8 مرحله برای درمان طبیعی یبوست – چگونه به طور طبیعی یبوست را درمان کنیم

همه ما قبلاً آنجا بوده ایم و خوب نیست. زمانی که احساس یبوست می کنید، به احتمال زیاد به این دلیل است که غذاهای بدی خورده اید که سیستم شما را مسدود کرده اند. برای اینکه اوضاع دوباره جریان پیدا کند، باید تغییراتی را از درون به بیرون ایجاد کنید.

این 8 مرحله را در مورد نحوه درمان یبوست دنبال کنید و در کمترین زمان آزادانه جریان پیدا کنید:

1. سیستم خود را پاک کنید

مخصوصاً به این دلیل که از شما پشتیبانی می‌شود، اکنون زمان بسیار خوبی برای پاکسازی بدنتان از تمام زباله‌هایی است که سال‌ها انباشته شده است. کولون و روده شما احتمالاً مملو از مواد زائد اضافی است که از بدن شما دفع نشده است. اگر آن را پاک نکنید، فقط در داخل شما می نشیند و در نهایت ممکن است باعث بیماری شود.

طبیعی ترین روشی که برای شروع درمان یبوست می شناسم این است که بدن خود را با اکسیر شربت لیمو- افرا پاکسازی کنید.

در یک لیوان به اندازه یک پیمانه، آب داغ، 1 قاشق غذاخوری شربت افرا 100% خالص، 1 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و یک پیمانه فلفل کایان را مخلوط کنید. باید از شربت افرا 100% خالص استفاده کنید. ببخشید خاله جمیما کار نمیکنه این مملو از شکر است و فقط اوضاع را بدتر می کند.

آب لیمو یکی از بهترین پاک کننده های طبیعت است و فلفل کایان درون شما را قلقلک می دهد تا مواد زائد را آزاد کند.

این را برای صبحانه بنوشید و تا زمان ناهار به مدت 2 هفته ناشتا باشید. این به سیستم گوارش شما اجازه استراحت می دهد و به نوشیدنی پاک کننده اجازه می دهد کار خود را انجام دهد.

این اولین قدم عالی برای درمان یبوست است.

2. آب سبزیجات تازه بنوشید

گام بعدی برای درمان یبوست این است که بدن خود را با آنزیم های غذایی زنده از میوه ها و سبزیجات تغذیه کنید. فواید آبمیوه گیری بی پایان است. وقتی آب میوه ها و سبزیجات را می گیرید، آب ارگانیک را از پالپ جدا می کنید. نتیجه یک لیوان به راحتی قابل جذب از مواد معدنی و مواد مغذی به شکل مایع است. این عالی است زیرا به این معنی است که بدن شما می تواند تمام مواد مغذی را بدون نیاز به صرف انرژی برای هضم غذا جذب کند.

حداقل یک بار در روز آب سبزیجات تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید و در نهایت تا 2 بار در روز آن را افزایش دهید. این کار بدن شما را به عملکرد صحیح باز می گرداند.

3. یک رژیم غذایی با تمام غذاهای طبیعی بخورید

شکی نیست که بهترین راه برای یادگیری درمان یبوست، خوردن یک رژیم غذایی کاملاً طبیعی است. به آنچه می خورید از نظر قابلیت هضم فکر کنید. اگر غذا طبیعی باشد، بدن شما به راحتی می تواند آن را هضم کند. اگر غذاهایی که می خورید فرآوری شده و حاوی قندهای تصفیه شده و مواد شیمیایی باشد، بدن شما آن را تشخیص نمی دهد و نمی داند چگونه آن را هضم کند. بنابراین، بسیاری از مواد موجود در غذاهای فرآوری شده به سادگی به عنوان زباله در سیستم شما ذخیره می شوند و از بین نمی روند. هرچه ضایعات بیشتری در داخل داشته باشید، سیستم شما ضعیف تر خواهد شد و بیشتر دچار یبوست خواهید شد.

4. غذاهای خود را به درستی ترکیب کنید

زمان و نحوه خوردن غذاهای خود به همان اندازه مهم است که چه می خورید. این به شما در درمان یبوست کمک زیادی می کند. کربوهیدرات و پروتئین را با هم ترکیب نکنید. کربوهیدرات ها را با سبزیجات و پروتئین ها را با سبزیجات ترکیب کنید، اما هرگز کربوهیدرات ها و سبزیجات را ترکیب نکنید. خوردن این غذاها با هم باعث هضم نادرست می شود و غذای هضم نشده فقط در روده شما می نشیند و می پوسد. همچنین همیشه میوه را به تنهایی بخورید.

5. از غذاهایی که باعث یبوست می شوند اجتناب کنید

در ارتباط با شماره 4، باید از خوردن غذاهای یبوست خودداری کنید. این شامل قندهای تصفیه شده، آب نبات، شیرینی، نوشابه، همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده، پیتزا و هر غذای چرب یا شیرین دیگری است. اگر واقعاً می خواهید بدانید که چگونه یبوست را درمان کنید، این مهم ترین چیزی است که باید اجرا کنید.

6. از مصرف داروهایی که ممکن است باعث یبوست شوند خودداری کنید

بسیاری از داروها مانند مولتی ویتامین ها با آهن و کلسیم یا آنتی هیستامین ها باعث ایجاد یبوست می شوند. مواد موجود در این مواد مدفوع شما را سفت می کند و اجابت مزاج را دشوار می کند. اگر دارو مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید تا ببیند که آیا هر یک از آنها باعث ایجاد یبوست به عنوان یک عارضه جانبی می شود یا خیر. از پزشک خود بپرسید که آیا می‌توانید مصرف داروهای خود را تا زمانی که به طور منظم انجام نشده‌اید متوقف کنید یا او می‌تواند شما را به چیز دیگری تغییر دهد.

7. استرس را از بین ببرید و استراحت کافی داشته باشید

بدن شما ممکن است تحت استرس باشد و در نتیجه تمایلی به رفتن نداشته باشد. تا جایی که می توانید استرس را از زندگی روزمره خود حذف کنید. همچنین هر روز در ساعت معینی با بدنتان قراری بگذارید تا روده هایتان را حرکت دهید. بدن شما از شما تشکر خواهد کرد.

8. ورزش کنید

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما زمانی که شروع به خوردن غذاهای طبیعی سالم کردید، باید یک برنامه ورزشی را در سبک زندگی خود بگنجانید. با پیاده روی یا دویدن روزانه شروع کنید و سپس به تدریج شدت تمرینات خود را افزایش دهید.

این مراحل را دنبال کنید و مطمئناً می‌دانید که چگونه یبوست را با پشتیبان‌گیری درمان کنید. هر زمان که این اتفاق بیفتد، می‌دانید که چگونه در کمترین زمان به طور منظم و آسان جریان پیدا کنید.

رژیم لاغری سریع