8 گیاه شگفت انگیزی که به عنوان داروی ایمن قند آیورودا در نظر گرفته می شوند

کلمه آیورودا از یک کلمه سانسکریت به معنای “دانش طول عمر” گرفته شده است. اگرچه آیورودا ریشه در هند دارد، اما در حال حاضر بال های خود را در سریلانکا، مالزی، آریکا جنوبی، موریس، ژاپن، آمریکای شمالی و غیره باز کرده است. هدف آیورودا بازگرداندن هماهنگی ذاتی فرد است.در درجه اول، درمان های آیورودا شامل رژیم غذایی، مدیتیشن، گیاهان دارویی، درمان سم زدایی و غیره است.

قند خون بالا از نظر آیورودا چیست؟

طبق آیورودا، قند خون بالا را پرامه می نامند. هرگاه شرایط پزشکی مربوط به اختلال عملکرد کلیه یا تغییرات غیرطبیعی در سیستم ادراری باشد، تحت پرامه قرار می گیرد. در کل 20 نوع فرعی پرامه در آیورودا وجود دارد. 10 مورد از آنها به نام کفاج پرامه (شرط با کافا دوشا)، 6 نوع فرعی به نام پیتاج پرامه (شرط با پیتا دوشا) و 4 نوع فرعی به نام واتاج پرامه (شرط با واتا دوشا) شناخته می شوند.

کفاج پرمه کم عارضه ترین و کاملاً قابل درمان ترین نوع پرمه است. پیتاج و واتاج پرمه به ترتیب حادتر از کفاج پرمه هستند. پیچیده ترین و صعب العلاج ترین نوع پرامه، مذومه است. آچاریاهای آیورودا پیشنهاد می کنند که اگر با کافاس پرامه و واتاج پرامه به درستی رفتار نشود، ممکن است به مادومه در آیورودا منجر شود.

آیورودا چگونه دیابت را درمان می کند؟

به گفته آیورودا مدومه را می توان با استفاده از داروهای آیورودا برای کنترل قند، همراه با تغییرات سبک زندگی، ورزش، تغییرات رژیم غذایی و فرآیند سم زدایی درمان کرد.

در این مقاله، 8 گیاه شگفت انگیز که به عنوان داروی ایمن قند آیورودا در نظر گرفته می شوند، مورد بحث قرار می گیرد. این گیاهان دیابتی در ارتقای عملکرد متابولیک سالم مفید هستند. این داروهای قند در علم آیورودا به عدم تعادل قند خون و سایر مسائل مهم دیابت و سلامت متابولیک می پردازد.

1. آلوئه ورا

آب گیاه آلوئه ورا به کاهش سطح قند خون ناشتا در بیماران دیابتی کمک می کند و یک داروی آیورودا خوب برای کنترل قند محسوب می شود. حاوی یک ماده شیمیایی به نام فیتواسترول است که به خواص ضد هیپرگلیسمی معروف است. مطالعه ای که در سال 2012 توسط دپارتمان فارماکولوژی و سم شناسی دانشگاه بنی سیف مصر انجام شد، وجود مواد شیمیایی ضد دیابت در عصاره آلوئه ورا را ثابت کرد. مقاله ای که در مجله دیابت و اختلالات متابولیک در سال 2015 منتشر شد، گزارش داد که عصاره آلوئه ورا دارای کیفیتی است که در عرض چهار هفته پس از مصرف، قند خون ناقص را معکوس می کند. به طور گسترده ای به عنوان داروی قند آیورودا استفاده می شود.

جهت استفاده

می توانید آب آلوئه ورا را با افزودن 2 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا در یک لیوان آب تهیه کرده و روزی دو بار بنوشید. این به شما کمک می کند تا جریان انسولین را منظم کنید و سطح قند خون را به طور طبیعی کاهش دهید.

2. پونه کوهی

این گیاه عجیب و غریب اسپانیایی و مدیترانه ای حاوی ماده شیمیایی به نام گلیکوزید است که سطح قند خون را در بدن کاهش می دهد. همچنین سطح انسولین را در خون افزایش می دهد و بنابراین به عنوان یک داروی کنترل قند در آیورودا استفاده می شود.

جهت استفاده

پونه کوهی را می توانید به صورت خشک همراه با سالاد، سوپ و غیره مصرف کنید. همچنین می توانید صبح ها یک فنجان چای پونه کوهی میل کنید. همچنین می توانید 2 تا 3 قطره روغن پونه کوهی را به یک لیوان آب یا آب میوه مورد علاقه خود اضافه کنید و آن را صبح میل کنید.

3. زغال اخته

شنبلیله یک داروی آیورودا برای کنترل قند است که با افزایش سطح تحمل گلوکز در خون و در نتیجه کاهش سطح قند خون، فعالیت هیپوگلیسمی دارد. سطح بالای فیبر موجود در این گیاه باعث کاهش جذب کربوهیدرات و قند می شود.

جهت استفاده

می توانید 1 تا 2 قاشق غذاخوری دانه شنبلیله را در یک لیوان آب خیس کنید. می توانید آب را بنوشید و صبح روز بعد دانه ها را بخورید. چاپاتیس ساخته شده با پودر شنبلیله مخلوط با آرد گندم نیز می تواند برای کاهش سطح قند خون مصرف شود.

4. ژیمنما سیلوستر

ژیمنما سیلوستر در هندی به گورمار معروف است. این به این دلیل است که این گیاه دیابتی مملو از یک ترکیب گلیکوزیدی است که به نام اسید ژیمنمیک شناخته می شود. همچنین به کاهش حساسیت جوانه های چشایی به محصولات شیرین کمک می کند، بنابراین میل به شیرینی در افراد پیش دیابتی را می توان به حداقل رساند. همچنین باعث افزایش تولید انسولین توسط پانکراس می شود. به همین دلیل است که در علم آیورودا آن را یک داروی قند خوب می دانند.

جهت استفاده

گورمار را می توان به صورت پودر همراه با یک فنجان آب ولرم مصرف کرد. همچنین می توانید با جوشاندن برگ های گورمار در آب چای درست کنید.

5. حکیم

هنگامی که مریم گلی با معده خالی مصرف شود، می تواند سطح قند خون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این گیاه دیابتی باعث افزایش تشکیل انسولین در لوزالمعده و در نتیجه کاهش سطح قند خون می شود. هم برای افراد پیش دیابت و هم برای افراد دیابتی نوع 2 مفید است.

جهت استفاده

مریم گلی را می توان صبح زود با معده خالی به شکل چای مصرف کرد.

6. برگ کاری

برگ های کاری معطر به کاهش سطح قند خون کمک می کند و همچنین متابولیسم کربوهیدرات ها را تقویت می کند. مقاله ای که در سال 2013 در مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه منتشر شد، خواص هیپوگلیسمی پودر برگ کاری را ثابت کرده است. این یک داروی عالی برای کنترل قند در آیورودا است.

جهت استفاده

می توانید هر روز چند برگ از این گیاه دیابتی را صبح ناشتا بجوید.

7. میخک ها

میخک در علم آیورودا داروی قند است که به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از عوارض دیابت کمک می کند. شما می توانید به سادگی آن را در حین پخت به غذای خود اضافه کرده و مصرف کنید تا سطح قند آن در محدوده طبیعی حفظ شود.

8. زنجبیل

این یک داروی رایج کنترل قند در آیورودا است و برای کنترل سطح قند خون با افزایش ترشح انسولین در پانکراس استفاده می شود. از زنجبیل می توان برای تهیه چای زنجبیل استفاده کرد یا می توانید آن را به صورت خام روزانه بجوید.

بنابراین، اینها 8 گیاه شگفت انگیزی بودند که سطح قند را پایین می آورند و به طور موثر به عنوان داروی کنترل قند در آیورودا استفاده می شوند.