Sofrito پورتوریکویی – Skinnytaste


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. خط مشی افشای من را بخوانید.

سوفریتو پورتوریکویی پایه بسیاری از غذاها مانند خورش، گوشت خوک کباب، بیستک و لوبیا است که با گشنیز تازه، سیر، پیاز، فلفل دلمه ای و سایر مواد تهیه می شود.

سوفریتو پورتوریکویی
سوفریتو پورتوریکویی

این دستور پخت آسان سوفریتو پورتوریکویی یکی از موارد مورد علاقه من است. من سس را در قالب‌های یخ منجمد می‌کنم و آن را در فریزر نگه می‌دارم تا همیشه وقتی نیاز به تهیه یک غذای سریع دارم، آن را داشته باشم. غذاهایی، مانند لوبیا، خورش ها، و آرروز گاندو، همه از یک یا دو مورد از این طعم دهنده های فوری بهره می برند، که من آنها را ذوب می کنم و در هر چیزی که می پزم تفت می دهم. من اخیراً دستور العملی را برای گاندوهای سریع خود در اینستاگرام به اشتراک گذاشتم (به زودی!) که افراد زیادی از من خواستند آن را به اشتراک بگذارم، اما من بدون این دستور غذا که به عنوان پایه خود استفاده می کنم نمی توانم.

سوفریتو پورتوریکویی

اگرچه من پورتوریکویی نیستم، اما شوهرم است و من پسرعموهایی دارم که از آنجا هستند. در واقع، من تمام تابستان هایم را در دوران کودکی در پورتوریکو با پسرعموهایم گذراندم که بهترین خاطرات زندگی من بودند. پسر عمویم به من یاد داد که چگونه بسیاری از غذاهای پورتوریکویی درست کنم. به یاد دارم که همسایه‌هایش را دیدم که در آشپزخانه‌شان آجی دولس‌ها را خرد می‌کردند، فلفل‌های شیرین کوچکی که معمولاً در سوفریتو در پورتوریکو استفاده می‌شود. در واقع، وقتی به گذشته فکر می کنم، تقریباً می توانم بوی آن فلفل دلمه و کلانترو را حس کنم. برای حفظ این دستور غذا با موادی که به راحتی پیدا می شوند، من به شما این امکان را می دهم که از آنها استفاده کنید یا آنها را با فلفل کوبانل جایگزین کنید. یکی دیگر از موادی که معمولا در سوفریتو استفاده می شود کولانترو است، گیاهی شبیه به گشنیز اما با برگ های بلند. من آنها را حذف کردم و فقط از گشنیز استفاده کردم، این کاری است که خانواده من معمولاً وقتی نمی توانند آن را تهیه کنند انجام می دهند.

سوفریتو پورتوریکویی از چه چیزی ساخته شده است؟

 • پیاز: پیاز زرد را با پیاز قرمز یا سفید عوض کنید.
 • فلفل: در اینجا از فلفل دلمه ای قرمز و فلفل دلمه ای استفاده کردم. اگر می توانید آجی دولس را پیدا کنید، به جای کوبانل از حدود 15 تا 20 عدد از آنها استفاده کنید.
 • سیر: من از 10 میخک برای حداکثر طعم استفاده می کنم.
 • روغن زیتون: شما به روغن زیادی نیاز ندارید، من فقط از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر برای کمک به ترکیب آن استفاده می کنم. می توانید کمی آب نیز اضافه کنید.
 • مواد اختیاری: در پورتوریکو همیشه از کولانترو استفاده می کنند، گیاهی شبیه به گشنیز اما با برگ های بلند.

طرز تهیه سوفریتو خانگی

ساخت سوفریتو از ابتدا بسیار ساده است.

1. پیاز، فلفل، گشنیز و سیر را درشت خرد کرده و در ظرفی بریزید.
2. به صورت دسته ای کار کنید، مخلوط را در مخلوط کن یا غذاساز بریزید تا ریز خرد شده و نیمه صاف اما همچنان درشت شود. مواظب باشید زیاد مخلوط نکنید – پوره نمی خواهید.

چگونه سوفریتو پورتوریکویی را فریز کنیم

برای یخ زدن سوفریتو، آن را در قالب یخ بریزید و یک شبه فریز کنید. روز بعد مکعب ها را از سینی بیرون بیاورید و به کیسه زیپ دار منتقل کنید و تا 3 ماه در فریزر نگهداری کنید.

طرز تهیه سوفریتو پورتوریکویی

سوفریتو منجمد پورتوریکویی

دستور العمل های لاتین بیشتری که دوست خواهید داشت:

سوفریتو پورتوریکویی

0

27 کال
0.5 پروتئین
4 کربوهیدرات ها
1 چربی ها

زمان آماده سازی: 25 دقیقه

زمان پخت: 0 دقیقه

زمان کل: 25 دقیقه

سوفریتو پورتوریکویی پایه بسیاری از غذاها مانند خورش، گوشت خوک کباب، بیستک و لوبیا است که با گشنیز تازه، سیر، پیاز، فلفل دلمه ای و سایر مواد تهیه می شود.

 • 1 پیاز زرد متوسط، به تکه های بزرگ برش دهید
 • 1 بزرگ فلفل دلمه ای قرمز، دانه شده و تقریباً خرد شده است
 • 2 بزرگ فلفل کوبانل، دانه شده و تقریباً خرد شده*
 • 10 حبه های سیر، پوست کنده و تقریباً خرد شده
 • 1 گشنیز دسته بزرگ، ساقه و برگ، تقریبا خرد شده (حدود 1 1/2 فنجان بسته بندی شده)
 • 1 قاشق سوپخوری روغن زیتون اضافی
 • 1 خوشه گشنیز، اگر بتوانید آن را پیدا کنید اختیاری است
 • همه مواد را به طور تقریبی خرد کنید و در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید.

 • در مخلوط کن یا غذاساز در حدود 4 تا 5 دسته بپاشید تا ریز خرد شده و نیمه یکدست شود اما هنوز کلفت شود، اما زیاد آن را به صورت پوره مخلوط نکنید. ممکن است مجبور شوید توقف کنید و از یک قاشق برای مخلوط کردن همه چیز استفاده کنید تا به طور یکنواخت مخلوط شود. در صورت لزوم، می توانید چند قاشق چایخوری آب به هر دسته اضافه کنید تا به مخلوط شدن آن کمک کنید.

 • سوفریتو را به قالب های یخ منتقل کنید تا برای استفاده بعدی منجمد شود.

 • تا 6 ماه منجمد می شود. تا 7 روز در یخچال نگهداری کنید.

*اگر دولس آجی پیدا کردید می توانید آن را به جای فلفل کوبانی استفاده کنید. از 15 تا 20 استفاده کنید.

خدمت: 1/4 فنجان، کالری: 27کیلو کالری، کربوهیدرات ها: 4g، پروتئین: 0.5g، چربی: 1g، سدیم: 7.5میلی گرم، فیبر: 1g، قند: 2g

کلید واژه ها: پورتوریکویی متاسفم، متاسفم