوچشمی
 65. یک دهکده قلعه شنی بسازید.
 66. دوچرخه ها را تزئین کنید و رژه خود را در محله خود داشته باشید.
 67. مبارزه با آب بطری اسپری بطری های اسپری ارزان قیمت را با آب پر کنید و دیوانه شوید!
 68. یک پروژه علمی پیاده رو را امتحان کنید. این پروژه های علمی در فضای باز همزمان در حال یادگیری و بیرون رفتن هستند!
 69. یک تغذیه پروانه درست کنید و مراقب پروانه ها باشید
 70. یک نبرد خامه ای داشته باشید. به هر بچه یک بطری اسپری خامه بزنید و بگذارید در حیاط خلوت با آن مبارزه کند.
 71. در یک روز بادخیز با یک ملحفه قدیمی بازی کنید. اجازه دهید کودکانتان از این ملحفه به عنوان شنل یا بادبان در باد استفاده کنند.
 72. بلوط، کاج و غلاف بذر را جمع آوری کنید و از آنها برای مهر زدن به خمیر بازی استفاده کنید.
 73. یک هتل با اشکال بسازید و هر روز آن را برای موجودات دوستانه بررسی کنید.
 74. یک مسابقه هولاهوپ برگزار کنید تا ببینید چقدر می توانید آن را نگه دارید.
 75. بازی های طناب پرش را انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک طناب پرش و چند ایده بازی است.

چگونه به کودکان خود کمک کنیم تا در فضای باز بیرون بیایند

بچه ها رفتار والدین خود را به طرق مختلف الگو می کنند. اگر می‌خواهید فرزندانتان بیشتر در فضای باز باشند، بیرون رفتن خودتان راهی عالی برای کمک به فرزندانتان است! ایجاد تجربیات سرگرم کننده در فضای باز به عنوان یک خانواده، یک راه عالی برای شروع ایجاد یک عادت منظم برای بازی در فضای باز است.

راه‌های بسیار سرگرم‌کننده، ساده و خلاقانه‌ای وجود دارد که به فرزندانتان کمک می‌کند تا بیرون بروند – و نیازی به هزینه، زمان یا برنامه‌ریزی زیادی ندارند. این لیست را چاپ کنید و فرزندان خود را درگیر کنید!

ایده های رایگان فعالیت در فضای باز قابل چاپ برای کودکان

برای نسخه قابل چاپ این لیست فقط روی عکس زیر کلیک کنید!

ناتالی مونسون

من یک متخصص تغذیه ثبت شده، مادر 4 فرزند، عاشق مشتاق غذا و مروج قوی عادات سالم هستم. در اینجا بسیاری از دستور العمل های خوشمزه پر از میوه ها و سبزیجات، نکاتی برای ترغیب بچه هایتان برای بهتر غذا خوردن و تبدیل شدن به خورندگان شهودی و منابع زیادی برای تغذیه خانواده خود پیدا خواهید کرد.

درباره ناتالی بیشتر بدانید